Bus - 36

36

Nøragersmindevej - Københavns Lufthavn

Movia

36 bus Køreplan

36 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:15 - 23:15

Dag Kørselstider
Mandag 00:15 - 23:15
Tirsdag 00:15 - 23:15
Onsdag 00:15 - 23:15
Torsdag 00:15 - 23:15
Fredag 00:15 - 23:15
Lørdag 00:15 - 23:15
Søndag 00:15 - 23:15
Vis den fulde rejseplan

36 bus Rutekort

36 bus Linjekort

36 bus Ruteplan og stoppesteder

36 bus (retning: Københavns Lufthavn) har 27 stoppesteder med afgang fra Nøragersmindevej (Kongelundsvej) og endestation Københavns Lufthavn (Ellehammersvej).

36 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 00:15 og stopper kl. 23:15. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 36 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Københavns Lufthavn (27 stop)

Se PDF: 36 køreplan, stoppesteder og kort

36 OSS

Hvad tid begynder 36 busat køre?

36 bus begynder at køre kl. 00:15 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tider holder 36 bus op med at køre?

36 bus holder op med at køre kl. 23:15 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tid ankommer 36 bus?

Hvornår kommer Nøragersmindevej - Københavns Lufthavn Bus? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Nøragersmindevej - Københavns Lufthavn Bus nærmest din lokation.

Liste over 36 bus stoppesteder

Nøragersmindevej (Kongelundsvej) • Haarlem Allé (Kongelundsvej) • Alkmaar Allé (Kongelundsvej) • Tunisvej (Kongelundsvej) • Ugandavej (Kongelundsvej) • Kongelundsvej (Oliefabriksvej) • Holdkærs Ager (Oliefabriksvej) • Fjelstrupvej (Oliefabriksvej) • Hf Ved Pilegården (Oliefabriksvej) • Oliefabriksvej (Løjtegårdsvej) • Egensevej (Løjtegårdsvej) • Præstefælledvej (Løjtegårdsvej) • Løjtegårdsvej (Englandsvej) • Tårnby Kirke (Englandsvej) • Tårnby St. (Englandsvej) • Melstedvej (Tårnbyvej) • Irlandsvej (Tårnbyvej) • Østermarievej (Tårnbyvej) • Korsvejens Skole (Saltværksvej) • Mosrosevej (Saltværksvej) • Skottegårdsskolen (Saltværksvej) • Bredager Torv (Kastruplundgade) • Ved Diget (Kastruplundgade) • Oberst Kochs Allé (Skøjtevej) • Skøjtevej (Amager Strandvej) • Ellehammersvej (Amager Strandvej) • Københavns Lufthavn (Ellehammersvej)

Liste over gader under 36 bus

Nøragersmindevej 99 • Kongelundsvej 514 • Kongelundsvej 500 • Kongelundsvej 468 • Kongelundsvej 428 • Haveforeningen Kongevang 19 • Oliefabriksvej 240 • Oliefabriksvej 204 • Oliefabriksvej • Oliefabriksvej 87 • Mejlskovvej 1 • Løjtegårdsvej 144 • Englandsvej 372 • Englandsvej • Almegård Alle 2 • Tårnbyvej 35 • Tårnbypark Alle 1 • Saltværksvej 209B • Saltværksvej 128 • Saltværksvej 76 • Kastruplundgade 18 • Kastruplundgade 43 • Skøjtevej 33 • Amager Strandvej 416 • Ellehammersvej 22

36 bus Køreplan

36 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 00:15 - 23:15

Dag Kørselstider
Mandag 00:15 - 23:15
Tirsdag 00:15 - 23:15
Onsdag 00:15 - 23:15
Torsdag 00:15 - 23:15
Fredag 00:15 - 23:15
Lørdag 00:15 - 23:15
Søndag 00:15 - 23:15

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Google Play badge AppStore badge

36 (Movia)

Det første stop på 36 bus ruten er Nøragersmindevej (Kongelundsvej), og det sidste stop er Københavns Lufthavn (Ellehammersvej). 36 (retning: Københavns Lufthavn) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 36 har 27 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 25 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 720 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 36 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 36 busfor at komme på.

36 i nærheden af mig

36 OSS

Hvad tid begynder 36 busat køre?

36 bus begynder at køre kl. 00:15 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tider holder 36 bus op med at køre?

36 bus holder op med at køre kl. 23:15 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tid ankommer 36 bus?

Hvornår kommer Nøragersmindevej - Københavns Lufthavn Bus? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Nøragersmindevej - Københavns Lufthavn Bus nærmest din lokation.

Lettere at få oplysninger om linje 36 med appen!