Fortsæt til primært indhold
Bus - 36

36

Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) - Nøragersmindevej (Kongelundsvej)

Movia

36 bus Køreplan

36 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:15 - 23:15

Dag Kørselstider
mandag 00:15 - 23:15
tirsdag 00:15 - 23:15
onsdag 00:15 - 23:15
torsdag 00:15 - 23:15
fredag 00:15 - 23:15
lørdag 00:15 - 23:15
søndag 00:15 - 23:15
Vis den fulde rejseplan

36 bus Rutekort

36 bus Linjekort

36 bus Ruteplan og stoppesteder

36 bus (retning: Københavns Lufthavn) har 27 stoppesteder med afgang fra Nøragersmindevej (Kongelundsvej) og endestation Københavns Lufthavn (Ellehammersvej).

36 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 00:15 og stopper kl. 23:15. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 36 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Københavns Lufthavn (27 stop)

Se PDF: 36 køreplan, stoppesteder og kort

36 OSS

  • Hvad tid begynder 36 busat køre?

    Service på bus 36 begynder kl. 00:15 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 36 bus op med at køre?

    Service på bus 36 stopper kl. 23:15 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 36 bus?

    Hvornår ankommer Bus Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) - Nøragersmindevej (Kongelundsvej) linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) - Nøragersmindevej (Kongelundsvej) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 36 bus stoppesteder

Nøragersmindevej (Kongelundsvej) • Haarlem Allé (Kongelundsvej) • Alkmaar Allé (Kongelundsvej) • Tunisvej (Kongelundsvej) • Ugandavej (Kongelundsvej) • Kongelundsvej (Oliefabriksvej) • Holdkærs Ager (Oliefabriksvej) • Fjelstrupvej (Oliefabriksvej) • Hf Ved Pilegården (Oliefabriksvej) • Oliefabriksvej (Løjtegårdsvej) • Egensevej (Løjtegårdsvej) • Præstefælledvej (Løjtegårdsvej) • Løjtegårdsvej (Englandsvej) • Tårnby Kirke (Englandsvej) • Tårnby St. (Englandsvej) • Melstedvej (Tårnbyvej) • Irlandsvej (Tårnbyvej) • Østermarievej (Tårnbyvej) • Korsvejens Skole (Saltværksvej) • Mosrosevej (Saltværksvej) • Skottegårdsskolen (Saltværksvej) • Bredager Torv (Kastruplundgade) • Ved Diget (Kastruplundgade) • Oberst Kochs Allé (Skøjtevej) • Skøjtevej (Amager Strandvej) • Ellehammersvej (Amager Strandvej) • Københavns Lufthavn (Ellehammersvej)

36 bus Køreplan

36 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:15 - 23:15

Dag Kørselstider
mandag 00:15 - 23:15
tirsdag 00:15 - 23:15
onsdag 00:15 - 23:15
torsdag 00:15 - 23:15
fredag 00:15 - 23:15
lørdag 00:15 - 23:15
søndag 00:15 - 23:15

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

36 (Movia)

Det første stop på 36 bus ruten er Nøragersmindevej (Kongelundsvej), og det sidste stop er Københavns Lufthavn (Ellehammersvej). 36 (retning: Københavns Lufthavn) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 36 har 27 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 25 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 36 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 36 busfor at komme på.

36 i nærheden af mig

36 - AAlternative ruter

Lettere at få oplysninger om linje 36 med appen!