Fortsæt til primært indhold
Bus - 390R

390R

Helsinge St.

Movia

390R bus Køreplan

390R bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:03 - 22:30

Dag Kørselstider
mandag 06:03 - 22:30
tirsdag 06:03 - 22:30
onsdag 06:03 - 22:30
torsdag 06:03 - 22:30
fredag 06:03 - 22:30
lørdag 06:30 - 22:30
søndag 06:30 - 22:30
Vis den fulde rejseplan

390R bus Rutekort

390R bus Linjekort

390R bus Ruteplan og stoppesteder

390R bus (retning: Helsinge St.) har 50 stoppesteder med afgang fra Helsingør St. og endestation Helsinge St..

390R bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 06:03 og stopper kl. 22:30. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 390R bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Helsinge St. (50 stop)

Se PDF: 390R køreplan, stoppesteder og kort

390R OSS

  • Hvad tid begynder 390R busat køre?

    Service på bus 390R begynder kl. 06:03 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 390R bus op med at køre?

    Service på bus 390R stopper kl. 22:30 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 390R bus?

    Hvornår ankommer Bus Helsinge St. linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Helsinge St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 390R bus stoppesteder

Helsingør St. • Stengade (Kongevejen) • Kongevejen (Mads Holms Vej) • Belvederevej (Mads Holms Vej) • Kierboesvej (Mads Holms Vej) • Galschiøtsvej (Mads Holms Vej) • Montebello (Gurrevej) • Holger Drachmanns Vej (Gurrevej) • Nordlandsvej (Gurrevej) • Klostermosevej (Gurrevej) • Teglstrup Hegn (Gurrevej) • Ørnholmvej (Gurrevej) • Gurre Kirke (Gurrevej) • Gurredam (Gurrevej) • Gurre Volmersvej (Gurrevej) • Gurre (Gurrevej) • Gurrevej 407 (Gurrevej) • Gurrevej 430 (Gurrevej) • Hornbækvej (Gurrevej) • Gurrevej (Hornbækvej) • Tikøb Skole (Harreshøjvej) • Harreshøj (Harreshøjvej) • Sonnerupgård (Harreshøjvej) • Søbrinken (Esrumvej) • Esrum Bytoften (Hovedgaden) • Esrum Skole (Hovedgaden) • Tingbakken (Østvej) • Damhusvej (Østvej) • Stubmarken (Østvej) • Esbønderup Kirke (Østvej) • Hillerødvej (Esbønderupvej) • Langørevej (Esbønderupvej) • Lille Vokstrupvej (Esbønderupvej) • Mestervangen (Esbønderupvej) • Græsted Syd St. (Holtvej) • Holtvej (Esbønderupvej) • Ramsager (Hovedgaden) • Nyvej (Hovedgaden) • Græsted Torv (Hovedgaden) • Møllebakken (Dønnevældevej) • Faksemosevej (Dønnevældevej) • Bjørstrupvej (Dønnevældevej) • Møllebjergvej (Dønnevældevej) • Hemmingstrupvej (Græstedvej) • Stæremosevej (Græstedvej) • Sortebjergvej (Græstedvej) • Græstedvej (Nellerødvej) • Ud For Stenlandsvej (Østergade) • Haragervej (Østergade) • Helsinge St.

Liste over gader under 390R bus

Strandgade 48B • Kongevejen 3C • Mads Holms Vej 5A • Mads Holms Vej 26A • Mads Holms Vej 49B • Mads Holms Vej 64 • Gurrevej • Hortensiavej 3 • Oluf Høst Vænget 1A • Gurrevej 291 • Gurrevej 319 • Gurrevej 356B • Gurrevej 364 • Gurrevej 394A • Hjaltesvej 18 • Hjaltesvej 4 • Harreshøjvej 30 • Kroengen 5 • Esrum Hovedgade 15A • Stubmarken 31 • Østvej 4C • Esbønderupvej 52 • Esbønderupvej 81 • Esbønderupvej 65 • Holtvej 8A • Moseager 23 • Græsted Hovedgade 43 • Græsted Hovedgade 36 • Græsted Hovedgade 7E • Dønnevældevej • Dønnevældevej 38 • Dønnevældevej 76 • Møllebjergvej 1 • Græstedvej 50 • Græstedvej 43 • Græstedvej 28 • Nellerødvej 9 • Østergade 93A • Østergade 63 • Stationspladsen 1X

390R bus Køreplan

390R bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 06:03 - 22:30

Dag Kørselstider
mandag 06:03 - 22:30
tirsdag 06:03 - 22:30
onsdag 06:03 - 22:30
torsdag 06:03 - 22:30
fredag 06:03 - 22:30
lørdag 06:30 - 22:30
søndag 06:30 - 22:30

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

390R (Movia)

Det første stop på 390R bus ruten er Helsingør St., og det sidste stop er Helsinge St.. 390R (retning: Helsinge St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 390R har 50 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 68 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 390R bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 390R busfor at komme på.

390R i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 390R med appen!