Fortsæt til primært indhold
Bus - 166

166

Bagsværd Værebroparken

Movia

166 bus Køreplan

166 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:19 - 23:29

Dag Kørselstider
mandag 05:19 - 23:29
tirsdag 05:19 - 23:29
onsdag 05:19 - 23:29
torsdag 05:19 - 23:29
fredag 05:19 - 23:29
lørdag 05:35 - 23:29
søndag 06:35 - 23:29
Vis den fulde rejseplan

166 bus Rutekort

166 bus Linjekort

166 bus Ruteplan og stoppesteder

166 bus (retning: Bagsværd Værebroparken) har 82 stoppesteder med afgang fra Vallensbæk St. og endestation Værebroparken (Værebrovej).

166 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 05:19 og stopper kl. 23:29. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 166 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Bagsværd Værebroparken (82 stop)

Se PDF: 166 køreplan, stoppesteder og kort

166 OSS

  • Hvad tid begynder 166 busat køre?

    Service på bus 166 begynder kl. 05:19 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 166 bus op med at køre?

    Service på bus 166 stopper kl. 23:29 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 166 bus?

    Hvornår ankommer Bus Bagsværd Værebroparken linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Bagsværd Værebroparken linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 166 bus stoppesteder

Vallensbæk St. • Nøddebo Allé (Strandesplanaden) • Dyringparken (Strandesplanaden) • Hallingparken (Strandesplanaden) • Gurrelund (Strandesplanaden) • Æblehaven (Strandesplanaden) • Tranumparken (Strandesplanaden) • Brøndby Strand St. • Maglelund (Strandesplanaden) • Langbjergskolen (Strandesplanaden) • Tybjergparken (Strandesplanaden) • Albjergparken (Brøndbyvester Boulevard) • Lillegården (Brøndbyvester Boulevard) • Sydgårdsvej (Brøndbyvester Boulevard) • Brøndby Hallen (Brøndbyvester Boulevard) • Gildhøj Centret (Park Allé) • Sognevej (Brøndbyvestervej) • Dbu Allé (Brøndbyvestervej) • Ringerlodden (Brøndbyvestervej) • Tranemosevej (Brøndbyvestervej) • Glostrup St. • Glostrup Centret (Hovedvejen) • Glostrup Skole Søndervang (Hovedvejen) • Byparken (Byparkvej) • Digevangsvej (Byparkvej) • Langagervej (Byparkvej) • Rødkælkevej (Byparkvej) • Stenager (Fraligsvej) • Hvissingevej (Birkeskoven) • Skovsletten (Oxbjergvej) • Hvissingehus (Oxbjergvej) • Jyllingevej (Ejby Industrivej) • Ejby Industrivej (Erhvervsvej) • Islevdalvej (Erhvervsvej) • Krondalvej (Islevdalvej) • Islevdalvej (Slotsherrensvej) • Islevgård Allé (Slotsherrensvej) • Madumvej (Slotsherrensvej) • Guldsmedevej (Slotsherrensvej) • Slotsherrensvej (Tårnvej) • Islevbrovej (Tårnvej) • Islevholm (Islevhusvej) • Husum St. (Islevhusvej) • Husum Torv (Frederikssundsvej) • Frederikssundsvej (Mørkhøjvej) • Nørre Gymnasium (Mørkhøjvej) • Mørkhøjvej (Novembervej) • Pilegårdsvej (Novembervej) • Pilegårdsvej (Rybjerg Allé) • Onsbjerg Allé (Rybjerg Allé) • Ejsingvej (Rybjerg Allé) • Rybjerg Allé (Juni Allé) • Torumvej (Juni Allé) • Ilbjerg Allé (Juni Allé) • Juni Allé (Mørkhøjvej) • Mørkhøj (Mørkhøjvej) • Sydmarken (Gladsaxe Møllevej) • Gladsaxe Møllevej (Vandtårnsvej) • Rosenkæret (Vandtårnsvej) • Gladsaxevej (Vandtårnsvej) • Gladsaxe Sportshal (Vandtårnsvej) • Marienborg Allé (Vandtårnsvej) • Søborg Hovedgade (Hagavej) • Christianehøj (Hagavej) • Kildebakkegårds Allé (Hagavej) • Kildebakke St. • Kildebakken (Solnavej) • Buddinge Gladsaxe Rådhus (Søborg Hovedgade) • Buddinge Torv (Buddinge Hovedgade) • Klausdalsbrovej (Buddinge Hovedgade) • Stengårds Allé (Buddinge Hovedgade) • Stubmarken (Buddinge Hovedgade) • Gladsaxe Møllevej (Buddinge Hovedgade) • Fortstien (Buddinge Hovedgade) • Frodesvej (Bagsværd Hovedgade) • Søndergård Park (Bagsværd Hovedgade) • Bagsværd Stadion (Bagsværd Hovedgade) • Buegården (Bagsværd Hovedgade) • Bagsværd St. • Bagsværd Torv (Vadstrupvej) • Granvej (Vadstrupvej) • Værebroparken (Værebrovej)

166 bus Køreplan

166 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:19 - 23:29

Dag Kørselstider
mandag 05:19 - 23:29
tirsdag 05:19 - 23:29
onsdag 05:19 - 23:29
torsdag 05:19 - 23:29
fredag 05:19 - 23:29
lørdag 05:35 - 23:29
søndag 06:35 - 23:29

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

166 (Movia)

Det første stop på 166 bus ruten er Vallensbæk St., og det sidste stop er Værebroparken (Værebrovej). 166 (retning: Bagsværd Værebroparken) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 166 har 82 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 82 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 166 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 166 busfor at komme på.

166 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 166 med appen!