40-linja
Asema-Aukio
HSL
HSL 40 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
40-bussilla (Asema-Aukio) on 24 pysäkkiä alkaen asemalta Pelimannintie 23 ja päättyen asemalle Postitalo.
Valitse alta mikä tahansa 40-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Asema-Aukio (24 pysäkkiä)
Pelimannintie 23
Klaneettitie
Kanneltalo
Soittajankuja
Kanneltie 8
Kannelkallio
Pelimannintie
Näyttelijäntie
Ida Aalbergin Tie
Thalianaukio
Eliel Saarisen Tie
Haagan Ammattikoulu
Tunnelitie
Palokaivon Aukio
Haagan Tori
Ruskeasuon Varikko
Ruskeasuo
Tilkka
Kuusitie
Töölöntulli
Kansaneläkelaitos
Töölön Kisahalli
Hesperian Puisto
Postitalo
40 UKK
Mihin aikaan 40 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 40 bussi -pysäkillä klo 08:41 päivnä lauantai.
Mihin aikaan 40 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 40 bussi -pysäkillä klo 10:12 päivnä lauantai.
Milloin 40 bussi saapuu?
Milloin Asema-Aukio Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Asema-Aukio Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 40 (Asema-Aukio) bussi?
Asema-Aukio (Asema-Aukio) bussi-lippu maksaa €2.80–€2.95.
Onko lähelläni 40 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 40 bussi pysäkki.
40-bussi -aikataulu
40 bussi reitti liikennöi viikonloppuisin. Säännölliset aikataulut: 08:41 - 10:12
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
ti | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
ke | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
to | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
pe | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
la | 08:41 - 10:12 | 12 - 15 |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 40 (asemalta Pelimannintie 23), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 40 (Asema-Aukio) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
40 -linjan bussi-maksu
HSL 40 (Asema-Aukio) -matkan hinta on välillä €2.80–€2.95. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukuluista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
40 (HSL)
40-bussin ensimmäinen pysäkki on Pelimannintie 23 ja viimeinen pysäkki on Postitalo. 40 (Asema-Aukio) kulkee lauantai.
Lisätietoa: 40 -linjalla on 24 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 36 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 40-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 40-bussi-linjalle.
Linjojen 40 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 40 (Asema-Aukio) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 40 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 40, Helsinki
40 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 445 - Kivistö-Katriinan sairaala-Reuna/ Aikataulu
- 246K - Espoon keskus-Kellonummi-Röylä/ Aikataulu
- 913B - Kuntakeskus-Kela-Karskog-Västerby/ Aikataulu
- 711 - Hakaniemi-Kuusikko-Tikkurila/ Aikataulu
- 904 - Kirkkonummi-Kyrkvalla-Kantvik/ Aikataulu
- 987 - Nikkilä-Pornainen-Pohjois-Paippinen-Järvenpään asema/ Aikataulu
- 964 - Hyrylä-Paijala-Rusutjärvi-Rannikonmäki/ Aikataulu
- 916K - Kuntakeskus-Siuntion kylpyä-Siuntion kk.-Suitia-Pauni/ Aikataulu
- 375 - Myyrmäki-Kalajärvi-(Vihti)/ Aikataulu
- 87 - Herttoniemi(M) - Kruunuvuorenranta/ Aikataulu
- 963 - Paijala-Hyrylä-Keravan asema/ Aikataulu
- 192V - Kamppi-Länsiväylä(-Inkoo)/ Aikataulu
- 447 - Kivistö-Viinikanmetsä-Kesäkylä/ Aikataulu
- 92N - Rautatientori-Myllypuro-Kivikko-Kontula (Keinutie)/ Aikataulu
- 94 - Itäkeskus(M)-Porttitie-Kontula(M)-Kontulankaari/ Aikataulu
- 633N - Rautatientori-Simonkylä-Leinelä-Korso-Ahjo-Keravan asema/ Aikataulu
- 148 - Espoonlahden keskus-Soukka-Iivisniemi/ Aikataulu
- 97 - Itäkeskus(M)-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 243V - Espoon keskus-Muurala-Kolmperä-Veikkola/ Aikataulu
- 57 - Kontula(M) - Viikki - Koskela - Ruskeasuo - Munkkiniemi/ Aikataulu