916K-linja
Kuntakeskus
HSL
HSL 916K bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
916K-bussilla (Kuntakeskus) on 21 pysäkkiä alkaen asemalta Väinöläntie ja päättyen asemalle Sivistyskampus.
Valitse alta mikä tahansa 916K-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kuntakeskus (21 pysäkkiä)
Väinöläntie
Herrdahlintie
Immulantie
Kilbacka
Gröndal
Högbacka
Tallbacka
Suitiannummentie
Sivula
Niemenkyläntie
Siuntio Kk
Kalans
Västerby
Högbacken
Päivärinne
Nimismiehenmäki
Pellas
Fallintie
Säästöpankintie
Bollstadintie
Sivistyskampus
916K UKK
Mihin aikaan 916K bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 916K bussi -pysäkillä klo 10:35 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 916K bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 916K bussi -pysäkillä klo 16:42 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 916K bussi saapuu?
Milloin Kuntakeskus bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kuntakeskus bussi aikataulut.
Onko lähelläni 916K bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 916K bussi pysäkki.
916K-bussi -aikataulu
916K-bussi reitti kulkee arkipäivisin. Säännölliset kulkuajat: 10:35 - 16:42
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 10:35 - 16:42 | 144 - 222 |
ti | 10:35 - 16:42 | 144 - 222 |
ke | 10:35 - 16:42 | 144 - 222 |
to | 10:35 - 16:42 | 144 - 222 |
pe | 10:35 - 16:42 | 144 - 222 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 916K (asemalta Väinöläntie), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 916K (Kuntakeskus) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
916K -linjan bussi-maksu
HSL 916K (Kuntakeskus) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL:n viralliselta verkkosivustolta.
916K (HSL)
916K-bussin ensimmäinen pysäkki on Väinöläntie ja viimeinen pysäkki on Sivistyskampus. 916K (Kuntakeskus) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 916K -linjalla on 21 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 25 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 916K-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 916K-bussi-linjalle.
Linjojen 916K reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 916K (Kuntakeskus) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 916K bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 916K, Helsinki
916K - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 98 - Itäkeskus(M)-Marjaniemi-Rastila(M)/ Aikataulu
- 721 - Hakaniemi-Honkanummi-Havukoski-Päiväkumpu-Koivukylä/ Aikataulu
- 901K - Luoma-Masala-Gesterby-Hirsala/ Aikataulu
- 89 - Herttoniemi (M)-Yliskylä/ Aikataulu
- 52 - Kuninkaantammi-Kannelmäki-Huopalahti-Munkkivuori-Otaniemi/ Aikataulu
- 313 - Kaivoksela-Myyrmäki-Hämeenkylä/ Aikataulu
- 23 - Rautatientori-Pasila-Pirkkola/ Aikataulu
- 903 - Kirkkonummi-Hila/ Aikataulu
- 213 - Kamppi-Meilahti-Suvela-Espoon keskus-Kauklahti/ Aikataulu
- 719B - Länsisalmi-Hakunila/ Aikataulu
- 457 - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala-Rajamäki)/ Aikataulu
- 984 - Hindsby (Knuters)-Nikkilä-Talma/ Aikataulu
- 987A - Monninkylä-Pornainen-Järvenpää/ Aikataulu
- 583K - Aviapolis-Louhela-Perusmäki/ Aikataulu
- 971 - Kivistö-Ruotsinkylä-Hyrylä-Keravan asema/ Aikataulu
- 94B - Kivikonlaita-Kontula(M)/ Aikataulu
- 79 - Herttoniemi (M)-Latokartano-Malmi-Siltamäki-Puistolan asem/ Aikataulu
- 665A - Hyrylä-Järvenpää-Kellokoski(-Mäntsälä)/ Aikataulu
- 73N - Rautatientori-Malmi-Puistolan asema-Ala-Tikkurila/ Aikataulu
- 588 - Länsisalmi-Itä-Hakkila-Sotungin koulu/ Aikataulu