50N linje
Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)
NT
NT 50N bus Ruteplan og stop (Opdateret)
50N bus (Aalborg St.) har 53 stoppesteder med afgang fra Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.) og endestation Aalborg Busterminal (Område C).
50N bus oversigt over køreplan for den kommende uge: Afgår en gang om dagen kl. 00:10. Kørselsdage i denne uge: torsdag, lørdag, søndag.
Vælg hvilken som helst af 50N bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Aalborg St. (53 stop)
Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.)
Himmerlandsstien (Bredgade / Løgstør)
Løgstør Øst (Aalborgvej / Vesthimmerlands Komm.)
Kornum (Aalborgvej / Vesthimm. Komm.)
Brøndum (Brøndumvej / Vesthimm. Komm.)
Hemdrup (Aalborgvej / Vesthimm. Komm.)
Halkærvej (Løgstørvej / Aalborg Kommune)
Kølby (Aalborg Kommune)
Farstruphallen (Nymøllevej / Aalborg Kommune)
Farstrup (Aalborg Kommune)
Hornsgård (Aalborg Kommune)
Barmer (Nymøllevej / Aalborg Kommune)
Sebber Skole (Valsted / Aalborg Kommune)
Valsted (Nymøllevej / Aalborg Kommune)
Sebbersund (Brogade / Aalborg Kommune)
Sebber (Aalborg Kommune)
Lundbæk (Løgstørvej / Aalborg Kommune)
Sølyst (Løgstørvej / Aalborg Kommune)
Sønderbakken (Sygehusvej / Nibe / Aalborg Komm.)
Anlægsvej (Hasselvej / Nibe / Nordjylland)
Skalhuse (Aalborgvej / Nibe)
Binderup Mølle (Aalborgvej / Aalborg Kommune)
Nyrup Mark (Aalborg Kommune)
Sønderholm Skole (Nibevej / Sønderholm)
Skakvejen (Nibevej / Sønderholm)
Sønderholm Kirke (Nibevej / Sønderholm)
Sønderbyvej (Nibevej / St. Restrup)
St. Restrup (Nibevej / St. Restrup)
Højvang (Nibevej / Frejlev)
Frejlev Skole (Nibevej / Frejlev)
Svenstrupvej (Nibevej / Frejlev)
Frejlev Kirke (Nibevej / Frejlev)
Drastrup (Nibevej/Drastrup)
Storcentret (Nibevej / Aalborg)
H. Drachmanns Vej (Letvadvej / Aalborg)
Digtervejen (Letvadvej / Aalborg)
Lerkenfeltvej (Letvadvej / Aalborg)
Sandtuevej (Bygaden / Aalborg)
Bykrogen (Bygaden / Aalborg)
Skelagergårdene (Skelagervej / Aalborg)
Hasseris Gymnasium (Hasserisvej / Aalborg)
Jens Kalstrups Vej (Hasserisvej / Aalborg)
Nordtoft (Hasserisvej / Aalborg)
Hasseris Bymidte (Hasserisvej / Aalborg)
Fyrrebakken (Hasserisvej / Aalborg)
Langersvej (Hasserisvej / Aalborg)
Højmarksvej (Hasserisvej / Aalborg)
Constancevej (Hasserisvej / Aalborg)
Skovbakkevej (Hasserisvej / Aalborg)
Borgmestervænget (Hasserisgade / Aalborg)
Sankt Jørgens Gade (Hasserisgade / Aalborg)
Budolfi Plads (Vingårdsgade / Aalborg)
Aalborg Busterminal (Område C)
50N OSS
Hvad tid begynder 50N busat køre?
Service på bus 50N begynder kl. 00:10 på søndag, torsdag, lørdag.
Hvad tider holder 50N bus op med at køre?
Service på bus 50N stopper kl. 00:10 på søndag, torsdag, lørdag.
Hvad tid ankommer 50N bus?
Hvornår ankommer Bus Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus) linje, der er tættest på din placering.
Kører NTs 50N bus linje Kristi Himmelfartsdag?
50N buss kørselstider Kristi Himmelfartsdag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 50N bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 50N bus stop.
50N bus Køreplan
50N bus rute går om torsdag, lørdag, søndag. Normale driftstider: 00:10
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
tir | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
ons | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
tor | 00:10 | Enkel afgang |
fre | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
lør | 00:10 | Enkel afgang |
søn | 00:10 | Enkel afgang |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 50N (fra Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 50N (Aalborg St.) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
50N linje bus billetpris
NT 50N (Aalborg St.) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
50N (NT)
Det første stop på 50N bus ruten er Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.), og det sidste stop er Aalborg Busterminal (Område C). 50N (Aalborg St.) går torsdag, lørdag, søndag.
Yderligere oplysninger: 50N har 53 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 72 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 50N bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 50N busfor at komme på.
Linje 50N Bus sporing i realtid
Spor linje 50N (Aalborg St.) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 50N bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 50N, i Danmark
50N - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 382 - Terndrup skole (Terndrup) - Terndrup Busterminal/ Tidsplan
- 522 - Farsø Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Farsø Busterminal (Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 454 - Hadsund Skole (Stadionvej / Hadsund) - Arden Station (Mariagerfjord Kommune)/ Tidsplan
- 53N - Budolfi Plads (Vingårdsgade / Aalborg) - Arden Station (Mariagerfjord Kommune)
- 335 - Østerild Skole (Vesterbyvej / Thisted Kommune) - Hannæsskolen Vesløs (Thisted Kommune)/ Tidsplan
- 974X - Aalborg St. (Perron C4) - Asaa Torv (Sæbyvej / Brønderslev Kommune)/ Tidsplan
- 409 - Koldbromøllevej (Frederikshavn) - Østervrå Torv (Vrængmosevej)/ Tidsplan
- S2 - Hvorupgård (Ved Banen / Hvorupgårdvej) - Aalborg St. (Område B / Kennedy Arkaden)/ Tidsplan
- 82 - Hjørring St. - Sindal Skole (Stadionvej / Hjørring kommune)/ Tidsplan
- 643 - Hedegårdsskolen (Brønderslev) - Serritslev (Slåenvej / Brønderslev Kommune)/ Tidsplan
- 70N - Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 703 - Hvidbjerg Hallen (Morsø Kommune) - Sydmors Skole (Morsø Kommune)/ Tidsplan
- 520 - Ullits Skole (Foulumvej / Vesthimm. Komm.) - Farsø Busterminal (Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 531 - Hornum Skole (Kirkevej / Vesthimm. Komm.) - Hornum Skole (Kirkevej / Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 22N - Gistrup Skole (Gistrup) - Mølholmsvej v/ Løvstikkevej/ Tidsplan
- 40 - Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors) - Skive Trafikterminal/ Tidsplan
- 463 - Mariager Busterminal (Ny Havnevej / Mariager) - Hem (Hemvej / Mariagerfjord Kommune)/ Tidsplan
- 2 - AAU Busterminal (Sigrid Undsetsvej / Aalborg) - Væddeløbsbanen (Skydebanevej / Aalborg)/ Tidsplan
- 460 - Søndre Skole (Fredensgade / Hobro) - Vestmarken (Nr. Onsildvej/Mariagerfjord Kommune)/ Tidsplan
- 4 - Frederikshavn St. - Frederikshavn St./ Tidsplan