608 linje
Aggersund Via Gøttrup
NT
NT 608 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
608 bus (Aggersund Via Gøttrup) har 22 stoppesteder med afgang fra Ørebroskolen (Jammerbugt Kommune) og endestation Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune).
Vælg hvilken som helst af 608 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Aggersund Via Gøttrup (22 stop)
Ørebroskolen (Jammerbugt Kommune)
Korsholm (Kettrupvej / Jammerbugt Kommunel)
Kettrup (Kettrupvej / Jammerbugt Kommune)
Fjerritslev Gymnasium (Jammerbugt Kommune)
Fjerritslev Skole (Jammerbugt Kommune)
Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune)
Plejecenter Solgården (Aggersundvej / Fjerritslev)
Skerping (Aggersundvej / Jammerbugt Kommune)
Husby (Husbyvej / Jammerbugt Kommune)
Manstrup (Manstrupvej / Jammerbugt Kommune)
Over Aggersund (Vesthimmerlands Kommune)
Ullerup (Thorupvej / Vesthimm. Komm.)
Gøttrup (Gøttrupvej / Jammerbugt Kommune)
Nørmarken (Gøttrupvej / Jammerbugt Kommune)
Sløjbrovej (Bygholmvejlevej / Jammerbugt Komm.)
Gøttruprimmevej (Jammerbugt Kommune)
Gøttrup (Gøttrupvej / Jammerbugt Kommune)
Ørebroskolen (Jammerbugt Kommune)
Korsholm (Kettrupvej / Jammerbugt Kommunel)
Kettrup (Kettrupvej / Jammerbugt Kommune)
Plejecenter Solgården (Aggersundvej / Fjerritslev)
Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune)
608 OSS
Hvad tid begynder 608 busat køre?
Service på bus 608 begynder kl. 15:06 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 608 bus op med at køre?
Service på bus 608 stopper kl. 15:25 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 608 bus?
Hvornår ankommer Bus Aggersund Via Gøttrup linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Aggersund Via Gøttrup linje, der er tættest på din placering.
Kører NTs 608 bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
608 buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 608 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 608 bus stop.
608 bus Køreplan
608 bus rute opererer den mandag til fredag. Almindelige åbningstider: 15:06 - 15:25
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 15:06 - 15:25 | 19 |
tir | 15:06 - 15:25 | 19 |
ons | 15:06 - 15:25 | 19 |
tor | 15:06 - 15:25 | 19 |
fre | 15:06 - 15:25 | 19 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 608 (fra Ørebroskolen (Jammerbugt Kommune)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 608 (Aggersund Via Gøttrup) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
608 linje bus billetpris
NT 608 (Aggersund Via Gøttrup) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
608 (NT)
Det første stop på 608 bus ruten er Ørebroskolen (Jammerbugt Kommune), og det sidste stop er Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune). 608 (Aggersund Via Gøttrup) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 608 har 22 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 51 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 608 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 608 busfor at komme på.
Linje 608 Bus sporing i realtid
Spor linje 608 (Aggersund Via Gøttrup) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 608 bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 608, i Danmark
608 - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 212 - Dronninglund Busterminal - Brønderslev Gymnasium/ Tidsplan
- 329 - Vestervig Hallen (Thisted Kommune) - Hurup Thy St./ Tidsplan
- 383 - Langmosevej (Rebild Komm) - Terndrup skole (Terndrup)/ Tidsplan
- 1U - Holstebro Trafikterminal - UCH Døesvej (Holstebro Kom)/ Tidsplan
- 685 - Dronninglund Skole (Brønderslev Kommune) - Agersted gl. station (Dronninglundvej / Agersted)/ Tidsplan
- 817 - Hjørring St. - Hjørring St./ Tidsplan
- 52 - Aalestrup Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 689 - Navn mangler - Dronninglund Skole (Brønderslev Kommune)/ Tidsplan
- 417 - Dybvadhallen (Ørnevej / Dybvad) - Hørby Skole (Hørby / Frederikshavn Kommune)/ Tidsplan
- 615 - Skolepladsen (Brovst / Jammerbugt Komm.) - Brovst Busterminal (Jammerbugt kommune)/ Tidsplan
- 318 - Bedsted Thy St. - Hurup Thy St./ Tidsplan
- 701 - Morsø Gymnasium (Morsø Kommune) - Sejerslev (Morsø Kommune)/ Tidsplan
- 111 - HEG Aars (Øster Boulevard / Aars) - Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 270 - Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune) - Saltum Kirke (Tinghøjgade / Jammerbugt Komm.)/ Tidsplan
- 311 - Sennels Skole (Thisted Kommune) - Thisted St./ Tidsplan
- 25N - Dall Villaby (Aalborg) - Rødhøjvej (Storvorde)/ Tidsplan
- 822 - Sdr. Rubjerg (Løkkensvej / Hjørring Kommune) - Vrå Børne- og Kulturhus (skole / Idræts Allé)/ Tidsplan
- 58 - Hobro Busterminal (H.I. Biesgade) - Hadsund Busterminal/ Tidsplan
- 605 - Skolepladsen (Brovst / Jammerbugt Komm.) - Brovst Busterminal (Jammerbugt kommune)/ Tidsplan
- 40 - Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors) - Skive Trafikterminal/ Tidsplan