620R linje
Præstø Skole (Rosagervej) - Næstved St. (Banegårdspladsen)
Movia
Movia 620R bus Ruteplan og stop (Opdateret)
620R bus (Præstø St.) har 26 stoppesteder med afgang fra Næstved St. (Banegårdspladsen) og endestation Præstø St. (Havnevej).
Vælg hvilken som helst af 620R bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Præstø St. (26 stop)
Næstved St. (Banegårdspladsen)
Præstøvej (Farimagsvej)
Vor Frue Kirke (Præstøvej)
Thorsvej (Præstøvej)
Sjølundshøj (Præstøvej)
Østre Ringvej (Præstøvej)
NY Præstøvej 100 (Ny Præstøvej)
Rønnebæk Huse (Ny Præstøvej)
Næstelsø Præstemark (Præstø Landevej)
Mogenstrup Kirke (Præstø Landevej)
Mogenstrup (Pederstrupvej)
Pederstrupvej
Brinken (Lovvej)
Østerskovvej (Lovvej)
Lov (Landevejen)
Blangslev (Præstø Landevej)
Hammer Torup (Præstø Landevej)
Risby (Næstvedvej)
Erhvervsvej (Næstvedvej)
Bårse Gernersvej (Næstvedvej)
Strædet Brugsen (Næstvedvej)
Hovedvejen (Næstvedvej)
Bårse Runddel (Næstvedvej)
Beldringevej (Næstvedvej)
Faksevej (Rødeledvej)
Præstø St. (Havnevej)
620R OSS
Hvad tid begynder 620R busat køre?
Service på bus 620R begynder kl. 05:24 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 620R bus op med at køre?
Service på bus 620R stopper kl. 23:47 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.
Hvad tid ankommer 620R bus?
Hvornår ankommer Bus Præstø Skole (Rosagervej) - Næstved St. (Banegårdspladsen) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Præstø Skole (Rosagervej) - Næstved St. (Banegårdspladsen) linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 620R bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
620R buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 620R bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 620R bus stop.
620R bus Køreplan
620R bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 05:24 - 23:47
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 05:24 - 23:47 | 30 - 56 |
tir | 05:24 - 23:47 | 30 - 56 |
ons | 05:24 - 23:47 | 30 - 56 |
tor | 05:24 - 23:47 | 30 - 56 |
fre | 05:24 - 23:47 | 30 - 56 |
lør | 07:35 - 23:47 | 60 - 62 |
søn | 07:35 - 23:47 | 60 - 62 |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 620R (fra Næstved St. (Banegårdspladsen)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 620R (Præstø St.) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
620R linje bus billetpris
Movia 620R (Præstø St.) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
620R (Movia)
Det første stop på 620R bus ruten er Næstved St. (Banegårdspladsen), og det sidste stop er Præstø St. (Havnevej). 620R (Præstø St.) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 620R har 26 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 39 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 620R bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 620R busfor at komme på.
Linje 620R Bus sporing i realtid
Spor linje 620R (Præstø St.) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 620R bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 620R, i Danmark
620R - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 97N - Solrød Strand St. - Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard)/ Tidsplan
- 565 - Nykøbing Sj. St. (Jernbanevej) - Asnæs St./ Tidsplan
- 630R - Næstved St. (Farimagsvej) - Faxe Ladeplads (Postvej)/ Tidsplan
- 771 - Ravnsborgskolen (Pederstrupvej) - Realskolen (Hovedgaden)/ Tidsplan
- 742 - Nykøbing Falster St. (Brovejen) - Bøtøskoven (Sølvpilevej)/ Tidsplan
- 691 - Sneslev (Sneslevvej) - Fuglebjerg Terminal (Sandvedvej)/ Tidsplan
- 530 - Holbæk St. - Tølløse St. (Jernbanevej)/ Tidsplan
- 300S - Ishøj St. - Gl. Holte Øverødvej (Helsingørmotorvejen)/ Tidsplan
- 313 - Frederikssund St. - Kyndby Huse (Kyndbyvej)/ Tidsplan
- 466 - Ørslev Stationsvej (Ørslev Gade) - Ringsted St./ Tidsplan
- 171 - Hellerup St. - Hellerup St./ Tidsplan
- 667 - Stege Rtb. (Ved Stranden) - Klintholm Havn (Thyravej)/ Tidsplan
- 303 - Hillerød St. - Hillerød St./ Tidsplan
- 723 - Maribo St. (Banegårdspladsen) - Rødby Rutebilstation (Fruegade)/ Tidsplan
- 360R - Gilleleje St. - Helsinge St./ Tidsplan
- 164 - Ballerup St. (Banegårdspladsen) - Oceankaj/ Tidsplan
- 264 - Karise St. (Banevej) - Haslev St. (Stationspladsen)/ Tidsplan
- 462 - Skælskør Busterminal (Stationsvej) - Eggeslevmagle Skole (Næstvedvej)/ Tidsplan
- 185 - Nørreport St. (Nørre Voldgade) - Klampenborg St. (Dyrehavevej)/ Tidsplan
- 176 - Hellerup St. - Emdrup Torv (Emdrupvej)/ Tidsplan