73 linje
Silkeborg Trafikterminal - Randers Busterminal
Midttrafik
Midttrafik 73 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
73 bus (Randers Busterminal) har 76 stoppesteder med afgang fra Silkeborg Trafikterminal og endestation Randers Busterminal.
Vælg hvilken som helst af 73 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Randers Busterminal (76 stop)
Silkeborg Trafikterminal
Amaliegade/Drewsensvej (Silkeborg Kom)
Godthåbsvej (Silkeborg Kom)
Østergade/Chr. 8.S Vej (Silkeborg Kom)
Borgergade/Ansvej (Silkeborg Kom)
Gran Allé/Ansvej (Silkeborg Kom)
Lindeparken/Ansvej (Silkeborg Kom)
College 360/Kejlstrupvej (Silkeborg Kom)
Kejlstruphøjvej/Kejlstrupvej (Silkeborg Kom)
Ø. Ringvej/Nørreskov Bakke (Silkeborg Kom)
Silkeborg Ungdomsskole
Silkeborg Gymnasium
Nørreskov Bakke (Silkeborg Kom)
Arendalsvej/Ø. Højmarksvej (Silkeborg Kom)
Ø. Højmarksvej/Nørreskov Bakke (Silkeborg Kom)
Eriksborg (Silkeborg Kom)
Eriksborg/Nebelgårdsvej (Silkeborg Kom)
Grauballe (Silkeborg Kom)
Allingskovgårdsvej/Grønbækvej (Silkeborg Kom)
Allingskovby (Silkeborg Kom)
Allinggårdsvej/Grønbækvej (Silkeborg Kom)
Grønbæk (Silkeborg Kom)
Iller/Kjellerup (Silkeborg Kom)
Ans/Søndermarksgade (Silkeborg Kom)
Ans Rtb. (Silkeborg Kom)
Sahl (Viborg Kom)
Sahl Kirke (Viborg Kom)
Bjerringbro Gymnasium (Viborg Kom)
Bjerringbro Skole Koldskær (Viborg Kom)
Naturvidenskabernes Hus (Viborg Kom)
Brocentret (Viborg Kom)
Enghavevej/Brogade (Viborg Kom)
Realskolevej (Viborg Kom)
Grundfos Teknologicenter (Viborg Kom)
Grundfos Øst (Viborg Kom)
Grundfos/Pilevej (Viborg Kom)
Nyvangsvej/Jørgens Alle (Viborg Kom)
Bjerringbro St. (Viborg Kom)
Nørre Alle (Viborg Kom)
Grundfos/Pilevej (Viborg Kom)
Grundfos Øst (Viborg Kom)
Grundfos Teknologicenter (Viborg Kom)
Naturvidenskabernes Hus (Viborg Kom)
Gullev (Viborg Kom)
Gerning (Favrskov Kom)
Gerning/Ringsøhøj 18 (Favrskov Kom)
Hvorslev/Vinkelvej (Favrskov Kom)
Hvorslev Forsamlingshus (Favrskov Kom)
Hvorslev/Lyngbakkevej (Favrskov Kom)
Amstrup (Favrskov Kom)
Ulstrup Skole (Favrskov Kom)
Hovedgaden/Fredensvej (Favrskov Kom)
Birkevej/Hovedgaden (Favrskov Kom)
Gudenaadalens Efterskole (Favrskov Kom)
Sønder Vinge (Favrskov Kom)
Ll. Torup (Favrskov Kom)
Terp (Favrskov Kom)
Vester Velling (Favrskov Kom)
Ålum Kirke (Randers Kom)
Ålum Forsamlingshus (Randers Kom)
Venning/Landevejen (Randers Kom)
Tånum/Tånum Bygade (Randers Kom)
Komponistkvarteret/Gl. Viborgvej (Randers Kom)
Skovhulevej/Gl. Viborgvej (Randers Kom)
Hornbæk Skole/Gl. Viborgvej (Randers Kom)
Myrdalsvej/Gl. Viborgvej (Randers Kom)
Normansvej/Gl. Viborgvej (Randers Kom)
Møllevej/Fladbrovej (Randers Kom)
Fladbrovej/Viborgvej (Randers Kom)
Parkboulevarden/Viborgvej (Randers Kom)
Kollektivhuset (Randers Kom)
Randers Stadion/Viborgvej
Randers St./Viborgvej
Jernbanegade (Randers Kom)
Randers Regnskov/Tørvebryggen
Randers Busterminal
73 OSS
Hvad tid begynder 73 busat køre?
Service på bus 73 begynder kl. 05:43 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 73 bus op med at køre?
Service på bus 73 stopper kl. 13:05 på lørdag.
Hvad tid ankommer 73 bus?
Hvornår ankommer bus Silkeborg Trafikterminal - Randers Busterminal linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den bus Silkeborg Trafikterminal - Randers Busterminal linje, der er tættest på din placering.
Er der en 73 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 73 bus stop.
73 bus Køreplan
73 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 05:43 - 20:37
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 05:43 - 20:37 | 2 - 130 |
tir | 05:43 - 20:37 | 2 - 130 |
ons | 05:43 - 20:37 | 2 - 130 |
tor | 05:43 - 20:37 | 2 - 130 |
fre | 05:43 - 20:37 | 2 - 130 |
lør | 07:41 - 13:05 | 77 - 138 |
søn | 08:57 - 17:27 | 92 - 243 |
Servicealarmer for Midttrafik bus
Se alle opdateringer på 73 (fra Silkeborg Trafikterminal), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 73 (Randers Busterminal) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Midttrafik nu.
73 linje bus billetpris
Midttrafik 73 (Randers Busterminal) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Midttrafik, tjek Moovit-appen eller Midttrafiks officielle hjemmeside.
73 (Midttrafik)
Det første stop på 73 bus ruten er Silkeborg Trafikterminal, og det sidste stop er Randers Busterminal. 73 (Randers Busterminal) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 73 har 76 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 94 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Midttrafik foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 73 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 73 busfor at komme på.
Linje 73 bus sporing i realtid
Spor linje 73 (Randers Busterminal) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 73 bus eller en live Midttrafik bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Midttrafik eller rejseplanlægger for metro, jernbane, bus, bybane eller færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Midttrafik og enhver bus, inklusive linje 73, i Danmark
Midttrafik linjer i Danmark
- 803 - Kjellerup Rtb. (Silkeborg Kom) - Vinderslev Skole (Silkeborg Kom)/ Tidsplan
- 140 - Feldborg Skole (Herning Kom) - Herning Station/ Tidsplan
- 23 - Troldhøjvej/Sørkelvej (Silkeborg Kom) - Fårvang Skole (Silkeborg Kom)/ Tidsplan
- 351 - Kattegatcentret (Norddjurs Kom) - Ebeltoft Busterminal (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 15 - Skejby Nordlandsvej (Aarhus Kom) - Brabrand Vest/Helenelyst (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 3 - Ebeltoft Busterminal (Syddjurs Kom) - Ebeltoft C (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 10 - Hammel Rtb. - Hammel Idrætscenter/Tilemannsvej/ Tidsplan
- 6A - Aarhus Universitetshospital Skejby indgang H - Skåde/Emiliedalsvej (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 302 - Aarhus Rutebilstation - Odder Busterminal/ Tidsplan
- 1A - Randers Storcenter - Endestation/Platanvej (Randers Kom)/ Tidsplan
- 14 - Horsens Trafikterminal - Horsens Trafikterminal/ Tidsplan
- 107 - Campus Skanderborg/Højvangens Torv - Horsens Trafikterminal/ Tidsplan
- 454 - Jeksen (Skanderborg Kom) - Bakkeskolen Engvej/ Tidsplan
- 1 - Nørrelandskirken (Holstebro Kom) - Holstebro Trafikterminal/ Tidsplan
- 5 - Holstebro Trafikterminal - Holstebro Trafikterminal/ Tidsplan
- 7 - Julsøvænget (Silkeborg Kom) - Silkeborg Trafikterminal/ Tidsplan
- 5 - Trappetorvet (Viborg Kom) - Møllehøjskolen (Viborg Kom)/ Tidsplan
- 477 - Bækmarksbro St. - Damhusvej v. Fjordsidevej (Lemvig Kom)/ Tidsplan
- 116 - Horsens Trafikterminal - Herning Station/ Tidsplan
- 1005 - Hundslund Skole (Odder Kom) - Odder Busterminal/ Tidsplan