Fortsæt til primært indhold
Bus - 78

78

DR Byen St. (Grønjordsvej) - Femøren St. (Engvej)

Movia

78 bus Køreplan

78 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:02 - 23:02

Dag Kørselstider
mandag 00:02 - 23:02
tirsdag 00:02 - 23:02
onsdag 00:02 - 23:02
torsdag 00:02 - 23:02
fredag 00:02 - 23:02
lørdag 00:02 - 23:02
søndag 00:02 - 23:02
Vis den fulde rejseplan

78 bus Rutekort

78 bus Linjekort

78 bus Ruteplan og stoppesteder

78 bus (retning: Dr Byen St.) har 11 stoppesteder med afgang fra Femøren St. (Engvej) og endestation Dr Byen St. (Grønjordsvej).

78 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 00:02 og stopper kl. 23:02. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 78 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Dr Byen St. (11 stop)

Se PDF: 78 køreplan, stoppesteder og kort

78 OSS

  • Hvad tid begynder 78 busat køre?

    Service på bus 78 begynder kl. 00:02 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 78 bus op med at køre?

    Service på bus 78 stopper kl. 23:02 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 78 bus?

    Hvornår ankommer Bus DR Byen St. (Grønjordsvej) - Femøren St. (Engvej) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus DR Byen St. (Grønjordsvej) - Femøren St. (Engvej) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 78 bus stoppesteder

Femøren St. (Engvej) • Nordmarksvej (Hedegaardsvej) • Postparken (Kastrupvej) • Kastrupvej (Wibrandtsvej) • Sundbyvester Plads • Irlandsvej (Sundbyvestervej) • Ingolfs Allé (Irlandsvej) • Englandsvej (Peder Lykkes Vej) • Tingvej (Peder Lykkes Vej) • Brydes Allé (Peder Lykkes Vej) • Dr Byen St. (Grønjordsvej)

78 bus Køreplan

78 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:02 - 23:02

Dag Kørselstider
mandag 00:02 - 23:02
tirsdag 00:02 - 23:02
onsdag 00:02 - 23:02
torsdag 00:02 - 23:02
fredag 00:02 - 23:02
lørdag 00:02 - 23:02
søndag 00:02 - 23:02

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

78 (Movia)

Det første stop på 78 bus ruten er Femøren St. (Engvej), og det sidste stop er Dr Byen St. (Grønjordsvej). 78 (retning: Dr Byen St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 78 har 11 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 11 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 78 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 78 busfor at komme på.

78 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 78 med appen!