80 linje
Lønstrup Turistinfo (Strandvejen / Hjørring Komm.) - Hjørring St.
NT
NT 80 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
80 bus (Lønstrup) har 26 stoppesteder med afgang fra Hjørring St. og endestation Lønstrup Turistinfo (Strandvejen / Hjørring Komm.).
Vælg hvilken som helst af 80 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Lønstrup (26 stop)
Hjørring St.
Dronningensgade (Hjørring)
Trianglen (Hjørring Kommune)
Smutten (Hjørring Kommune)
Nørre Alle (Nørrebro / Hjørring)
Bakagervej (Hirtshalsvej / Hjørring)
Banegraven (Hjørring)
Keravavej (Trollhættanvej / Hjørring)
Lundergårdskolen (Nordens Allé / Hjørring)
Vesterlund (Nordens Allé / Hjørring)
Vester Allé (Nordens Alle / Hjørring)
Krustrupvej (Hirtshalsvej / Hjørring Kommune)
Gjurup (Løkkensvej / Hjørring Kommune)
Nørremøllevej (Skallerupvej / Hjørring)
Nordentoftvej (Skallerupvej / Sønderlev)
Knudsmindevej (Sønderlev / Hjørring Kommune)
Villerupvej N (Sønderlev / Hjørring)
Friskolen Skallerup (Villerupvej / Hjørring Komm.)
Friskolen Skallerup P-Plads
Vennebjerg (Lønstrupvej / Hjørring Kommune)
Vennebjerg Kirke (Lønstrupvej / Hjørring Komm.)
Kystvejen (Lønstrupvej / Hjørring Kommune)
Havblikvej (Strandvejen / Lønstrup)
Det Blå Hjørne (Strandvejen / Lønstrup)
Kirkestræde (Strandvejen / Lønstrup)
Lønstrup Turistinfo (Strandvejen / Hjørring Komm.)
80 OSS
Hvad tid begynder 80 busat køre?
Service på bus 80 begynder kl. 06:06 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 80 bus op med at køre?
Service på bus 80 stopper kl. 19:10 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 80 bus?
Hvornår ankommer bus Lønstrup Turistinfo (Strandvejen / Hjørring Komm.) - Hjørring St. linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den bus Lønstrup Turistinfo (Strandvejen / Hjørring Komm.) - Hjørring St. linje, der er tættest på din placering.
Er der en 80 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 80 bus stop.
80 bus Køreplan
80 bus rute går om arbejdsdage. Normale driftstider: 06:06 - 19:10
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 06:06 - 19:10 | 43 - 92 |
tir | 06:06 - 19:10 | 43 - 92 |
ons | 06:06 - 19:10 | 43 - 92 |
tor | 06:06 - 19:10 | 43 - 92 |
fre | 06:06 - 19:10 | 43 - 92 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 80 (fra Hjørring St.), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 80 (Lønstrup) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
80 linje bus billetpris
NT 80 (Lønstrup) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
80 (NT)
Det første stop på 80 bus ruten er Hjørring St., og det sidste stop er Lønstrup Turistinfo (Strandvejen / Hjørring Komm.). 80 (Lønstrup) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 80 har 26 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 29 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 80 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 80 busfor at komme på.
Linje 80 bus sporing i realtid
Spor linje 80 (Lønstrup) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 80 bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for metro, jernbane, bus, bybane eller færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 80, i Danmark
80 - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 54 - Aalborg St. (Perron C5) - Hadsund Busterminal/ Tidsplan
- 543 - Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 313 - Thisted St. - Stenbjerg Kirke (Thisted Kommune)/ Tidsplan
- 22N - Gistrup Skole (Gistrup) - Jeronimusvej (Bygaden / Aalborg)/ Tidsplan
- 200 - Blokhus (Møllevej / Jammerbugt Kommune) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 39 - Østhavnen (Vejdybet / Aalborg) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 618 - Manstrup (Manstrupvej / Jammerbugt Kommune) - Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune)/ Tidsplan
- 462 - Tobberup (Høndrupvej / Mariagerfjord Kommune) - Rosendal Hallen (Døstrupvej / Hobro)/ Tidsplan
- 212 - Dronninglund Busterminal - Brønderslev Gymnasium/ Tidsplan
- 821 - Vrå Børne- og Kulturhus (skole / Idræts Allé) - Jelstrupvej (Hundelevvej/Hjørring Kommune)/ Tidsplan
- 361 - Øster Hornum Skole (Øster Hornum) - Øster Hornum Skole (Øster Hornum)/ Tidsplan
- 2 - AAU Busterminal (Sigrid Undsetsvej / Aalborg) - Væddeløbsbanen (Skydebanevej / Aalborg)/ Tidsplan
- 542 - Toppedalskolen Vindblæs (Vesthimm. Komm.) - Lanternen (Sdr. Ringvej / Løgstør)/ Tidsplan
- 60X - Aalborg St. (Perron C5) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 36 - Fjellerad Skole (Hålsvej / Fjellerad) - AAU Busterminal (Sigrid Undsetsvej / Aalborg)/ Tidsplan
- 701 - Morsø Gymnasium (Morsø Kommune) - Sejerslev (Morsø Kommune)/ Tidsplan
- 812 - Bjergby Kirke (Skagen Landevej / Hjørring Komm.) - Højene Hallen / Vellingshøjcentret (Hjørring)/ Tidsplan
- 3 - Frederikshavn St. - Frederikshavn St./ Tidsplan
- 274 - Sæbygårdskolen (Sæbygårdvej / Sæby / Frederiksh.) - Dronninglund Busterminal/ Tidsplan
- 530 - Svenstrup (Blærevej / Vesthimm. Komm.) - Hornum Skole (Kirkevej / Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan