863U linje
Bøjden Færgehavn (Faaborg Midtfyn) - Svendborg TECH (Svendborg Kommune)
FYNBUS
FYNBUS 863U bus Ruteplan og stop (Opdateret)
863U bus (Bøjden) har 60 stoppesteder med afgang fra Svendborg Tech (Svendborg Kommune) og endestation Bøjden Færgehavn (Faaborg Midtfyn).
Vælg hvilken som helst af 863U bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Bøjden (60 stop)
Svendborg Tech (Svendborg Kommune)
Skolegade (Svendborg Kommune)
Viebæltet (Svendborg Kommune)
Vestergade (Svendborg Kommune)
Svendborg Sygehus (Svendborg Kommune)
Skt. Jørgens Vej (Svendborg Kommune)
Svendborg Gymn. (Svendborg Kommune)
Sesg Skovsbovej (Svendborg Kommune)
Svendborg Vest (Svendborg Kommune)
Sesg Ryttervej (Svendborg Kommune)
Ryttervej (Svendborg Kommune)
Ryttermarken (Svendborg Kommune)
Sørupvej (Svendborg Kommune)
Zone 30 (Svendborg Kommune)
Sørup Kirkevej (Svendborg Kommune)
Hvidkildevej (Svendborg Kommune)
Nilstrupvej (Svendborg Kommune)
Ollerup Højskole (Svendborg Kommune)
Ollerup (Svendborg Kommune)
Ollerup Kirke (Svendborg Kommune)
Zone 31 (Svendborg Kommune)
Stågerupvej (Svendborg Kommune)
V. Skerninge Kro (Svendborg Kommune)
Vestermarkskolen (Svendborg Kommune)
Nørrevænget (Svendborg Kommune)
Friskolen (Svendborg Kommune)
Nyvej 30 (Svendborg Kommune)
Vibevej / Møllevej (Svendborg Kommune)
Ulbølle Mølle (Svendborg Kommune)
Faaborgvej 150 (Svendborg Kommune)
Zone 63 (Svendborg Kommune)
Fauershøjvej (Faaborg Midtfyn)
Strandvejen (Faaborg Midtfyn)
Bøgebjergvej (Faaborg Midtfyn)
Pejrupvej (Faaborg Midtfyn)
Pouls Gyde (Faaborg Midtfyn)
Gyvermosen (Faaborg Midtfyn)
Nabgyden (Faaborg Midtfyn)
Svartledvej (Faaborg Midtfyn)
Zone 06 (Faaborg Midtfyn)
Strandgårdsparken (Faaborg Midtfyn)
Svendborgvej 171 (Faaborg Midtfyn)
Løkkebovej (Faaborg Midtfyn)
Klintevej (Faaborg Midtfyn)
Kalekovej (Faaborg Midtfyn)
Faaborg Plads A (Faaborg Midtfyn)
Banegårdspladsen (Faaborg Midtfyn)
Havnegade (Faaborg Midtfyn)
Æblehaven (Faaborg Midtfyn)
Johan Rantzausvej (Faaborg Midtfyn)
Johan Rantzausvej (Faaborg Midtfyn)
Assensvej / Nyborgvej (Faaborg Midtfyn)
Zone 68 (Faaborg Midtfyn)
Pindsvinevej (Faaborg Midtfyn)
Kirkevej (Faaborg Midtfyn)
Horne Forsa. Hus (Faaborg Midtfyn)
Smedetoften (Faaborg Midtfyn)
Bøjden / Bystævnevej (Faaborg Midtfyn)
Stenshøjvej (Faaborg Midtfyn)
Bøjden Færgehavn (Faaborg Midtfyn)
863U OSS
Hvad tid begynder 863U busat køre?
Service på bus 863U begynder kl. 14:05 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 863U bus op med at køre?
Service på bus 863U stopper kl. 15:45 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 863U bus?
Hvornår ankommer bus Bøjden Færgehavn (Faaborg Midtfyn) - Svendborg TECH (Svendborg Kommune) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den bus Bøjden Færgehavn (Faaborg Midtfyn) - Svendborg TECH (Svendborg Kommune) linje, der er tættest på din placering.
Er der en 863U bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 863U bus stop.
863U bus Køreplan
863U bus rute går om arbejdsdage. Normale driftstider: 14:05 - 15:45
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 14:05 - 15:45 | 100 |
tir | 14:05 - 15:45 | 100 |
ons | 14:05 - 15:45 | 100 |
tor | 14:05 - 15:45 | 100 |
fre | 14:05 - 15:45 | 100 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for FYNBUS
Se alle opdateringer på 863U (fra Svendborg Tech (Svendborg Kommune)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 863U (Bøjden) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra FYNBUS nu.
863U linje bus billetpris
FYNBUS 863U (Bøjden) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos FYNBUS, tjek Moovit-appen eller FYNBUSs officielle hjemmeside.
863U (FYNBUS)
Det første stop på 863U bus ruten er Svendborg Tech (Svendborg Kommune), og det sidste stop er Bøjden Færgehavn (Faaborg Midtfyn). 863U (Bøjden) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 863U har 60 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 99 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig FYNBUS foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 863U bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 863U busfor at komme på.
Linje 863U bus sporing i realtid
Spor linje 863U (Bøjden) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 863U bus eller en live FYNBUS bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for FYNBUS eller rejseplanlægger for metro, jernbane, bus, bybane eller færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for FYNBUS og enhver bus, inklusive linje 863U, i Danmark
863U - AAlternative ruter
FYNBUS linjer i Danmark
- 337E - Nr.Lyndelse Friskole (Faaborg Midtfyn) - Nr.Lyndelse Friskole (Faaborg Midtfyn)/ Tidsplan
- 335E - Ringe Station (Faaborg Midtfyn) - Ringe Station (Faaborg Midtfyn)/ Tidsplan
- 1 - Skovparken (Nyborg Kommune) - Bavnehøjalle (Nyborg Kommune)/ Tidsplan
- 815U - SDE Risingsvej (Odense Kommune) - Stationsvej / Uggerslev (Nordfyn Kommune)/ Tidsplan
- 621 - Vindeby (Langeland Kommune) - Rudkøbing Plads B (Langeland Kommune)/ Tidsplan
- 55 - Agedrup (Odense Kommune) - Rasmus Rask Skolen (Odense Kommune)/ Tidsplan
- 828U - Brenderup Rtb. (Middelfart Kommune) - SDE Risingsvej (Odense Kommune)/ Tidsplan
- 810U - Bilka / Ørbækvej (Odense Kommune) - Rudkøbing Plads A (Langeland Kommune)/ Tidsplan
- 372 - Fjelsted Harndrup Skole (Middelfart Kommune) - Brenderup Rtb. (Middelfart Kommune)/ Tidsplan
- 852U - Faaborg Plads B (Faaborg Midtfyn) - Glamsbjerg Gl. St. (Assens Kommune)/ Tidsplan
- 913S - Hou / Lohals (Langeland Kommune) - Rudkøbing Plads A (Langeland Kommune)/ Tidsplan
- 152N - Kerteminde Rtb. (Kerteminde Kommune) - Arena Assens (Assens Kommune)/ Tidsplan
- 85 - Bågøgade (Odense Kommune) - Højby Alle (Odense Kommune)/ Tidsplan
- 557 - Sømarksvej (Nordfyn Kommune) - Banepl. Otterup (Nordfyn Kommune)/ Tidsplan
- 161 - OBC Nord Plads I (Odense Kommune) - Stationsvej / Ørbæk (Nyborg Kommune)/ Tidsplan
- 688 - Nyborg Station (Nyborg Kommune) - Idrætsvej (Kerteminde Kommune)/ Tidsplan
- 45 - Bolbro (Odense Kommune) - Tarup Center (Odense Kommune)/ Tidsplan
- 220E - Gudmehallerne (Svendborg Kommune) - Stokkebækskolen / Gudme (Svendborg Kommune)/ Tidsplan
- 240S - Rantzausminde Skole (Svendborg Kommune) - Grasten (Svendborg Kommune)/ Tidsplan
- 305 - Kronborg (Faaborg Midtfyn) - Faaborg Plads A (Faaborg Midtfyn)/ Tidsplan