951X linje
Aalborg St. (Perron C3) - Holstebro Trafikterminal
NT
NT 951X bus Ruteplan og stop (Opdateret)
951X bus (Til Aalborg) har 7 stoppesteder med afgang fra Holstebro Trafikterminal og endestation Skive Trafikterminal.
Vælg hvilken som helst af 951X bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Til Aalborg (7 stop)
Holstebro Trafikterminal
Sundhedshus/Stationsvej (Holstebro Kom)
Rasmus Færchs Vej (Holstebro Kom)
Toften/Søndergade (Holstebro Kom)
Vinderup Rtb. (Holstebro Kom)
Hvidbjerg (Skive Kom)
Skive Trafikterminal
951X OSS
Hvad tid begynder 951X busat køre?
Service på bus 951X begynder kl. 05:35 på tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 951X bus op med at køre?
Service på bus 951X stopper kl. 17:52 på lørdag.
Hvad tid ankommer 951X bus?
Hvornår ankommer Bus Aalborg St. (Perron C3) - Holstebro Trafikterminal linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Aalborg St. (Perron C3) - Holstebro Trafikterminal linje, der er tættest på din placering.
Kører NTs 951X bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
951X buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 951X bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 951X bus stop.
951X bus Køreplan
951X bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 05:35 - 22:45
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 09:50 - 21:20 | 15 - 195 |
tir | 05:35 - 22:45 | 13 - 80 |
ons | 05:35 - 22:45 | 13 - 80 |
tor | 05:35 - 22:45 | 13 - 80 |
fre | 05:35 - 22:45 | 13 - 80 |
lør | 07:50 - 17:52 | 15 - 212 |
søn | 09:50 - 21:20 | 15 - 195 |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 951X (fra Holstebro Trafikterminal), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 951X (Til Aalborg) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
951X linje bus billetpris
NT 951X (Til Aalborg) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
951X (NT)
Det første stop på 951X bus ruten er Holstebro Trafikterminal, og det sidste stop er Skive Trafikterminal. 951X (Til Aalborg) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 951X har 7 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 58 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 951X bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 951X busfor at komme på.
Linje 951X Bus sporing i realtid
Spor linje 951X (Til Aalborg) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 951X bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 951X, i Danmark
951X - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 74 - Aalborg St. (Perron C4) - Asaa Torv (Sæbyvej / Brønderslev Kommune)/ Tidsplan
- 112 - Strandby (Farsøvej / Vesthim. Komm.) - Aars Busterminal (Vesthimmerlands Komm.)/ Tidsplan
- 831 - Rugholmvej (Horsevadvej/Hjørring Kommune) - Tårs Busterminal (Stationspladsen)/ Tidsplan
- 331 - Snedsted Hallen (Øster Alle / Thisted Kommune) - Snedsted Hallen (Øster Alle / Thisted Kommune)/ Tidsplan
- 16 - City Syd (Aalborg) - Mølholmsvej v/ Løvstikkevej/ Tidsplan
- 118 - HEG / Dania (Kirketoften / Hobro) - Terndrup Busterminal/ Tidsplan
- 605 - Skolepladsen (Brovst / Jammerbugt Komm.) - Brovst Busterminal (Jammerbugt kommune)/ Tidsplan
- 310 - Thisted St. - EUC Lerpyttervej (Thisted)/ Tidsplan
- 271 - Nørresundby Gymnasium - Pandrup Torv (Bredgade / Jammerbugt Kommune)/ Tidsplan
- 462 - Tobberup (Høndrupvej / Mariagerfjord Kommune) - Rosendal Hallen (Døstrupvej / Hobro)/ Tidsplan
- 73N - Aalborg St. (Perron C3) - Frederikshavn St./ Tidsplan
- 18 - Aalborg St. (Perron C8) - TECHCOLLEGE (Øster Uttrupvej / Aalborg)/ Tidsplan
- 21N - Langholt (Pindskæret) - Engblommevej (Ridemandsmøllevej / Godthåb)/ Tidsplan
- 670 - Aabybro Busterminal - Fjerritslev Gymnasium (Jammerbugt Kommune)/ Tidsplan
- 520 - Ullits Skole (Foulumvej / Vesthimm. Komm.) - Farsø Busterminal (Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 1 - Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors) - Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors)
- 625 - Skovsgård Skole (Hovedgaden / Jammerbugt) - Brovst Busterminal (Jammerbugt kommune)/ Tidsplan
- 102 - Svenstrup Station (Aalborg Kommune) - Bavnebakkeskolen (Viborgvej / Støving)/ Tidsplan
- 380 - Sejlstrup (Skørping) - Skørping Skole (Hallen ved Skørping Idrætscenter)/ Tidsplan
- 208 - Kås Midtby (Jammerbugt Kommune) - Brønderslev St./ Tidsplan