179 - Vejen Rutebilstation Tidsplan mandag Tidsplan Station Afgang nr. #1 Afgang nr. #2 Afgang nr. #3 Afgang nr. #4 Afgang nr. #5 Afgang nr. #6 Afgang nr. #7 Afgang nr. #8 Afgang nr. #9 Grindsted Rutebilstation 05:48 06:48 07:48 08:48 10:48 13:18 14:18 15:18 16:48 Vestre Allé V Vestergade (Grindsted) - - - - - 13:19 14:19 15:19 - Tinghusgade (Grindsted) - - - - - 13:23 14:23 15:23 - Østerbrogade (Grindsted) 05:50 06:50 07:50 08:50 10:50 - - - 16:50 Bredgade V Nyvej (Hejnsvig) 05:57 06:57 07:57 08:57 10:57 13:32 14:32 15:32 16:57 Bredgade V Kirken (Hejnsvig) 05:58 06:58 07:58 08:58 10:58 13:33 14:33 15:33 16:58 Bredgade V Skolestien (Hejnsvig) 05:58 06:59 07:59 08:58 10:58 13:33 14:33 15:33 16:58 Kolding Landevej V Rastepladsen (Hejnsvig) 06:02 07:02 08:02 09:02 11:02 13:37 14:37 15:37 17:02 Nørrebyvej V Fromssejervej (Vorbasse) 06:04 07:04 08:04 09:05 11:04 13:39 14:39 15:39 17:05 Østergade V Vorbasse Skole (Vorbasse) 06:06 07:08 08:08 09:08 11:07 13:43 14:43 15:43 17:08 Skødebjergvej (Vorbasse) 06:09 07:11 08:11 09:11 11:10 13:46 14:46 15:46 17:11 Hejnsvigvej (Bække) 06:12 07:14 08:14 09:13 11:12 13:48 14:48 15:48 17:13 Bække Nørregade V Kragelundvej 06:13 07:17 08:17 09:15 11:14 13:50 14:50 15:50 17:15 Bække Nørregade V Klostergade 06:14 07:17 08:17 09:17 11:15 13:51 14:51 15:51 17:17 Bække Nørregade V Skolegade 06:15 07:19 08:19 09:18 11:16 13:53 14:53 15:53 17:18 Bække Søndergade V Lindeparken 06:16 07:19 08:19 09:19 11:17 13:54 14:54 15:54 17:19 Asbo Byvej 06:18 07:21 08:21 09:21 11:18 13:56 14:56 15:56 17:21 Læborg Asbovej 06:21 07:26 08:26 09:25 11:21 14:01 15:01 16:01 17:25 Asbovej V Gammelbyvej 06:23 07:29 08:29 09:27 11:23 14:05 15:05 16:05 17:27 Vejen Boulevarden V Industivej Vest 06:25 07:31 08:31 09:30 11:26 14:07 15:07 16:07 17:30 Vejen Boulevarden V Baungårdsvej 06:27 07:32 08:32 09:32 11:27 14:08 15:08 16:08 17:32 Boulevarden V Vejen Idrætscenter - 07:34 08:34 - - - - - - Vejen Idrætscenter P-Plads - 07:34 08:34 - - - - - - Vejen Skovvej V Skrænten 06:28 07:38 08:38 09:33 11:29 14:09 15:09 16:09 17:33 Vejen Rutebilstation 06:30 07:40 08:40 09:36 11:31 14:10 15:10 16:10 17:36
tirsdag til fredag Tidsplan Station Afgang nr. #1 Afgang nr. #2 Afgang nr. #3 Afgang nr. #4 Afgang nr. #5 Afgang nr. #6 Afgang nr. #7 Afgang nr. #8 Afgang nr. #9 Grindsted Rutebilstation 05:34 06:38 07:38 08:44 10:44 13:18 14:18 15:34 16:38 Vestre Allé V Vestergade (Grindsted) - - - - - 13:19 14:19 15:35 - Tinghusgade (Grindsted) - - - - - 13:23 14:23 15:39 - Østerbrogade (Grindsted) 05:36 06:40 07:40 08:46 10:46 - - - 16:40 Ribe Landevej V Kirkevej (Hejnsvig) 05:43 06:47 07:47 08:53 10:53 13:33 14:33 15:49 16:47 Søgårdvej (Hejnsvig) 05:45 06:50 07:50 08:55 10:55 13:35 14:35 15:51 16:49 Refshøjvej V Søgårdvej (Hejnsvig) 05:47 06:52 07:52 08:57 10:57 13:37 14:37 15:53 16:51 Rugbjergvej V Oxlundvej (Vorbasse) 05:56 07:01 08:01 09:06 11:06 13:46 14:46 16:02 17:00 Nebelvej (Vorbasse) 05:58 07:03 08:03 09:08 11:08 13:48 14:48 16:04 17:02 Østergade V Vorbasse Skole (Vorbasse) 06:03 07:08 08:08 09:13 11:13 13:53 14:53 16:09 17:07 Skødebjergvej (Vorbasse) 06:06 07:11 08:11 09:16 11:16 13:56 14:56 16:12 17:10 Hejnsvigvej (Bække) 06:09 07:14 08:14 09:19 11:19 13:58 14:58 16:14 17:13 Bække Nørregade V Kragelundvej 06:11 07:17 08:17 09:21 11:21 14:00 15:00 16:16 17:15 Bække Nørregade V Klostergade 06:12 07:17 08:17 09:22 11:22 14:01 15:01 16:17 17:16 Bække Nørregade V Skolegade 06:13 07:19 08:19 09:23 11:23 14:03 15:03 16:19 17:17 Bække Søndergade V Lindeparken 06:14 07:19 08:19 09:24 11:24 14:04 15:04 16:20 17:18 Asbo Byvej 06:16 07:21 08:21 09:26 11:26 14:06 15:06 16:22 17:20 Læborg Asbovej 06:20 07:26 08:26 09:30 11:30 14:11 15:11 16:27 17:24 Asbovej V Gammelbyvej 06:24 07:29 08:29 09:34 11:34 14:15 15:15 16:31 17:28 Vejen Boulevarden V Industivej Vest 06:26 07:31 08:31 09:36 11:36 14:17 15:17 16:33 17:30 Vejen Boulevarden V Baungårdsvej 06:27 07:32 08:32 09:37 11:37 14:18 15:18 16:34 17:31 Boulevarden V Vejen Idrætscenter - 07:34 08:34 - - - - - - Vejen Idrætscenter P-Plads - 07:34 08:34 - - - - - - Vejen Skovvej V Skrænten 06:28 07:38 08:38 09:38 11:38 14:19 15:19 16:35 17:32 Vejen Rutebilstation 06:30 07:40 08:40 09:40 11:40 14:20 15:20 16:36 17:34
søndag og lørdag Tidsplan Station Afgang nr. #1 Afgang nr. #2 Afgang nr. #3 Afgang nr. #4 Grindsted Rutebilstation 10:50 13:50 15:50 18:50 Østerbrogade (Grindsted) 10:52 13:52 15:52 18:52 Bredgade V Nyvej (Hejnsvig) 10:59 13:59 15:59 18:59 Bredgade V Kirken (Hejnsvig) 11:00 14:00 16:00 19:00 Bredgade V Skolestien (Hejnsvig) 11:00 14:00 16:00 19:00 Kolding Landevej V Rastepladsen (Hejnsvig) 11:04 14:04 16:04 19:04 Nørrebyvej V Fromssejervej (Vorbasse) 11:06 14:06 16:07 19:07 Østergade V Vorbasse Skole (Vorbasse) 11:09 14:09 16:10 19:10 Skødebjergvej (Vorbasse) 11:12 14:12 16:13 19:13 Hejnsvigvej (Bække) 11:14 14:14 16:15 19:15 Bække Nørregade V Kragelundvej 11:16 14:16 16:17 19:17 Bække Nørregade V Klostergade 11:17 14:17 16:19 19:19 Bække Nørregade V Skolegade 11:18 14:18 16:20 19:20 Bække Søndergade V Lindeparken 11:19 14:19 16:21 19:21 Asbo Byvej 11:20 14:20 16:23 19:23 Læborg Asbovej 11:23 14:23 16:27 19:27 Asbovej V Gammelbyvej 11:25 14:25 16:29 19:29 Vejen Boulevarden V Industivej Vest 11:28 14:28 16:32 19:32 Vejen Boulevarden V Baungårdsvej 11:29 14:29 16:34 19:34 Vejen Skovvej V Skrænten 11:31 14:31 16:35 19:35 Vejen Rutebilstation 11:33 14:33 16:38 19:38
Sydtrafik bus tidsplan - 179 (Vejen Rutebilstation) Sydtrafik bus-planen for 179-ruten, Vejen Rutebilstation, giver pendlere en pålidelig tidsplan. Tidsplanen er for rejseplanen fra Grindsted Rutebilstation station til Vejen Rutebilstation station, men tidsplanen kan blive opdateret af forskellige årsager.
Du kan få adgang til en online tidsplan i realtid eller se en udskriftsvenlig version af bus tidsplanen. Planlæg din rejse i henhold til tidsplanen for i dag, i morgen, hverdage eller weekenden med vores pålidelige og opdaterede Sydtrafik tidsplan. Vi opdaterer tidsplanen for 179, fra Billund til Vejen, dagligt ved midnat.
Sidst opdateret den 11. juni 2024
179 Alternative ruteplaner