230R
230R - Skibby Tidsplan mandag til torsdag Tidsplan Station Afgang nr. #1 Afgang nr. #2 Afgang nr. #3 Afgang nr. #4 Afgang nr. #5 Roskilde St. (Stationscentret) 15:05 18:23 19:23 23:00 00:00 Rådmandshaven (Ringstedgade) - 18:24 19:24 23:01 00:01 Skovbovængets Allé (Ringstedgade) 15:07 18:24 19:24 23:01 00:01 Katedralskolen (Holbækvej) 15:09 18:27 19:27 23:04 00:04 Svogerslev (Stamvej) 15:15 18:33 19:33 23:10 00:10 Lyngageren (Lindenborgvej) 15:15 18:33 19:33 23:10 00:10 Åbrinken (Lindenborgvej) 15:18 18:36 19:36 23:12 00:12 Niels Frederiksens Vej (Lindenborgvej) 15:20 18:38 19:38 23:13 00:13 Kornerup (Lindenborgvej) 15:21 18:39 19:39 23:14 00:14 Gevninge Forsamlingshus (Lindenborgvej) 15:24 18:42 19:42 23:16 00:16 Vestvejen (Lindenborgvej) 15:26 18:44 19:44 23:18 00:18 Lindenborg (Lindenborgvej) 15:28 18:46 19:46 23:19 00:19 Borrevejle Skov (Hornsherredvej) 15:31 18:49 19:49 23:21 00:21 Borrevejle (Hornsherredvej) 15:32 18:50 19:50 23:22 00:22 Munkholmvej (Hornsherredvej) 15:34 18:52 19:52 23:23 00:23 Lindevangsvej (Hornsherredvej) 15:35 18:53 19:53 23:25 00:25 Lyndby Lyndbyparken (Hornsherredvej) 15:37 18:55 19:55 23:26 00:26 Lyndby Kirke (Hornsherredvej) 15:39 18:57 19:57 23:27 00:27 Tværvej (Karlebyvej) 15:42 19:00 20:00 23:29 00:29 Lille Karleby (Karlebyvej) 15:43 19:01 20:01 23:30 00:30 Store Karleby (Karlebyvej) 15:45 19:03 20:03 23:32 00:32 Karleby Forsamlingshus (Karlebyvej) 15:48 19:06 20:04 23:33 00:33 Hyllingeparken (Bygaden) 15:49 19:07 20:06 23:35 00:35 Kirke Hyllinge (Bygaden) 15:51 19:09 20:07 23:36 00:36 Vink - Skræppenkærgård (Sæbyvej) - - - - 00:38 Sæby Kirke (Sæbyvej) - - - - 00:40 Biltris Elverdamsvej (Elverdamsvej) 15:53 19:11 20:09 23:37 - Sæby (Tingstedet) - - - - 00:41 Strandbakken (Gershøjvej) - - - - 00:43 Vibevej (Gershøjvej) - - - - 00:43 Rytterlodden (Gershøjvej) - - - - 00:44 Gershøj Ved Kirken (Gershøjvej) - - - - 00:45 Gershøjgårdsvej (Krabbesholmvej) - - - - 00:46 Vink - Krabbesholm (Krabbesholmvej) - - - - 00:49 Krabbesholm (Elverdamsvej) 15:55 19:13 20:10 23:39 00:50 Skibbyhøj (Hovedgaden) 15:57 19:15 20:12 23:40 00:51 Skibby Bymidten (Hovedgaden) 15:59 19:17 20:13 23:41 00:52
fredag Tidsplan Station Afgang nr. #1 Afgang nr. #2 Afgang nr. #3 Roskilde St. (Stationscentret) 15:05 18:23 19:23 Rådmandshaven (Ringstedgade) - 18:24 19:24 Skovbovængets Allé (Ringstedgade) 15:07 18:24 19:24 Katedralskolen (Holbækvej) 15:09 18:27 19:27 Svogerslev (Stamvej) 15:15 18:33 19:33 Lyngageren (Lindenborgvej) 15:15 18:33 19:33 Åbrinken (Lindenborgvej) 15:18 18:36 19:36 Niels Frederiksens Vej (Lindenborgvej) 15:20 18:38 19:38 Kornerup (Lindenborgvej) 15:21 18:39 19:39 Gevninge Forsamlingshus (Lindenborgvej) 15:24 18:42 19:42 Vestvejen (Lindenborgvej) 15:26 18:44 19:44 Lindenborg (Lindenborgvej) 15:28 18:46 19:46 Borrevejle Skov (Hornsherredvej) 15:31 18:49 19:49 Borrevejle (Hornsherredvej) 15:32 18:50 19:50 Munkholmvej (Hornsherredvej) 15:34 18:52 19:52 Lindevangsvej (Hornsherredvej) 15:35 18:53 19:53 Lyndby Lyndbyparken (Hornsherredvej) 15:37 18:55 19:55 Lyndby Kirke (Hornsherredvej) 15:39 18:57 19:57 Tværvej (Karlebyvej) 15:42 19:00 20:00 Lille Karleby (Karlebyvej) 15:43 19:01 20:01 Store Karleby (Karlebyvej) 15:45 19:03 20:03 Karleby Forsamlingshus (Karlebyvej) 15:48 19:06 20:04 Hyllingeparken (Bygaden) 15:49 19:07 20:06 Kirke Hyllinge (Bygaden) 15:51 19:09 20:07 Biltris Elverdamsvej (Elverdamsvej) 15:53 19:11 20:09 Krabbesholm (Elverdamsvej) 15:55 19:13 20:10 Skibbyhøj (Hovedgaden) 15:57 19:15 20:12 Skibby Bymidten (Hovedgaden) 15:59 19:17 20:13
søndag Tidsplan Station Afgang nr. #1 Roskilde St. (Stationscentret) 23:58 Rådmandshaven (Ringstedgade) 23:59 Skovbovængets Allé (Ringstedgade) 23:59 Katedralskolen (Holbækvej) 00:02 Svogerslev (Stamvej) 00:08 Lyngageren (Lindenborgvej) 00:08 Åbrinken (Lindenborgvej) 00:10 Niels Frederiksens Vej (Lindenborgvej) 00:11 Kornerup (Lindenborgvej) 00:12 Gevninge Forsamlingshus (Lindenborgvej) 00:14 Vestvejen (Lindenborgvej) 00:16 Lindenborg (Lindenborgvej) 00:17 Borrevejle Skov (Hornsherredvej) 00:19 Borrevejle (Hornsherredvej) 00:20 Munkholmvej (Hornsherredvej) 00:21 Lindevangsvej (Hornsherredvej) 00:23 Lyndby Lyndbyparken (Hornsherredvej) 00:24 Lyndby Kirke (Hornsherredvej) 00:25 Tværvej (Karlebyvej) 00:27 Lille Karleby (Karlebyvej) 00:28 Store Karleby (Karlebyvej) 00:30 Karleby Forsamlingshus (Karlebyvej) 00:31 Hyllingeparken (Bygaden) 00:33 Kirke Hyllinge (Bygaden) 00:34 Vink - Skræppenkærgård (Sæbyvej) 00:36 Sæby Kirke (Sæbyvej) 00:38 Sæby (Tingstedet) 00:39 Strandbakken (Gershøjvej) 00:41 Vibevej (Gershøjvej) 00:41 Rytterlodden (Gershøjvej) 00:42 Gershøj Ved Kirken (Gershøjvej) 00:43 Gershøjgårdsvej (Krabbesholmvej) 00:44 Vink - Krabbesholm (Krabbesholmvej) 00:47 Krabbesholm (Elverdamsvej) 00:48 Skibbyhøj (Hovedgaden) 00:49 Skibby Bymidten (Hovedgaden) 00:50
Movia Bus tidsplan - 230R (Skibby) Movia Bus-planen for 230R-ruten, Skibby, giver pendlere en pålidelig tidsplan. Tidsplanen er for rejseplanen fra Roskilde St. (Stationscentret) station til Skibby Bymidten (Hovedgaden) station, men tidsplanen kan blive opdateret af forskellige årsager.
Du kan få adgang til en online tidsplan i realtid eller se en udskriftsvenlig version af Bus tidsplanen. Planlæg din rejse i henhold til tidsplanen for i dag, i morgen, hverdage eller weekenden med vores pålidelige og opdaterede Movia tidsplan. Vi opdaterer tidsplanen for 230R, fra Roskilde til Frederikssund, dagligt ved midnat.
Sidst opdateret den 29. april 2024
230R Alternative ruteplaner