55 - Aalborg St. Tidsplan
Arbejdsdage Tidsplan
Station | Afgang nr. #1 | Afgang nr. #2 | Afgang nr. #3 | Afgang nr. #4 | Afgang nr. #5 | Afgang nr. #6 | Afgang nr. #7 | Afgang nr. #8 | Afgang nr. #9 | Afgang nr. #10 | Afgang nr. #11 | Afgang nr. #12 | Afgang nr. #13 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Terndrup Busterminal | - | 06:15 | 06:35 | 07:03 | - | - | - | - | 12:35 | 13:35 | 14:45 | 15:45 | 16:45 |
Terndrup Bymidte (Hadsundvej) | - | 06:16 | 06:36 | 07:04 | - | - | - | - | 12:36 | 13:36 | 14:46 | 15:46 | 16:46 |
Ådalen (Terndrup / Rebild Kommune) | - | 06:17 | 06:37 | 07:05 | - | - | - | - | 12:37 | 13:37 | 14:47 | 15:47 | 16:47 |
Korsholm (Tvoruphøjevej / Rebild Kommune) | - | 06:20 | 06:40 | 07:08 | - | - | - | - | 12:40 | 13:40 | 14:50 | 15:50 | 16:50 |
Bælum Vestergade (Rebild Kommune) | - | 06:22 | 06:42 | 07:10 | - | - | - | - | 12:42 | 13:42 | 14:52 | 15:52 | 16:52 |
Bælum Kirke (Smidievej/Rebild Komm) | - | 06:23 | 06:43 | 07:11 | - | - | - | - | 12:43 | 13:43 | 14:53 | 15:53 | 16:53 |
Smidie (Gl. Smidievej / Rebild Kommune) | - | 06:27 | 06:47 | 07:15 | - | - | - | - | 12:47 | 13:47 | 14:57 | 15:57 | 16:57 |
Kildevej (Danmarksgade / Kongerlev) | - | 06:31 | 06:51 | 07:19 | - | - | - | - | 12:51 | 13:51 | 15:01 | 16:01 | 17:01 |
Kongerslev Aktivitetscenter (Kongerslev) | 04:53 | 06:32 | 06:52 | 07:20 | 08:32 | 09:52 | 10:52 | 11:52 | 12:52 | 13:52 | 15:02 | 16:02 | 17:02 |
Kongerslev Skole (Kongengade) | 04:54 | 06:33 | 06:53 | 07:21 | 08:33 | 09:53 | 10:53 | 11:53 | 12:53 | 13:53 | 15:03 | 16:03 | 17:03 |
Møllebakken (Landmandsgade / Nr. Kongerslev) | 04:57 | 06:36 | 06:56 | 07:24 | 08:36 | 09:56 | 10:56 | 11:56 | 12:56 | 13:56 | 15:06 | 16:06 | 17:06 |
Nr. Kongerslev (Landmandsgaden / Aalborg Kom) | 04:58 | 06:37 | 06:57 | 07:25 | 08:37 | 09:57 | 10:57 | 11:57 | 12:57 | 13:57 | 15:07 | 16:07 | 17:07 |
Bugdalsvej (Aalborg Kommune) | 05:00 | 06:39 | 06:59 | 07:27 | 08:39 | 09:59 | 10:59 | 11:59 | 12:59 | 13:59 | 15:09 | 16:09 | 17:09 |
Nørre Kongerslev Bro (Ålykkevej) | 05:03 | 06:42 | 07:02 | 07:30 | 08:42 | 10:02 | 11:02 | 12:02 | 13:02 | 14:02 | 15:12 | 16:12 | 17:12 |
Gudumlund (Aalborg) | 05:05 | 06:44 | 07:04 | 07:32 | 08:44 | 10:04 | 11:04 | 12:04 | 13:04 | 14:04 | 15:14 | 16:14 | 17:14 |
Gudumholm Skole | 05:10 | 06:49 | 07:09 | 07:37 | 08:49 | 10:09 | 11:09 | 12:09 | 13:09 | 14:09 | 15:19 | 16:19 | 17:19 |
Gudumholm (Aagade/Aalborg) | 05:11 | 06:50 | 07:10 | 07:38 | 08:50 | 10:10 | 11:10 | 12:10 | 13:10 | 14:10 | 15:20 | 16:20 | 17:20 |
Aagade (Gudumholm / Aalborg Kommune) | 05:12 | 06:51 | 07:11 | 07:39 | 08:51 | 10:11 | 11:11 | 12:11 | 13:11 | 14:11 | 15:21 | 16:21 | 17:21 |
Løgtagervej (Gadekærsvej / Sejlflod / Aalborg Kom) | 05:15 | 06:54 | 07:14 | 07:42 | 08:54 | 10:14 | 11:14 | 12:14 | 13:14 | 14:14 | 15:24 | 16:24 | 17:24 |
Sejlflod (Aalborg Kommune) | 05:15 | 06:54 | 07:14 | 07:42 | 08:54 | 10:14 | 11:14 | 12:14 | 13:14 | 14:14 | 15:24 | 16:24 | 17:24 |
Vigen (Gadekærsvej/ Sejlflod / Aalborg Kom) | 05:15 | 06:54 | 07:14 | 07:42 | 08:54 | 10:14 | 11:14 | 12:14 | 13:14 | 14:14 | 15:24 | 16:24 | 17:24 |
Tofthøjskolen (Tofthøjvej/Storvorde) | 05:17 | 06:56 | 07:16 | 07:44 | 08:56 | 10:16 | 11:16 | 12:16 | 13:16 | 14:16 | 15:26 | 16:26 | 17:26 |
Tofthøjvej (Storvorde) | 05:18 | 06:57 | 07:18 | 07:46 | 08:58 | 10:17 | 11:17 | 12:17 | 13:17 | 14:17 | 15:28 | 16:28 | 17:28 |
Smedevænget (Vandværksvej / Storvorde) | 05:19 | 06:58 | 07:19 | 07:47 | 08:59 | 10:18 | 11:18 | 12:18 | 13:18 | 14:18 | 15:29 | 16:29 | 17:29 |
Vandværksvej (Storvorde) | 05:20 | 06:59 | 07:20 | 07:48 | 09:00 | 10:19 | 11:19 | 12:19 | 13:19 | 14:19 | 15:30 | 16:30 | 17:30 |
Vestermarksvej (Vandværksvej / Storvorde) | 05:21 | 07:00 | 07:21 | 07:49 | 09:01 | 10:20 | 11:20 | 12:20 | 13:20 | 14:20 | 15:31 | 16:31 | 17:31 |
Kalenderparken (Klarupvej / Klarup) | 05:23 | 07:03 | 07:25 | 07:53 | 09:05 | 10:23 | 11:23 | 12:23 | 13:23 | 14:23 | 15:35 | 16:35 | 17:35 |
Septembervej (Klarupvej / Klarup) | 05:25 | 07:05 | 07:26 | 07:54 | 09:06 | 10:24 | 11:24 | 12:24 | 13:24 | 14:24 | 15:36 | 16:36 | 17:36 |
Labyrinten (Klarupvej / Klarup) | 05:26 | 07:06 | 07:28 | 07:56 | 09:08 | 10:26 | 11:26 | 12:26 | 13:26 | 14:26 | 15:38 | 16:38 | 17:38 |
Postvej (Klarupvej / Klarup) | 05:27 | 07:08 | 07:29 | 07:57 | 09:09 | 10:27 | 11:27 | 12:27 | 13:27 | 14:27 | 15:39 | 16:39 | 17:39 |
Spergelvej (Klarupvej / Klarup) | 05:28 | 07:09 | 07:30 | 07:58 | 09:10 | 10:28 | 11:28 | 12:28 | 13:28 | 14:28 | 15:40 | 16:40 | 17:40 |
Selma Lagerløfs Vej (Bertil Ohlins Vej / Aalborg) | 05:30 | 07:11 | 07:33 | 08:01 | 09:13 | 10:30 | 11:30 | 12:30 | 13:30 | 14:30 | 15:43 | 16:43 | 17:43 |
Regionshuset (Fredrik Bajers Vej / Aalborg) | 05:31 | 07:13 | 07:35 | 08:03 | 09:15 | 10:32 | 11:32 | 12:32 | 13:32 | 14:32 | 15:45 | 16:45 | 17:45 |
Niels Bohrs Vej (Aalborg) | 05:32 | 07:14 | 07:36 | 08:04 | 09:16 | 10:33 | 11:33 | 12:33 | 13:33 | 14:33 | 15:46 | 16:46 | 17:46 |
Nordjyske (Langagervej / Aalborg) | 05:33 | 07:15 | 07:37 | 08:05 | 09:17 | 10:33 | 11:33 | 12:33 | 13:33 | 14:33 | 15:47 | 16:47 | 17:47 |
Ribevej (Langagervej / Aalborg) | 05:34 | 07:16 | 07:38 | 08:06 | 09:18 | 10:34 | 11:34 | 12:34 | 13:34 | 14:34 | 15:48 | 16:48 | 17:48 |
Tarmvej (Langagervej / Aalborg) | 05:35 | 07:18 | 07:40 | 08:08 | 09:20 | 10:35 | 11:35 | 12:35 | 13:35 | 14:35 | 15:50 | 16:50 | 17:50 |
Elisevej (Humlebakken / Aalborg) | 05:37 | 07:20 | 07:42 | 08:10 | 09:22 | 10:38 | 11:38 | 12:38 | 13:38 | 14:38 | 15:52 | 16:52 | 17:52 |
Hadsundvej (Humlebakken / Aalborg) | 05:39 | 07:23 | 07:45 | 08:13 | 09:25 | 10:40 | 11:40 | 12:40 | 13:40 | 14:40 | 15:55 | 16:55 | 17:55 |
Sohngårdsholmsparken (Sohngårdsholmsvej / Aalborg) | 05:40 | 07:25 | 07:46 | 08:14 | 09:26 | 10:41 | 11:41 | 12:41 | 13:41 | 14:41 | 15:56 | 16:56 | 17:56 |
Eternitten (Østre Allé / Aalborg) | 05:42 | 07:27 | 07:49 | 08:17 | 09:29 | 10:43 | 11:43 | 12:43 | 13:43 | 14:43 | 15:59 | 16:59 | 17:59 |
Aalborg Busterminal (Område C) | 05:44 | 07:29 | 07:51 | 08:19 | 09:31 | 10:45 | 11:45 | 12:45 | 13:45 | 14:45 | 16:01 | 17:01 | 18:01 |
NT bus tidsplan - 55 (Aalborg St.)
NT bus-planen for 55-ruten, Aalborg St., giver pendlere en pålidelig tidsplan. Tidsplanen er for rejseplanen fra Terndrup Busterminal station til Aalborg Busterminal (Område C) station, men tidsplanen kan blive opdateret af forskellige årsager.
Du kan få adgang til en online tidsplan i realtid eller se en udskriftsvenlig version af bus tidsplanen. Planlæg din rejse i henhold til tidsplanen for i dag, i morgen, hverdage eller weekenden med vores pålidelige og opdaterede NT tidsplan.