74N
74N - Aså Torv Tidsplan
torsdag og lørdag Tidsplan
Station | Afgang nr. #1 | Afgang nr. #2 |
---|---|---|
Aalborg St. (Perron C4) | - | 01:55 |
Aalborg St. (Perron C3) | 04:25 | - |
Prinsensgade (Aalborg) | 04:26 | 01:56 |
Vesterbro (Aalborg) | 04:35 | 02:05 |
Østerbrogade (Nørresundby) | 04:37 | 02:07 |
Zieglersvej (Østergade / Nørresundby) | 04:38 | 02:08 |
Lerumbakken (Østergade / Nørresundby) | 04:39 | 02:09 |
Nr. Uttrup Torv (Hjørringvej / Nørresundby) | 04:41 | 02:11 |
Nr. Uttrup Kirke (Hjørringvej / Nørresundby) | 04:42 | 02:12 |
Ø. Fælledvej (Hjørringvej / Nørresundby) | 04:43 | 02:13 |
Brixlund (Hjørringvej / Nørresundby) | 04:44 | 02:14 |
Virkelyst (Hjørringvej / Nørresundby) | 04:44 | 02:14 |
Gl. Høvej (Hjørringvej / Nørresundby) | 04:45 | 02:15 |
Bøgildsmindevej (Hjørringvej / Nørresundby) | 04:46 | 02:16 |
Kvickly (Loftbrovej / Nørresundby) | 04:47 | 02:17 |
Vodskov Brugs (Vodskovvej / Vodskov) | 04:50 | 02:20 |
Møllebyggervej (Vodskov / Aalborg Kommune) | 04:50 | 02:20 |
Flyet (Vodskovvej / Vodskov) | 04:51 | 02:21 |
Vodskov Bolighus (Vodskovvej / Vodskov) | 04:52 | 02:22 |
Hüttel-Sørensens Vej (Vodskovvej) | 04:53 | 02:23 |
Attrupvej (Vodskovvej / Vodskov) | 04:54 | 02:24 |
Kinnerupgård (Vodskovvej / Aalborg Kommune) | 04:56 | 02:26 |
Kinnerup (Aalborg Kommune) | 04:57 | 02:27 |
Hegelystien (Søndergade / Hjallerup) | 05:02 | 02:32 |
Christiansvej (Hjallerup) | 05:03 | 02:33 |
Hjallerup Busterminal | 05:08 | 02:38 |
Hjallerup Skole | 05:08 | 02:38 |
Østergade Øst (Hjallerup / Brønderslev Komm.) | 05:09 | 02:39 |
Bøgelunden (Østermarken / Hjallerup / Brø. Komm.) | 05:10 | 02:40 |
Markedsbakken (Østermark / Hjallerup / Brø. Komm) | 05:11 | 02:41 |
Dronninglund Slot (Brønderslev Kommune) | 05:16 | 02:46 |
Slotsvej (Slotsgade / Dronninglund) | 05:16 | 02:46 |
Dronninglund Efterskole (Slotsgade) | 05:17 | 02:47 |
Skovbrynet (Slotsgade / Dronninglund) | 05:18 | 02:48 |
Fredensgade (Slotsgade / Dronninglund) | 05:19 | 02:49 |
Børsen (Slotsgade / Dronninglund) | 05:19 | 02:49 |
Dronninglund Busterminal | 05:22 | 02:52 |
Vibevej (Slotsgade / Dronninglund) | 05:23 | 02:53 |
Møgelmose (Asåvej / Brønderslev Kom.) | 05:24 | 02:54 |
Kibsgårdvej (Asåvej / Brønderslev Kommune) | 05:27 | 02:57 |
Doktorgårdsvej (Skippergade / Asaa) | 05:29 | 02:59 |
Doktorvænget (Skippergade / Asaa) | 05:30 | 03:00 |
Asaa Torv (Sæbyvej / Brønderslev Kommune) | 05:32 | 03:02 |
onsdag og fredag Tidsplan
Station | Afgang nr. #1 |
---|---|
Aalborg St. (Perron C4) | 01:55 |
Prinsensgade (Aalborg) | 01:56 |
Vesterbro (Aalborg) | 02:05 |
Østerbrogade (Nørresundby) | 02:07 |
Zieglersvej (Østergade / Nørresundby) | 02:08 |
Lerumbakken (Østergade / Nørresundby) | 02:09 |
Nr. Uttrup Torv (Hjørringvej / Nørresundby) | 02:11 |
Nr. Uttrup Kirke (Hjørringvej / Nørresundby) | 02:12 |
Ø. Fælledvej (Hjørringvej / Nørresundby) | 02:13 |
Brixlund (Hjørringvej / Nørresundby) | 02:14 |
Virkelyst (Hjørringvej / Nørresundby) | 02:14 |
Gl. Høvej (Hjørringvej / Nørresundby) | 02:15 |
Bøgildsmindevej (Hjørringvej / Nørresundby) | 02:16 |
Kvickly (Loftbrovej / Nørresundby) | 02:17 |
Vodskov Brugs (Vodskovvej / Vodskov) | 02:20 |
Møllebyggervej (Vodskov / Aalborg Kommune) | 02:20 |
Flyet (Vodskovvej / Vodskov) | 02:21 |
Vodskov Bolighus (Vodskovvej / Vodskov) | 02:22 |
Hüttel-Sørensens Vej (Vodskovvej) | 02:23 |
Attrupvej (Vodskovvej / Vodskov) | 02:24 |
Kinnerupgård (Vodskovvej / Aalborg Kommune) | 02:26 |
Kinnerup (Aalborg Kommune) | 02:27 |
Hegelystien (Søndergade / Hjallerup) | 02:32 |
Christiansvej (Hjallerup) | 02:33 |
Hjallerup Busterminal | 02:38 |
Hjallerup Skole | 02:38 |
Østergade Øst (Hjallerup / Brønderslev Komm.) | 02:39 |
Bøgelunden (Østermarken / Hjallerup / Brø. Komm.) | 02:40 |
Markedsbakken (Østermark / Hjallerup / Brø. Komm) | 02:41 |
Dronninglund Slot (Brønderslev Kommune) | 02:46 |
Slotsvej (Slotsgade / Dronninglund) | 02:46 |
Dronninglund Efterskole (Slotsgade) | 02:47 |
Skovbrynet (Slotsgade / Dronninglund) | 02:48 |
Fredensgade (Slotsgade / Dronninglund) | 02:49 |
Børsen (Slotsgade / Dronninglund) | 02:49 |
Dronninglund Busterminal | 02:52 |
Vibevej (Slotsgade / Dronninglund) | 02:53 |
Møgelmose (Asåvej / Brønderslev Kom.) | 02:54 |
Kibsgårdvej (Asåvej / Brønderslev Kommune) | 02:57 |
Doktorgårdsvej (Skippergade / Asaa) | 02:59 |
Doktorvænget (Skippergade / Asaa) | 03:00 |
Asaa Torv (Sæbyvej / Brønderslev Kommune) | 03:02 |
NT Bus tidsplan - 74N (Aså Torv)
NT Bus-planen for 74N-ruten, Aså Torv, giver pendlere en pålidelig tidsplan. Tidsplanen er for rejseplanen fra Aalborg St. (Perron C4) station til Asaa Torv (Sæbyvej / Brønderslev Kommune) station, men tidsplanen kan blive opdateret af forskellige årsager.
Du kan få adgang til en online tidsplan i realtid eller se en udskriftsvenlig version af Bus tidsplanen. Planlæg din rejse i henhold til tidsplanen for i dag, i morgen, hverdage eller weekenden med vores pålidelige og opdaterede NT tidsplan. Vi opdaterer tidsplanen for 74N, fra Aalborg til Brønderslev, dagligt ved midnat.