59-linja
Malminkartano
HSL
HSL 59 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
59-bussilla (Malminkartano) on 37 pysäkkiä alkaen asemalta Vinsentinkatu ja päättyen asemalle Neulastie.
Valitse alta mikä tahansa 59-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Malminkartano (37 pysäkkiä)
Vinsentinkatu
Flöitti Dianan Kuja
Antareksenkatu
Sörnäistenlaituri
Kalasatama (M)
Tynnyrintekijänkatu
Junatie
Päijänteentie
Telekatu
Pasilan Konepaja
Jämsänkatu
Asemapäällikönkatu
Pasilan Asema
Esterinportti
Eevanmäki
Uutiskatu
Ilmalankuja
Ilmalanrinne
Hakamäenkuja
Ruskeasuon Varikko
Talontie
Kutomotie
Takomotie
Talin Siirt.Puutarha
Takkatie
Pitäjänmäen Asema
Jännetie
Kokkokallio
Vähäntuvantie
Tähkätie
Riihipellontie
Ristipellontie
Hankasuontie
Naapuripellontie
Jälsitie
Pihkatie
Neulastie
59 UKK
Mihin aikaan 59 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 59 bussi -pysäkillä klo 05:05 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 59 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 59 bussi -pysäkillä klo 23:33 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 59 bussi saapuu?
Milloin Malminkartano Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Malminkartano Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 59 (Malminkartano) bussi?
Malminkartano (Malminkartano) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 59 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 59 bussi pysäkki.
59-bussi -aikataulu
59 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:05 - 23:33
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:05 - 23:33 | 7 - 15 |
ti | 05:05 - 23:33 | 7 - 15 |
ke | 05:05 - 23:33 | 7 - 15 |
to | 05:05 - 23:33 | 7 - 15 |
pe | 05:05 - 23:33 | 7 - 15 |
la | 05:43 - 23:33 | 15 - 20 |
su | 06:02 - 23:33 | 15 - 20 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 59 (asemalta Vinsentinkatu), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 59 (Malminkartano) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
59 -linjan bussi-maksu
HSL 59 (Malminkartano) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
59 (HSL)
59-bussin ensimmäinen pysäkki on Vinsentinkatu ja viimeinen pysäkki on Neulastie. 59 (Malminkartano) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 59 -linjalla on 37 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 50 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 59-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 59-bussi-linjalle.
Linjojen 59 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 59 (Malminkartano) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 59 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 59, Helsinki
59 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 85K - Herttoniemi(M)-Yliskylä-Jollas/ Aikataulu
- 902K - Pikkalan tehdas-Kirkkonummi-Porkkala/ Aikataulu
- 149 - Espoonlahden keskus-Kivenlahti/ Aikataulu
- 641 - Tikkurila-Leinelä-Hyrylä-Kerava/ Aikataulu
- 717 - Rautatientori-Jakomäki-Hakunila-Honkanummi-Tikkurila/ Aikataulu
- 97V - Itäkeskus(M)-Puotila-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 400 - Kamppi-Martinlaakso-Vantaankoski/ Aikataulu
- 211X - Leppävaara-Kirkkonummi-Siuntio
- 717N - Rautatientori-Jakomäki-Hakunila-Nissas/ Aikataulu
- 171 - Matinkylä (M)-Masala-Kirkkonummi/ Aikataulu
- 906 - Luoma-Masala-Kauhala/ Aikataulu
- 37 - Kamppi-Konala-Malminkartano-Honkasuo-Myyrmäki/ Aikataulu
- 84 - Herttoniemi(M)-Gunillankallio/ Aikataulu
- 105 - Lauttasaari(M)-Westend-Haukilahti-Mankkaa/ Aikataulu
- 206 - Leppävaara-Kera/ Aikataulu
- 841B - Söderkulla-Nikkilä/ Aikataulu
- 457A - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala-Nurmijärvi)/ Aikataulu
- 169 - Espoon keskus-Suvela/ Aikataulu
- 192 - Kamppi-Länsiväylä(-Inkoo)/ Aikataulu
- 903K - Kirkkonummi-Kantvik-Hila/ Aikataulu