215-linja
Leppävaara-Jupperi-Lähderanta
HSL
HSL 215 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
215-bussilla (Leppävaara As.) on 18 pysäkkiä alkaen asemalta Lähdeaukio ja päättyen asemalle Leppävaara.
Valitse alta mikä tahansa 215-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Leppävaara As. (18 pysäkkiä)
Lähdeaukio
Lähderannanristi
Kuttulammentie
Kuttulampi
Neljäs Huvilatie
Laaksolahdenaukio
Kaivosmiehentie
Jupperinympyrä
Jupperinmetsä
Riihitie
Luuvantie
Rastasmäki
Rastaskukkula
Pääskyskuja
Leppäsilta
Kilonkartano
Gransinmäki
Leppävaara
215 UKK
Mihin aikaan 215 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 215 bussi -pysäkillä klo 05:30 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 215 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 215 bussi -pysäkillä klo 22:28 päivnä sunnuntai.
Milloin 215 bussi saapuu?
Milloin Leppävaara-Jupperi-Lähderanta bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Leppävaara-Jupperi-Lähderanta bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 215 (Leppävaara As.) bussi?
Leppävaara-Jupperi-Lähderanta (Leppävaara As.) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 215 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 215 bussi pysäkki.
215-bussi -aikataulu
215 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:30 - 22:35
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:30 - 22:35 | 19 - 29 |
ti | 05:30 - 22:35 | 19 - 29 |
ke | 05:30 - 22:35 | 19 - 29 |
to | 05:30 - 22:35 | 19 - 29 |
pe | 05:30 - 22:35 | 19 - 29 |
la | 06:04 - 22:29 | 20 - 30 |
su | 07:03 - 22:28 | 29 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 215 (asemalta Lähdeaukio), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 215 (Leppävaara As.) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
215 -linjan bussi-maksu
HSL 215 (Leppävaara As.) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
215 (HSL)
215-bussin ensimmäinen pysäkki on Lähdeaukio ja viimeinen pysäkki on Leppävaara. 215 (Leppävaara As.) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 215 -linjalla on 18 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 21 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 215-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 215-bussi-linjalle.
Linjojen 215 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 215 (Leppävaara As.) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 215 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 215, Helsinki
215 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 788K - Rautatientori-Kuninkaanmäki-Nikkilä-Hinthaara-Porvoo/ Aikataulu
- 133 - Friisilä-Matinkylä (M)-Henttaa/ Aikataulu
- 978 - Keinukallio-Sorsakorpi-Keravan asema/ Aikataulu
- 465 - Kamppi-Kivistö as.-Syväoja(-Nurmijärvi-Rajamäki)/ Aikataulu
- 961B - Korso-Sula-Riihikallio-Hyrylä/ Aikataulu
- 619 - Tikkurila-Hiekkaharju-Simonsilta/ Aikataulu
- 182A - Kirkkonummi-Siuntio-Siuntion kylpylä/ Aikataulu
- 275 - Leppävaara-Nihtisilta-Turunväylä-Veikkola/ Aikataulu
- 54 - Itäkeskus (M)- Pitäjänmäki/ Aikataulu
- 85K - Herttoniemi(M)-Yliskylä-Jollas/ Aikataulu
- 108N - Kamppi-Teekkarikylä-Tapiola(M)-Westendinasema/ Aikataulu
- 787A - Rautatientori-Nikinmäki-Nikkilä-Laukkoski-Pornainen-Halkia/ Aikataulu
- 434 - Kivistö-Keimolanmäki/ Aikataulu
- 909 - Veikkola-Lapinkylä-Kauhala/ Aikataulu
- 913A - Kuntakeskus-Västerby-Karskog-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 989V - Monninkylä-Pornainen-Metsäkylä/ Aikataulu
- 522B - Leppävaara-Hämevaara/ Aikataulu
- 121A - Kamppi-Olari-Latokaski/ Aikataulu
- 908K - Kirkkonummi-Evitskog-Kylmälä-Veikkola-Kaislampi/ Aikataulu
- 785 - Rautatientori-Jokivarsi-Nikkilä/ Aikataulu