12-linja
Sateenkaari I→Koillisportti L
Länsilinjat Oy
Länsilinjat Oy 12 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
12-bussilla (Sateenkaari I→Koillisportti L) on 33 pysäkkiä alkaen asemalta Sateenkaari I ja päättyen asemalle Koillisportti L.
Valitse alta mikä tahansa 12-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Sateenkaari I→Koillisportti L (33 pysäkkiä)
Sateenkaari I
Kesätuulentie I
Marjalantori I
Aurinkokatu P
Kuusela I
Marjalantie I
Noljakka I
Noljakantori E
Lähdesuo E
Lykynnurmi E
Louhosaukio I
Siilaisentie I
Siilaisen Terveysasema E
Kuusamatie E
Siepontie E
Yliopistokatu E
Joensuun Pääkirjasto I
Koskikatu P
Yläsatamakatu I
Virastotalo P
Rauhankatu I
Rauhanpuisto I
Siihtala I
Teppola P
Kurjenkatu I
Rantakylä I
Latolankatu I
Utrantie I
Laivurintie I
Miilunpolttajantie I
Utrantori P
Koillisväylä P
Koillisportti L
12 UKK
Mihin aikaan 12 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 12 bussi -pysäkillä klo 07:15 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 12 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 12 bussi -pysäkillä klo 16:00 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 12 bussi saapuu?
Milloin Sateenkaari I→Koillisportti L bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Sateenkaari I→Koillisportti L bussi aikataulut.
Onko lähelläni 12 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 12 bussi pysäkki.
12-bussi -aikataulu
12-bussi reitti kulkee arkipäivisin. Säännölliset kulkuajat: 07:15 - 16:00
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 07:15 - 16:00 | 30 |
ti | 07:15 - 16:00 | 30 |
ke | 07:15 - 16:00 | 30 |
to | 07:15 - 16:00 | 30 |
pe | 07:15 - 16:00 | 30 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
Länsilinjat Oy:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 12 (asemalta Sateenkaari I), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 12 (Sateenkaari I→Koillisportti L) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Länsilinjat Oy tiedot nyt.
12 -linjan bussi-maksu
Länsilinjat Oy 12 (Sateenkaari I→Koillisportti L) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja Länsilinjat Oy:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai Länsilinjat Oy:n viralliselta verkkosivustolta.
12 (Länsilinjat Oy)
12-bussin ensimmäinen pysäkki on Sateenkaari I ja viimeinen pysäkki on Koillisportti L. 12 (Sateenkaari I→Koillisportti L) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 12 -linjalla on 33 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 45 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Länsilinjat Oy -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Joensuu, sekä se auttaa löytämään lähimmät 12-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 12-bussi-linjalle.
Linjojen 12 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 12 (Sateenkaari I→Koillisportti L) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 12 bussi -seurantasovelluksenaLänsilinjat Oy bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Länsilinjat Oy tai matkasuunnittelijana alueelle bussi suunnitellaksesi reitin ympäri Joensuu. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Länsilinjat Oy ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 12, Joensuu
12 - Vaihtoehtoiset ohjeet
Länsilinjat Oy -yhtiön linjat kaupungissa Joensuu
- 6 - Joensuu - Lentoasema / Airport/ Aikataulu
- 2 - Utra/Kupluskylä - Keskusta - Marjala/ Aikataulu
- 3 - Petäikkölä - Vehkalahti - Keskusta - Raatekangas/ Aikataulu
- 1 - Utra/Koillispuisto- Keskusta - Karhunmäki - Reijola/ Aikataulu
- 13 - Keskusta - Peltola/ Aikataulu
- 7 - Hukanhauta - Keskusta - Linnunlahti/ Aikataulu
- 11 - Urheilupuisto - Keskusta - Utra/ Aikataulu
- 4 - Kulho - Keskusta - Onttola/ Aikataulu
- 9 - Otsola - Keskusta - Iiksenvaara/ Aikataulu