14-linja
Keskusta
Linkkari
Linkkari 14 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
14-bussilla (Keskusta) on 43 pysäkkiä alkaen asemalta Muurolan Sairaala ja päättyen asemalle Poromiehentie 4 P.
Valitse alta mikä tahansa 14-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Keskusta (43 pysäkkiä)
Muurolan Sairaala
Muurola P
Kemintie 2423
Kemintie 2369
Kemintie 2277
Kemintie 2209
Kemintie 2155
Kemintie 2110
Kemintie 1989
Kemintie 1939
Kemintie 1881
Kemintie 1859
Kemintie 1799
Kemintie 1763
Kemintie 1673
Kemintie 1625
Kemintie 1593
Hirvas
Kemintie 1417
Kemintie 1349
Häkinvaara
Valajaskoski Th
Kemintie 945
Imarintien Th
Niskanperä
Kemintie 701
Ankkalampi I
Peterintie I
Jukkolantie I
Alakorkalontie I
Isoaavantie I
Ulakatu I
Marttiinintie P
Aikuiskoulutuskeskus L
Paljetie L
Neste L
Shell I
Motonet I
Lautatie I
Eteläkeskus I
Vierustie P
Lehtikatu
Poromiehentie 4 P
14 UKK
Mihin aikaan 14 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 14 bussi -pysäkillä klo 07:00 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 14 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 14 bussi -pysäkillä klo 21:05 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 14 bussi saapuu?
Milloin Keskusta Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Keskusta Bussi aikataulut.
Kulkeeko toimijan Linkkari linja 14 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 14 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 14 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 14 bussi pysäkki.
14-bussi -aikataulu
14 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 07:00 - 21:05
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 07:00 - 21:05 | 45 - 235 |
ti | 07:00 - 21:05 | 45 - 235 |
ke | 07:00 - 21:05 | 45 - 235 |
to | 13:00 - 21:05 | 135 - 350 |
pe | 07:00 - 21:05 | 45 - 235 |
la | 10:00 - 21:05 | 135 - 350 |
su | 13:00 - 21:05 | 135 - 350 |
Linkkari:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 14 (asemalta Muurolan Sairaala), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 14 (Keskusta) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Linkkari tiedot nyt.
14 -linjan bussi-maksu
Linkkari 14 (Keskusta) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja Linkkari:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai Linkkari:n viralliselta verkkosivustolta.
14 (Linkkari)
14-bussin ensimmäinen pysäkki on Muurolan Sairaala ja viimeinen pysäkki on Poromiehentie 4 P. 14 (Keskusta) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 14 -linjalla on 43 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 47 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Linkkari -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Rovaniemi, sekä se auttaa löytämään lähimmät 14-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 14-bussi-linjalle.
Linjojen 14 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 14 (Keskusta) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 14 bussi -seurantasovelluksenaLinkkari bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Linkkari tai matkasuunnittelijana alueelle Bussi suunnitellaksesi reitin ympäri Rovaniemi. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Linkkari ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 14, Rovaniemi
14 - Vaihtoehtoiset ohjeet
Linkkari -yhtiön linjat kaupungissa Rovaniemi
- 4 - Karinrakka-Keskusta-Rantavitikka/ Aikataulu
- 2 - Vennivaara-Keskusta-Pappilantie/ Aikataulu
- 10 - Nivavaara-Keskussairaala-Keskusta/ Aikataulu
- 14R - Keskusta-Rautiosaari-Muurola/ Aikataulu
- 3 - Lapinrinne-Keskusta-Pöykkölä/ Aikataulu
- 6 - Pöykkölä-Keskusta-Rautatieasema/ Aikataulu
- 5P - Karinrakka-Keskusta-Pöykkölä-Ounasrinne/ Aikataulu
- 1 - Vennivaara-Ylikylä-Keskusta/ Aikataulu
- 9 - Koskenkylä-Keskussairaala-Keskusta/ Aikataulu
- 5 - Karinrakka-Keskusta-Ounasrinne/ Aikataulu
- 8 - Rautatieasema-Keskusta-Napapiiri/ Aikataulu