14-linja
Lamminpää
Nysse
Nysse 14 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
14-bussilla (Lamminpää) on 54 pysäkkiä alkaen asemalta Turtola ja päättyen asemalle Lamminpää.
Valitse alta mikä tahansa 14-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Lamminpää (54 pysäkkiä)
Turtola
Pullerikinahde
Sotilaankatu
Laulunmaankatu
Korkinmäenkatu
Loukkaankatu
Emännänkatu
Veisu
Isännänkatu
Haukisenkatu
Nirvankatu
Koivistonkeskus
Koivistontie 35
Viinikankatu 65
Viinikankatu 55
Viinikankatu 49
Kuokkamaantie 6
Nekalan Koulu
Viinikan Puisto
Viinikan Kirkko
Kaartopuisto
Tietotalo
Ratina
Sorin Aukio D
Rautatieasema F
Klassillinen Koulu
Paloasema
Finlayson
Mustanlahdenkatu
Amuri
Punakylä
Tipotie
Rajaportti
Pulteri
Ahjola
Pispalantori
Hyhkynkatu
Haapalinna
Epilä
Pispalan Vt 138
Winterin Alue
Kaarila
Nokiantie 36
Tesoman Vt 26
Kokkolankatu
Tesoma D
Tesoman Koulu
Sitarinkatu
Tarhamäenkatu
Pyydyspohjankatu
Suoniemenkatu
Lamminpään Koulu
Rauhantie
Lamminpää
14 UKK
Mihin aikaan 14 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 14 bussi -pysäkillä klo 05:00 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 14 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 14 bussi -pysäkillä klo 21:45 päivnä sunnuntai, torstai.
Milloin 14 bussi saapuu?
Milloin Lamminpää Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Lamminpää Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 14 (Lamminpää) bussi?
Lamminpää (Lamminpää) bussi-lippu maksaa noin €3.50.
Kulkeeko toimijan Nysse linja 14 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 14 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 14 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 14 bussi pysäkki.
14-bussi -aikataulu
14 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:00 - 22:10
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:00 - 22:10 | 20 - 30 |
ti | 05:00 - 22:10 | 20 - 30 |
ke | 05:00 - 22:10 | 20 - 30 |
to | 09:45 - 21:45 | 30 |
pe | 05:00 - 22:10 | 20 - 30 |
la | 05:50 - 21:50 | 30 |
su | 09:45 - 21:45 | 30 |
Nysse:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 14 (asemalta Turtola), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 14 (Lamminpää) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Nysse tiedot nyt.
14 -linjan bussi-maksu
Nysse 14 (Lamminpää) kyydin hinta on noin €3.50. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen Nysse lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai Nysse:n virallisella verkkosivustolla.
14 (Nysse)
14-bussin ensimmäinen pysäkki on Turtola ja viimeinen pysäkki on Lamminpää. 14 (Lamminpää) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 14 -linjalla on 54 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 55 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Nysse -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Tampere, sekä se auttaa löytämään lähimmät 14-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 14-bussi-linjalle.
Linjojen 14 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 14 (Lamminpää) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 14 bussi -seurantasovelluksenaNysse bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Nysse tai matkasuunnittelijana alueelle Bussi, Raitiovaunu tai Juna suunnitellaksesi reitin ympäri Tampere. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Nysse ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 14, Tampere
14 - Vaihtoehtoiset ohjeet
Nysse -yhtiön linjat kaupungissa Tampere
- 40C - Kangasalan asema - Kangasala - Keskustori/ Aikataulu
- 72A - Keskustori - Nokia - Vihola - Keho/ Aikataulu
- 82 - Siivikkala - Lielahti - Pyynikintori/ Aikataulu
- 48A - Pohja - Pakkala - Sahalahti - Kangasala/ Aikataulu
- 86 - Siivikkala - Ylöjärvi/ Aikataulu
- 46J - Kangasala - Ruutana/ Aikataulu
- 103 - Nalkala - Lentokenttä/ Aikataulu
- 39 - Höökinmäki - Sorkkala - Suuppa - Sankila/ Aikataulu
- 79A - Siuro - Nokian asema/ Aikataulu
- 2 - Rauhaniemi - Särkänniemi/ Aikataulu
- 48 - Pohja - Kuhmalahti - Sahalahti - Kangasala/ Aikataulu
- 52B - Laasonportti - Lempäälä - Ruskea-ahde - Pyynikintori/ Aikataulu
- 28 - Ruutana - Linnainmaa - Ratinanranta - Lielahti - Ylöjärvi/ Aikataulu
- 8 - Kyösti - Pirkkala - Koskipuisto - Tesoma - Haukiluoma/ Aikataulu
- 90 - Teisko - Keskustori/ Aikataulu
- 73A - Keho - Vihola - Nokia - Ilkan alue/ Aikataulu
- 95R - Tampere - Ruutana - Orivesi/ Aikataulu
- 36B - Hervanta - Lahdesjärvi - Härmälä - Linnakallio - Pirkkala/ Aikataulu
- 7 - Linnainmaa - Keskustori - Tesoma - Kalkku/ Aikataulu
- 84A - Ylöjärvi - Viljakkala/ Aikataulu