15B-linja
Pitkäniemi
Nysse
Nysse 15B bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
15B-bussilla (Pitkäniemi) on 62 pysäkkiä alkaen asemalta Höytämö ja päättyen asemalle Pitkäniemi.
Valitse alta mikä tahansa 15B-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Pitkäniemi (62 pysäkkiä)
Höytämö
Taavetintie
Höytämöntie
Suutarintie
Kultasepäntie
Kiilto
Kurjentaival
Sääksjärven Koulu
Karhumäki
Vikkiniitty
Lampipolku
Rajasilta
Marjamäenkatu
Perkkoonkatu
Multisillankatu
Kitinrinne
Valkama
Rukkamäentie 15
Peltolammin Koulu
Sarankulmankatu 25
Sarankulmankatu
Sarankulmankatu 14
Hatanpään Koulu
Vihilahti
Hatanpään Puistokuja
Hatanpään Sairaala
Sarvis
Verotalo
Viinikanlahti
Ratina
Sorin Aukio D
Rautatieasema F
Klassillinen Koulu
Paloasema
Finlayson
Mustanlahdenkatu
Amuri
Punakylä
Tipotie
Rajaportti
Pulteri
Ahjola
Pispalantori
Hyhkynkatu
Haapalinna
Epilä
Pispalan Vt 138
Winterin Alue
Kaarila
Nokiantie 36
Piikahaka
Metsäkylänkatu
Vanha Kirkkotie
Villilä
Tykkitienkatu
Likolampi
Saarenkärki
Salmenranta
Kalkku Th
Pitkäniemi Th
Pitkäniemen Päiväkoti
Pitkäniemi
15B UKK
Mihin aikaan 15B bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 15B bussi -pysäkillä klo 05:45 päivnä sunnuntai, lauantai.
Mihin aikaan 15B bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 15B bussi -pysäkillä klo 21:45 päivnä sunnuntai.
Milloin 15B bussi saapuu?
Milloin Pitkäniemi Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Pitkäniemi Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 15B (Pitkäniemi) bussi?
Pitkäniemi (Pitkäniemi) bussi-lippu maksaa noin €3.50.
Onko lähelläni 15B bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 15B bussi pysäkki.
15B-bussi -aikataulu
15B bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:50 - 22:20
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:50 - 22:20 | 30 |
ti | 05:50 - 22:20 | 30 |
ke | 05:50 - 22:20 | 30 |
to | 05:50 - 22:20 | 30 |
pe | 05:50 - 22:20 | 30 |
la | 05:45 - 22:15 | 30 |
su | 05:45 - 21:45 | 30 |
Nysse:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 15B (asemalta Höytämö), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 15B (Pitkäniemi) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Nysse tiedot nyt.
15B -linjan bussi-maksu
Nysse 15B (Pitkäniemi) kyydin hinta on noin €3.50. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen Nysse lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai Nysse:n virallisella verkkosivustolla.
15B (Nysse)
15B-bussin ensimmäinen pysäkki on Höytämö ja viimeinen pysäkki on Pitkäniemi. 15B (Pitkäniemi) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 15B -linjalla on 62 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 62 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Nysse -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Tampere, sekä se auttaa löytämään lähimmät 15B-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 15B-bussi-linjalle.
Linjojen 15B reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 15B (Pitkäniemi) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 15B bussi -seurantasovelluksenaNysse bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Nysse tai matkasuunnittelijana alueelle Bussi, Raitiovaunu tai Juna suunnitellaksesi reitin ympäri Tampere. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Nysse ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 15B, Tampere
15B - Vaihtoehtoiset ohjeet
Nysse -yhtiön linjat kaupungissa Tampere
- 90X - Terälahti - Kämmenniemi - Sorila - Keskustori/ Aikataulu
- 101 - Keskustori - Messukeskus/ Aikataulu
- 47 - Kangasala - Orivesi/ Aikataulu
- 92 - Kämmenniemi - Viitapohja - Kämmenniemi/ Aikataulu
- 80B - Keskustori - Ylöjärvi - Asuntila/ Aikataulu
- 44A - Kangasala - Alanko - Valkeakoski/ Aikataulu
- 72A - Keskustori - Nokia - Vihola - Keho/ Aikataulu
- 10 - Kaukajärvi - Keskustori - Tahmela/ Aikataulu
- 36B - Hervanta - Lahdesjärvi - Härmälä - Linnakallio - Pirkkala/ Aikataulu
- 64 - Valkeakoski Tori - Sointula/ Aikataulu
- 78X - Sarkola - Nokian asema/ Aikataulu
- 70 - Keskustori - Nokia - Harjuniitty/ Aikataulu
- 49 - Orivesi - Eräjärvi - Pohja/ Aikataulu
- 39 - Höökinmäki - Sorkkala - Suuppa - Sankila/ Aikataulu
- 95X - Tampere - Orivesi/ Aikataulu
- 69U - Akaa - Metsäkansa - Valkeakoski/ Aikataulu
- 60U - Valkeakoski - Tampere/ Aikataulu
- 16 - Irjala - Kaupin kampus/ Aikataulu
- 22 - Siivikkala - Lielahti - Santalahti - Pyynikintori