20-linja
Eira
HSL
HSL 20 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
20-bussilla (Eira) on 27 pysäkkiä alkaen asemalta Munkkivuoren Ostosk. ja päättyen asemalle Eira.
Valitse alta mikä tahansa 20-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Eira (27 pysäkkiä)
Munkkivuoren Ostosk.
Ulvilantie 11
Porintie
Ulvilantie 17
Ulvilantie 19
Muusantori
Ulvilantie 21
Ulvilantie 27
Munkkivuori
Niemenmäki
Lokkalantie
Munkkiniemen Aukio
Meilahdentie
Haartmaninkatu
Naistenklinikka
Kirjailijan Puisto
Töölön Kirjasto
Töölöntori
Apollonkatu
Hanken
Kamppi (M)
Lapinlahden Puist.
Bulevardi
Merimiehenkatu
Viiskulma
Eiran Sairaala
Eira
20 UKK
Mihin aikaan 20 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 20 bussi -pysäkillä klo 05:01 päivnä lauantai.
Mihin aikaan 20 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 20 bussi -pysäkillä klo 01:45 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai.
Milloin 20 bussi saapuu?
Milloin Eira bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Eira bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 20 (Eira) bussi?
Eira (Eira) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 20 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 20 bussi pysäkki.
20-bussi -aikataulu
20 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:14 - 01:45
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:14 - 01:45 | 10 - 21 |
ti | 05:14 - 01:45 | 10 - 21 |
ke | 05:14 - 01:45 | 10 - 21 |
to | 05:14 - 01:45 | 10 - 21 |
pe | 05:14 - 03:46 | 10 - 22 |
la | 05:01 - 03:46 | 15 - 30 |
su | 05:33 - 01:46 | 15 - 29 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 20 (asemalta Munkkivuoren Ostosk.), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 20 (Eira) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
20 -linjan bussi-maksu
HSL 20 (Eira) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
20 (HSL)
20-bussin ensimmäinen pysäkki on Munkkivuoren Ostosk. ja viimeinen pysäkki on Eira. 20 (Eira) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 20 -linjalla on 27 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 42 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 20-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 20-bussi-linjalle.
Linjojen 20 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 20 (Eira) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 20 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 20, Helsinki
20 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 67N - Rautatientori-Torpparinmäki/ Aikataulu
- 22 - Punavuori-Ruoholahti (M)-Lauttasaari (M)-Katajaharju/ Aikataulu
- 173N - Kamppi-Masala-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 465 - Kamppi-Kivistö as.-Syväoja(-Nurmijärvi-Rajamäki)/ Aikataulu
- 787B - Nikkilä-Pornainen/ Aikataulu
- 86N - Rautatientori-Kulosaari-Herttoniemi-Santahamina/ Aikataulu
- 583K - Aviapolis-Louhela-Perusmäki/ Aikataulu
- 97V - Itäkeskus(M)-Puotila-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 86 - Herttoniemi(M)-Santahamina/ Aikataulu
- 147N - Kamppi-Kivenlahti/ Aikataulu
- 984K - Hindsby (Knuters)-Nikkilä- Mårsbackantie-Talma/ Aikataulu
- 901K - Luoma-Masala-Gesterby-Hirsala/ Aikataulu
- 913B - Kuntakeskus-Kela-Karskog-Västerby/ Aikataulu
- 95N - Rautatientori-Tammisalo-Roihuv.-Mellunmäki-Länsimäki/ Aikataulu
- 624N - Tikkurila-Leinelä-Ilola/ Aikataulu
- 206K - Leppävaara-Kilo-Kera/ Aikataulu
- 904 - Kirkkonummi-Kyrkvalla-Kantvik/ Aikataulu
- 914 - Kuntakeskus- Siuntion kk.-Raivio-Bocksintie/ Aikataulu
- 913BK - Kuntakeskus-Störsvik-Kela-Karskog-Västerby/ Aikataulu