236V-linja
Serena
HSL
HSL 236V bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
236V-bussilla (Serena) on 52 pysäkkiä alkaen asemalta Leppävaara ja päättyen asemalle Serena.
Valitse alta mikä tahansa 236V-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Serena (52 pysäkkiä)
Leppävaara
Ratsukatu
Gransinmäki
Kilonkartano
Leppäsilta
Kuninkainen
Karanristi
Rajamänty
Viherlaaksontori
Humisevanristi
Kahiseva
Nuumäki
Lähderannanristi
Lipparinne
Kolkekannas
Vilniemi
Heiniemenpolku
Träskändanristi
Ryytimaa
Karamzinin Koulu
Kulloonmäki
Emännäntie
Kulloonristi
Koskelonristi
Koskelonportti
Koskelonpiha
Koskelonkuja
Kiilaniitty
Minttupelto
Nikunmäentie
Juvanristi
Juvanmalmin Puisto
Teollisuusristi
Teollisuusaukio
L.Teollisuuskatu
Juvantie
Niipperin Koulu
Niipperinvarsi
Niipperinniitty
Antinmäki
Kallionsyrjä
Taka-Niipperi
Ruskatie
Kalajärvi
Kalajärvenranta
Piennartie
Kurkijärvi
Lahnuksenmäki
Haarssintie
Hepomäki
Hotelli Korpilampi
Serena
236V UKK
Mihin aikaan 236V bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 236V bussi -pysäkillä klo 06:15 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 236V bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 236V bussi -pysäkillä klo 08:35 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 236V bussi saapuu?
Milloin Serena bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Serena bussi aikataulut.
Onko lähelläni 236V bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 236V bussi pysäkki.
236V-bussi -aikataulu
236V-bussi reitti kulkee arkipäivisin. Säännölliset kulkuajat: 06:15 - 08:35
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:15 - 08:35 | 40 - 56 |
ti | 06:15 - 08:35 | 40 - 56 |
ke | 06:15 - 08:35 | 40 - 56 |
to | 06:15 - 08:35 | 40 - 56 |
pe | 06:15 - 08:35 | 40 - 56 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 236V (asemalta Leppävaara), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 236V (Serena) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
236V -linjan bussi-maksu
HSL 236V (Serena) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL:n viralliselta verkkosivustolta.
236V (HSL)
236V-bussin ensimmäinen pysäkki on Leppävaara ja viimeinen pysäkki on Serena. 236V (Serena) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 236V -linjalla on 52 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 43 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 236V-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 236V-bussi-linjalle.
Linjojen 236V reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 236V (Serena) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 236V bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 236V, Helsinki
236V - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 839K - Rapuojantie-Östersundom-Puroniitty/ Aikataulu
- 584T - Kalajärvi-Louhela-Helsinge skola/ Aikataulu
- 553K - Hakunila-Malmi-Maunula-Leppävaara/ Aikataulu
- 549 - Tapiola(M)-Mankkaa-Kauniainen-Jorvi/ Aikataulu
- 173Z - Matinkylä (M)-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 349B - Lepsämänjoki-Kalajärvi/ Aikataulu
- 345N - Elielinaukio-Hämeenkylä-Rinnekoti/ Aikataulu
- 112N - Kamppi-Lauttasaari (M)-Westend-Matinkylä(M)-Friisilä/ Aikataulu
- 445 - Kivistö-Katriinan sairaala-Reuna/ Aikataulu
- 711K - Hakaniemi-Kuusikko-Tikkurila/ Aikataulu
- 114 - Matinkylä (M)-Urheilupuisto (M)-Mankkaa-Kilo-Leppävaara/ Aikataulu
- 85N - Rautatientori-Herttoniemenranta-Jollas/ Aikataulu
- 735 - Tikkurila-Korso-Mikkola/ Aikataulu
- 415N - Elielinaukio-Myyrmäki-Ylästö-Lentoasema/ Aikataulu
- 717 - Rautatientori-Jakomäki-Hakunila-Honkanummi-Tikkurila/ Aikataulu
- 431N - Elielinaukio-Kuninkaantammi-Vantaanlaakso-Kivistö-Lentoasema/ Aikataulu
- 22 - Punavuori-Ruoholahti (M)-Lauttasaari (M)-Katajaharju/ Aikataulu
- 149 - Espoonlahden keskus-Kivenlahti/ Aikataulu
- 211E - Leppävaara-Kauklahti/ Aikataulu
- 96N - Rautatientori-Aurinkolahti-Vuosaari(Porslahdentie)/ Aikataulu