239-linja
Leppävaara As.
HSL
HSL 239 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
239-bussilla (Leppävaara As.) on 50 pysäkkiä alkaen asemalta Kalajärven Keskus ja päättyen asemalle Leppävaara.
Valitse alta mikä tahansa 239-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Leppävaara As. (50 pysäkkiä)
Kalajärven Keskus
Taka-Niipperi
Kallionsyrjä
Antinmäki
Niipperinniitty
Niipperinvarsi
Kylvömaa
Kylvötie
Suopuronrinne
Kalliomäentie
Perusmäki
Kuokankaari
Ratsastustallit
Punametsäntie
Punametsänristi
Latapelto
Gobbacka
Anfallinpää
Lambertinsilta
Lambertinniitty
Apilarinne
Viiskorpi
Gobbackantie
Koskelonsilta
Nepperinportti
Nepperi
Ruispelto
Rajaportti
Haapaniemenristi
Emännäntie
Kulloonmäki
Karamzinin Koulu
Ryytimaa
Aurorakoti
Heiniemenpolku
Vilniemi
Kolkekannas
Lipparinne
Lähderannanristi
Nuumäki
Kahiseva
Humisevanristi
Viherlaaksontori
Rajamänty
Karanristi
Kuninkainen
Leppäsilta
Kilonkartano
Gransinmäenportti
Leppävaara
239 UKK
Mihin aikaan 239 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 239 bussi -pysäkillä klo 04:41 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 239 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 239 bussi -pysäkillä klo 22:13 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 239 bussi saapuu?
Milloin Leppävaara As. bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Leppävaara As. bussi aikataulut.
Onko lähelläni 239 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 239 bussi pysäkki.
239-bussi -aikataulu
239 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 04:41 - 22:13
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 04:41 - 22:13 | 39 - 61 |
ti | 04:41 - 22:13 | 39 - 61 |
ke | 04:41 - 22:13 | 39 - 61 |
to | 04:41 - 22:13 | 39 - 61 |
pe | 04:41 - 22:13 | 39 - 61 |
la | 05:39 - 22:54 | 59 - 61 |
su | 06:39 - 22:56 | 59 - 62 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 239 (asemalta Kalajärven Keskus), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 239 (Leppävaara As.) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
239 -linjan bussi-maksu
HSL 239 (Leppävaara As.) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL:n viralliselta verkkosivustolta.
239 (HSL)
239-bussin ensimmäinen pysäkki on Kalajärven Keskus ja viimeinen pysäkki on Leppävaara. 239 (Leppävaara As.) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 239 -linjalla on 50 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 44 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 239-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 239-bussi-linjalle.
Linjojen 239 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 239 (Leppävaara As.) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 239 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 239, Helsinki
239 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 969X - Kerava-Ainola-Järvenpää-Saunakallio-Jokela-Riihimäki/ Aikataulu
- 736B - Nikinmäki-Leppäkorpi-Korso/ Aikataulu
- 967 - Jokela-Nuppulinna-Linjamäki-Kellokoski/ Aikataulu
- 814 - Vuosaari(M)-Koukkusaarentie-Pohjoinen ostoskeskus/ Aikataulu
- 914T - Kuntakeskus- Siuntion kk.-Bocksintie/ Aikataulu
- 37 - Kamppi-Konala-Malminkartano-Honkasuo-Myyrmäki/ Aikataulu
- 731 - Hakaniemi-Korso-Kulomäki/ Aikataulu
- 965T - Hyrylä-Rusutjärvi-Jäniksenlinna-Perttu-Jokela/ Aikataulu
- 533 - Hyljelahti-Matinkylä (M)-Kauniainen-Järvenperä/ Aikataulu
- 603 - Malmi-Oulunkylä-Koskela-Käpylä-Maunula-Pakila-Paloheinä/ Aikataulu
- 194K - Uusikylä-Suitia-Siuntio kk.-Siuntio uimahalli-Siuntion asema/ Aikataulu
- 993 - Taasjärvi-Söderkulla-Box-Gesterby-Nikkilä/ Aikataulu
- 40 - Elielinaukio-Haaga-Kannelmäki/ Aikataulu
- 244 - Espoon keskus-Nupuri-Brobacka-Siikaniemi/ Aikataulu
- 973 - Peijas-Korso-Kannisto-Keravan asema/ Aikataulu
- 917 - Kuntakeskus-Siuntion kk.-Vejans-Hästböle-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 119 - Tapiola-Niittykumpu/ Aikataulu
- 71 - Rautatientori-Pihlajisto-Pihlajamäki-Malmi/ Aikataulu
- 78N - Rautatientori-Viikki-Latokartano/ Aikataulu
- 74N - Rautatientori-Malmi-Tapanila-Puistola-Heikinlaakso/ Aikataulu