455A-linja
Kamppi
HSL
HSL 455A bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
455A-bussilla (Kamppi) on 28 pysäkkiä alkaen asemalta Metsäkyläntie ja päättyen asemalle Kamppi (Kaukoliikenneterminaali).
Valitse alta mikä tahansa 455A-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kamppi (28 pysäkkiä)
Metsäkyläntie
Mäntylä
Klaukkalantie
Keimola
Vantaankosken Vpk
Koukkuveräjä
Martinlaakso
Mätäoja
Kaivosrinteenpolku
Vetotie
Kappatie
Kalannintie
Kaarelantie
Raitamaantie
Kaarelankulku
Pirkkolanmetsä
Pirkkolantie
Metsäläntie
Kivihaka
Ruskeasuon Varikko
Ruskeasuo
Tilkka
Kuusitie
Töölöntulli
Kansaneläkelaitos
Töölön Kisahalli
Hesperian Puisto
Kamppi (Kaukoliikenneterminaali)
455A UKK
Mihin aikaan 455A bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 455A bussi -pysäkillä klo 06:27 päivnä lauantai.
Mihin aikaan 455A bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 455A bussi -pysäkillä klo 00:13 päivnä lauantai.
Milloin 455A bussi saapuu?
Milloin Kamppi bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kamppi bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 455A (Kamppi) bussi?
Kamppi (Kamppi) bussi-lippu maksaa €2.80–€4.10.
Onko lähelläni 455A bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 455A bussi pysäkki.
455A-bussi -aikataulu
455A-bussi reitti kulkee arkipäivisin. Säännölliset kulkuajat: 06:33 - 21:42
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:33 - 21:42 | 53 - 157 |
ti | 06:33 - 21:42 | 53 - 157 |
ke | 06:33 - 21:38 | 50 - 140 |
to | 06:33 - 21:42 | 53 - 157 |
pe | 06:33 - 21:42 | 53 - 157 |
la | 06:27 - 00:13 | 60 - 180 |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 455A (asemalta Metsäkyläntie), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 455A (Kamppi) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
455A -linjan bussi-maksu
HSL 455A (Kamppi) -matkan hinta on välillä €2.80–€4.10. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukuluista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
455A (HSL)
455A-bussin ensimmäinen pysäkki on Metsäkyläntie ja viimeinen pysäkki on Kamppi (Kaukoliikenneterminaali). 455A (Kamppi) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 455A -linjalla on 28 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 41 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 455A-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 455A-bussi-linjalle.
Linjojen 455A reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 455A (Kamppi) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 455A bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 455A, Helsinki
455A - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 133 - Friisilä-Matinkylä (M)-Henttaa/ Aikataulu
- 69 - Kamppi-Pasila-Käpylä-Malmi-Jakomäki/ Aikataulu
- 173 - Matinkylä (M)-Masala-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 603 - Malmi-Oulunkylä-Koskela-Käpylä-Maunula-Pakila-Paloheinä/ Aikataulu
- 901 - Luoma-Masala-Jorvaksentie-Hirsala/ Aikataulu
- 321 - Elielinaukio-Jupperi-Vanhakartano/ Aikataulu
- 214 - Leppävaara-Karakallio-Rastaala-Jupperi/ Aikataulu
- 108N - Kamppi-Teekkarikylä-Tapiola(M)-Westendinasema/ Aikataulu
- 966 - Jokela-Vanhakylän koulu - Saunakallio -Terrisuo/ Aikataulu
- 902 - Pikkalan tehdas-Kirkkonummi-Porkkala/ Aikataulu
- 246KT - Espoon keskus-Kellonummi-Bodom-Röylä/ Aikataulu
- 802 - Itäkeskus(M)-Jollas/ Aikataulu
- 588 - Länsisalmi-Itä-Hakkila-Sotungin koulu/ Aikataulu
- 738 - Kalasatama (M)-Keravan asema/ Aikataulu
- 916 - Kuntakeskus-Siuntion kk.-Suitia-Pauni/ Aikataulu
- 913AK - Kuntakeskus-Västerby-Karskog-Störsvik-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 642 - Leinelä-Lahela-Hyrylä/ Aikataulu
- 989V - Monninkylä-Pornainen-Metsäkylä/ Aikataulu
- 37 - Kamppi-Konala-Malminkartano-Honkasuo-Myyrmäki/ Aikataulu
- 239 - Leppävaara-Viherlaakso-Perusmäki-Kalajärvi/ Aikataulu