518-linja
Kuninkaanmäki
HSL
HSL 518 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
518-bussilla (Kuninkaanmäki) on 39 pysäkkiä alkaen asemalta Ilmalan Asema ja päättyen asemalle Mittametsikkö.
Valitse alta mikä tahansa 518-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kuninkaanmäki (39 pysäkkiä)
Ilmalan Asema
Ilmalanrinne
Ilmalankuja
Uutiskatu
Esterinportti
Esterinportti
Pasilan Asema
Asemapäällikönkatu
Jämsänkatu
Pyöräilystadion
Kalervonkatu
Olympiakylä
Joukolanpuisto
Valtimontie
Viikki
Kaadekuja
Somerikkopolku
Rajatie
Kirkkokuja
Vaaralan Talkootie
Vaaralantie
Kehä III
Hepopolku
Hevoshaanpolku
Raudikkopolku
Hakunila
Suitsikuja
Hakunilan Uimahalli
Sotungintie
Nissaksentie
Riimukuja
Kanneltie
Palttinatie
Loimitie
Itä-Hakkilan Koulu
Koulutie
Pohjanrinne
Kolohonka
Mittametsikkö
518 UKK
Mihin aikaan 518 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 518 bussi -pysäkillä klo 15:10 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 518 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 518 bussi -pysäkillä klo 17:10 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 518 bussi saapuu?
Milloin Kuninkaanmäki Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kuninkaanmäki Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 518 (Kuninkaanmäki) bussi?
Kuninkaanmäki (Kuninkaanmäki) bussi-lippu maksaa €2.80–€4.10.
Kulkeeko toimijan HSL linja 518 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 518 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 518 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 518 bussi pysäkki.
518-bussi -aikataulu
518 bussi reitti liikennöi maanantai - perjantai. Säännölliset aikataulut: 15:10 - 17:10
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 15:10 - 17:10 | 30 |
ti | 15:10 - 17:10 | 30 |
ke | 15:10 - 17:10 | 30 |
to | 15:10 - 17:10 | 30 |
pe | 15:10 - 17:10 | 30 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 518 (asemalta Ilmalan Asema), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 518 (Kuninkaanmäki) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
518 -linjan bussi-maksu
HSL 518 (Kuninkaanmäki) -matkan hinta on välillä €2.80–€4.10. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukuluista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
518 (HSL)
518-bussin ensimmäinen pysäkki on Ilmalan Asema ja viimeinen pysäkki on Mittametsikkö. 518 (Kuninkaanmäki) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 518 -linjalla on 39 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 50 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 518-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 518-bussi-linjalle.
Linjojen 518 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 518 (Kuninkaanmäki) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 518 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 518, Helsinki
518 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 817 - Vuosaari(M)-Kallahti-Ramsinniemi/ Aikataulu
- 74 - Karhupuisto-Malmi-Tapanila-Puistola-Heikinlaakso/ Aikataulu
- 433 - Martinlaakso-Vantaanpuisto-Petas-Kivistö/ Aikataulu
- 235N - Elielinaukio-Leppävaara-Espoon keskus-Kuurinniitty/ Aikataulu
- 522B - Leppävaara-Hämevaara/ Aikataulu
- 913A - Kuntakeskus-Västerby-Karskog-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 80 - Herttoniemi(M)-Roihuvuori-Itäkeskus(M)/ Aikataulu
- 36 - Konala-Kannelmäki-Maununneva-Pirkkola/ Aikataulu
- 349BK - Lepsämänjoki-Hännikäinen-Kalajärvi/ Aikataulu
- 246T - Espoon keskus-Bodom-Röylä/ Aikataulu
- 97N - Rautatient.-Puotila-Mellunmäki(M)-Kontula (Kotikonnuntie)/ Aikataulu
- 459 - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala-Loppi)/ Aikataulu
- 718 - Rautatientori-Nissas
- 236B - Leppävaara-Viherlaakso-Vanhakartano/ Aikataulu
- 97V - Itäkeskus(M)-Puotila-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 984 - Hindsby (Knuters)-Nikkilä-Talma/ Aikataulu
- 455 - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala)/ Aikataulu
- 90A - Rautatientori-Vuosaaren satama/ Aikataulu
- 92 - Itäkeskus(M)-Myllypuro/ Aikataulu
- 246KT - Espoon keskus-Kellonummi-Bodom-Röylä/ Aikataulu