81-linja
Länsi-Herttoniemi
HSL
HSL 81 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
81-bussilla (Länsi-Herttoniemi) on 20 pysäkkiä alkaen asemalta Kulosaari (M) ja päättyen asemalle Siilitie 13.
Valitse alta mikä tahansa 81-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Länsi-Herttoniemi (20 pysäkkiä)
Kulosaari (M)
Tupavuori
Risto Rytin Tie
Tupasaarentie
Herttoniemenranta
Suolakivenkuja
Reginankuja
Killingholmankuja
Kerttulinkuja
Sisselenpolku
Laivalahdenportti
Herttoniemi
Herttoniemen Kirkko
Majavatie
Eränkävijäntori
Kettutie
Kettulehto
Siilitie 9
Siilitie 11
Siilitie 13
81 UKK
Mihin aikaan 81 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 81 bussi -pysäkillä klo 05:13 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 81 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 81 bussi -pysäkillä klo 23:47 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 81 bussi saapuu?
Milloin Länsi-Herttoniemi Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Länsi-Herttoniemi Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 81 (Länsi-Herttoniemi) bussi?
Länsi-Herttoniemi (Länsi-Herttoniemi) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 81 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 81 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 81 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 81 bussi pysäkki.
81-bussi -aikataulu
81 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:13 - 23:47
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:13 - 23:47 | 12 - 20 |
ti | 05:13 - 23:47 | 12 - 20 |
ke | 05:13 - 23:47 | 12 - 20 |
to | 05:13 - 23:47 | 12 - 20 |
pe | 05:13 - 23:47 | 12 - 20 |
la | 05:41 - 23:47 | 15 - 20 |
su | 06:12 - 23:47 | 15 - 21 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 81 (asemalta Kulosaari (M)), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 81 (Länsi-Herttoniemi) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
81 -linjan bussi-maksu
HSL 81 (Länsi-Herttoniemi) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
81 (HSL)
81-bussin ensimmäinen pysäkki on Kulosaari (M) ja viimeinen pysäkki on Siilitie 13. 81 (Länsi-Herttoniemi) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 81 -linjalla on 20 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 26 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 81-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 81-bussi-linjalle.
Linjojen 81 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 81 (Länsi-Herttoniemi) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 81 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 81, Helsinki
81 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 987A - Monninkylä-Pornainen-Järvenpää/ Aikataulu
- 243V - Espoon keskus-Muurala-Kolmperä-Veikkola/ Aikataulu
- 66 - Rautatientori-Maunula-Länsi-Pakila-Paloheinä/ Aikataulu
- 736B - Nikinmäki-Leppäkorpi-Korso/ Aikataulu
- 839K - Rapuojantie-Östersundom-Puroniitty/ Aikataulu
- 165 - Espoonlahti (M)-Kivenlahti (M)-Saunalahti-Kauklahti-Vanttila/ Aikataulu
- 79N - Rautatientori-Malmi-Siltamäki-Puistolan asema/ Aikataulu
- 665K - Hyrylä-Järvenpää-Jamppa-Kellokoski/ Aikataulu
- 206K - Leppävaara-Kilo-Kera/ Aikataulu
- 977 - Kytömaa-Päivölä-Keravan asema/ Aikataulu
- 624N - Tikkurila-Leinelä-Ilola/ Aikataulu
- 95N - Rautatientori-Tammisalo-Roihuv.-Mellunmäki-Länsimäki/ Aikataulu
- 166K - Lasilaakso-Kauklahti-Bassenkylä/ Aikataulu
- 901 - Luoma-Masala-Jorvaksentie-Hirsala/ Aikataulu
- 603 - Malmi-Oulunkylä-Koskela-Käpylä-Maunula-Pakila-Paloheinä/ Aikataulu
- 145 - Espoonlahti (M)-Soukka (M)-Suvisaaristo/ Aikataulu
- 642 - Leinelä-Lahela-Hyrylä/ Aikataulu
- 117 - Tapiola-Aarnivalkea-Itäranta-Tapiola/ Aikataulu
- 67 - Rautatientori-Maunula-Pakila-Torpparinmäki/ Aikataulu
- 978 - Keinukallio-Sorsakorpi-Keravan asema/ Aikataulu