9-linja
Lentävänniemi
Nysse
Nysse 9 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
9-bussilla (Lentävänniemi) on 42 pysäkkiä alkaen asemalta Annala ja päättyen asemalle Lentävänniemi.
Valitse alta mikä tahansa 9-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Lentävänniemi (42 pysäkkiä)
Annala
Maustekatu
Pitkäniitty
Ojavainionkatu 5
Hikivuorenkatu
Alasenkatu
Juvankatu 39
Vanha-Juva
Yrjöläntie
Juvankatu 13
Keskisenkatu
Kirsikatu
Vilunen
Etu-Hankkionkatu
Messukylän Kirkko
Kivikirkko
Aakkula
Messukylänkatu
Vuohensilta
Tilhentie
Kalevantie
Takojankatu
Tarkonpuisto
Yliopisto A
Sorin Aukio C
Koskipuisto C
Keskustori D
Metso
Pyynikintori C
Savilinna
Tikkutehdas
Santalahti
Hiedanranta
Lielahti B
Lielahti D
Lielahden Koulu
Federleynkatu
Matilda Niemen Katu
Niemenrannanaukio
Männistönkuja
Jänislampi
Lentävänniemi
9 UKK
Mihin aikaan 9 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 9 bussi -pysäkillä klo 00:00 päivnä sunnuntai.
Mihin aikaan 9 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 9 bussi -pysäkillä klo 23:10 päivnä lauantai.
Milloin 9 bussi saapuu?
Milloin Lentävänniemi Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Lentävänniemi Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 9 (Lentävänniemi) bussi?
Lentävänniemi (Lentävänniemi) bussi-lippu maksaa noin €3.50.
Onko lähelläni 9 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 9 bussi pysäkki.
9-bussi -aikataulu
9 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 00:25 - 23:55
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 00:20 - 23:55 | 15 - 30 |
ti | 00:25 - 23:55 | 15 - 30 |
ke | 00:25 - 23:55 | 15 - 30 |
to | 00:25 - 23:55 | 15 - 30 |
pe | 00:25 - 23:55 | 15 - 30 |
la | 00:25 - 23:10 | 20 - 60 |
su | 00:00 - 23:30 | 30 - 45 |
Nysse:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 9 (asemalta Annala), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 9 (Lentävänniemi) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Nysse tiedot nyt.
9 -linjan bussi-maksu
Nysse 9 (Lentävänniemi) kyydin hinta on noin €3.50. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen Nysse lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai Nysse:n virallisella verkkosivustolla.
9 (Nysse)
9-bussin ensimmäinen pysäkki on Annala ja viimeinen pysäkki on Lentävänniemi. 9 (Lentävänniemi) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 9 -linjalla on 42 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 50 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Nysse -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Tampere, sekä se auttaa löytämään lähimmät 9-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 9-bussi-linjalle.
Linjojen 9 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 9 (Lentävänniemi) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 9 bussi -seurantasovelluksenaNysse bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Nysse tai matkasuunnittelijana alueelle Bussi, Raitiovaunu tai Juna suunnitellaksesi reitin ympäri Tampere. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Nysse ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 9, Tampere
9 - Vaihtoehtoiset ohjeet
Nysse -yhtiön linjat kaupungissa Tampere
- 87 - Ylöjärvi - Viljakkala - Manni/ Aikataulu
- 95A - Oriveden asema - Oriveden keskusta/ Aikataulu
- 40D - Mobilia - Tiihala - Kangasala - Keskustori/ Aikataulu
- 44A - Kangasala - Alanko - Valkeakoski/ Aikataulu
- 47 - Kangasala - Orivesi/ Aikataulu
- 57U - Lempäälä - Lastunen/ Aikataulu
- 28 - Ruutana - Linnainmaa - Ratinanranta - Lielahti - Ylöjärvi/ Aikataulu
- 95 - Orivesi - Ruutana - Tampere linja-autoasema
- 94 - Mäntylä - Terälahti - Maisansalo - Kämmenniemi/ Aikataulu
- 86 - Siivikkala - Ylöjärvi/ Aikataulu
- 69U - Akaa - Metsäkansa - Valkeakoski/ Aikataulu
- 90X - Terälahti - Kämmenniemi - Sorila - Keskustori/ Aikataulu
- 17 - Vehmainen - Linnainmaa - Kaupin kampus/ Aikataulu
- 18 - Atala - Linnaninmaa - Kaupin kampus/ Aikataulu
- 27 - Järvensivu - Ratinanranta - Pispalanharju/ Aikataulu
- 103 - Nalkala - Lentokenttä/ Aikataulu
- 32 - Tays Arvo - Messukylä - Hakametsä/ Aikataulu
- 7 - Linnainmaa - Keskustori - Tesoma - Kalkku/ Aikataulu
- 80C - Keskustori - Ylöjärvi - Metsäkylä/ Aikataulu