Ugrás a fő témára

Menetrend ide: Kochova Záhrada itt: Bratislava Autóbusz, Trolibusz, Villamos vagy Vasút-al?

Útvonalakt ide Kochova Záhrada (Bratislava) tömegközlekedéssel

A következő közlekedési vonalaknak van olyan szakasza, ami közel van ehhez: Kochova Záhrada

Hogyan érhető el Kochova Záhrada a Vasút járattal?

Kattintson a Vasút útvonalra, hogy lépésről lépésre tájékozódjon a térképekkel, a járat érkezési időkkel és a frissített menetrenddel.

Kérdések és Válaszok

 • Melyek a legközelebbi állomások ide: Kochova Záhrada?

  A legközelebbi állomások ide: Kochova Záhradaezek:

  • Šulekova is 671 méter away, 9 min walk.
  • Zochova is 823 méter away, 11 min walk.
  • Kapucínska is 971 méter away, 13 min walk.
  További részletek...
 • Mely Autóbuszjáratok állnak meg Kochova Záhrada környékén?

  Ezen Autóbuszjáratok állnak meg Kochova Záhrada környékén: 191, 37, 39, 84, 91, 93.

  További részletek...
 • Mely Vasútjáratok állnak meg Kochova Záhrada környékén?

  Ezen Vasútjáratok állnak meg Kochova Záhrada környékén: S50.

  További részletek...
 • Mely Trolibuszjáratok állnak meg Kochova Záhrada környékén?

  Ezen Trolibuszjáratok állnak meg Kochova Záhrada környékén: 207.

  További részletek...
A(z) Bratislava legnépszerűbb városi mobilitási alkalmazás.
Minden helyi mobilitási lehetőség egy alkalmazásban
Get it on Google PlayDownload on the App Store

Tömegközlekedés ide: Kochova Záhrada Bratislava városban

Azon tűnődsz hogy hogyan jutsz el ide: Kochova Záhrada in Bratislava, Szlovákia? A Moovit segít megtalálni a legjobb utat hogy idejuss: Kochova Záhrada lépésről lépésre útirányokkal a legközelebbi tömegközlekedési megállóból.

A Moovit ingyenes térképeket és élő útirányokat kínál, hogy segítsen navigálni a városon át. Tekintsd meg a menetrendeket, útvonalakat és nézd meg hogy mennyi idő eljutni ide: Kochova Záhrada valós időben.

Kochova Záhrada helyhez legközelebbi megállót vagy állomást keresed? Nézd meg az alábbi listát a legközelebbi megállókhoz amik az uticélod felé vezetnek. Šulekova; Zochova; Kapucínska.

Kochova Záhrada -hoz eljuthatsz Autóbusz, Trolibusz, Villamos vagy Vasút tömegközlekedési eszközök(kel). Ezek a vonalak és útvonalak azok amiknek megállójuk van a közelben. Autóbusz: 191, 37, 39, 84, 91, 93 Vasút: S50 Trolibusz: 207

Szeretnéd megnézni, hogy van-e egy másik útvonal amivel előbb odaérsz az úticélodhoz? A Moovit segít alternatív útvonalakat találni. Keress könnyedén kezdő- és végpontokat az utazásodhoz amikor Kochova Záhrada felé tartasz a Moovit alkalmazásból illetve a weboldalról.

Kochova Záhrada-hoz könnyen eljuttatunk, épp ezért több mint 865 millió felhasználó többek között Bratislava város felhasználói bíznak meg a legjobb tömegközlekedési alkalmazásban. A Moovit minden az egyben közlekedési alkalmazás ami segít neked megtalálni a legjobb elérhető busz és vonat indulási időpontjait.

Kochova Záhrada
Kochova Záhrada Kochova záhrada je chránený areál na Partizánskej ulici v Bratislave. Bola založená v tridsiatych rokoch 20. storočia ako súčasť sanatória MUDr. Karola Kocha. Zaujímavá je exotickou skladbou, výsadbovým plánom a celkovou architektúrou. Záhrada má vybudovaný bazén slúžiaci pôvodne pacientom, prvky drobnej záhradnej architektúry - lavičky, schodiská, vyvýšené miesta, odpočívadlá, sochy(sú predmetom snahy ľudí o ich záchrany a nahradenie replikami); množstvo chodníčkov, zákutí a elegantných terás robí toto miestom očarujúcim. Pre pokoj panujúci v tomto areáli je vyhľadávaným miestom rôznych vtákov, hniezdiacich v korunách stromov. Dr. Koch sa rozhodol spríjemniť pacientkám pobyt aj zriadením exotickej záhrady, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou sanatória. Za objektom založil slovenský botanik a záhradník Arboréta v Tesárskych Mlyňanoch Jozef Mišák dendrologicky pestrú záhradu. Rastliny boli vysadené podľa zásady zeleň po celý rok. Pôvodne tu bolo vysadených 120 druhov, z toho 30 ihličnatých a 26 listnatých, stálozelených cudzokrajných drevín. Záhrada bola zasadená do svahovitého terénu, preto bola upravená na niekoľko terás spojených chodníčkami. Nachádzali sa tu lavičky, fontána upravená pre kaskádovité padanie vody, mnohé intímne zákutia. Moderné sochy ako Matka s dieťaťom alebo Milenci umocňovali pocit galérie pod holým nebom. Svojou funkciou ako záhrada pre pacientov je ojedinelá na Slovensku. Jej riešenie bolo úzko späté s rekreačnými zložkami a rehabilitačnými prvkami ako bazén a plocha - plató na sedenie s najdlhším slnečným svitom dňa, slúžiaca ako tzv. slnečný kúpeľ. V súčasnosti sa pracuje na záchrane jednotlivých sôch a architektonických prvkoch záhrady. Pôvodne mala záhrada celkom tri možné miesta vstupu - jedno z Bartoňovej a dve zo dvora prislúchajúceho objektu nemocnice. Východný vstup, tvorený kľukatým schodiskom a romantickým chodníkom dnes už neexistuje; na jeho mieste stojí necitlivá prístavba ambulancií k nemocnici z osemdesiatych rokov. Jediný, dnes používaný vstup je pri západnej strane budovy nemocnice a tvorí ho dlhé schodisko s bočnými výstupmi na jednotlivé terasy a chodníky. Trávniky, ktoré boli v šesťdesiatych až osemdesiatych rokoch relatívne dobre udržované, dnes pustnú a sú zarastené náletovými drevinami, nepôvodnými kríkmi, brečtanmi a divým viničom (Partenocissus). Nefunkčný bazén vyše tridsať rokov "slúži" ako pasca pre zatúlaných ježkov, čo nemôžu vyliezť späť. V roku 2006 bola snaha magistrátu o vyňatie záhrady spod ochrany, no zatiaľ platí nezmenený status quo z predošlých rokov.
Menetrendek Kochova Záhrada tömegközlekedéssel
A kép szerzői jog alá eshet. További információ a Wikipédián található
Könnyebb a Kochova Záhrada elérése az alkalmazással!