55-linja
Koskela
HSL
HSL 55 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
55-bussilla (Koskela) on 22 pysäkkiä alkaen asemalta Rautatientori ja päättyen asemalle Koskela.
Valitse alta mikä tahansa 55-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Koskela (22 pysäkkiä)
Rautatientori
Kaisaniemenpuisto
Hakaniemi
Merihaka
Hanasaari
Suvilahti
Tynnyrintekijänkatu
Kalasatama (M)
Agroksenkuja
Sörnäistenkatu
Haukilahdenkatu
Kumpulan Kampus
Kokkosaarenkatu
Arabia
Kaironkatu
Annalantie
Tekniikan Museo
Kunnalliskodintie
Antti Korpin Tie
Herttuanpolku
Juhana Herttuan Tie
Koskela
55 UKK
Mihin aikaan 55 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 55 bussi -pysäkillä klo 00:23 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Mihin aikaan 55 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 55 bussi -pysäkillä klo 23:53 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 55 bussi saapuu?
Milloin Koskela Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Koskela Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 55 (Koskela) bussi?
Koskela (Koskela) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 55 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 55 bussi pysäkki.
55-bussi -aikataulu
55 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 00:23 - 23:53
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 00:23 - 23:53 | 12 - 20 |
ti | 00:23 - 23:53 | 12 - 20 |
ke | 00:23 - 23:53 | 12 - 20 |
to | 00:23 - 23:53 | 12 - 20 |
pe | 00:23 - 23:53 | 12 - 20 |
la | 00:23 - 23:53 | 20 - 30 |
su | 00:23 - 23:53 | 20 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 55 (asemalta Rautatientori), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 55 (Koskela) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
55 -linjan bussi-maksu
HSL 55 (Koskela) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
55 (HSL)
55-bussin ensimmäinen pysäkki on Rautatientori ja viimeinen pysäkki on Koskela. 55 (Koskela) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 55 -linjalla on 22 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 31 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 55-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 55-bussi-linjalle.
Linjojen 55 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 55 (Koskela) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 55 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 55, Helsinki
55 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 717N - Rautatientori-Jakomäki-Hakunila-Nissas/ Aikataulu
- 456N - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki (-Klaukkala-Rajamäki)/ Aikataulu
- 211E - Leppävaara-Kauklahti
- 723 - Koivukylän palvelulinja/ Aikataulu
- 85K - Herttoniemi(M)-Yliskylä-Jollas/ Aikataulu
- 506 - Myllypuro(M)-Viikki-Kumpula-Pasila-Ruskeasuo/ Aikataulu
- 61N - Rautatientori-Pukinmäki-Töyrynummi/ Aikataulu
- 92 - Itäkeskus(M)-Myllypuro/ Aikataulu
- 831K - Itäkeskus(M)-Östersundom-Karhusaari-Landbo/ Aikataulu
- 665N - Rautatientori-Hyrylä-Järvenpää-Jamppa-Kellokoski/ Aikataulu
- 913B - Kuntakeskus-Kela-Karskog-Västerby/ Aikataulu
- 166K - Lasilaakso-Kauklahti-Bassenkylä/ Aikataulu
- 21N - Asema-aukio-Vattuniemi-Lauttasaari (M)-Katajaharju/ Aikataulu
- 736 - Tikkurila-Sotunki-Nikinmäki-Leppäkorpi-Korso/ Aikataulu
- 311 - Kaivoksela-Myyrmäki-Hämeenkylä/ Aikataulu
- 902 - Pikkalan tehdas-Kirkkonummi-Porkkala/ Aikataulu
- 207 - Leppävaara-Lintukorpi/ Aikataulu
- 335B - Askisto-Martinlaakso-Louhela-Myyrmäki-Vapaala/ Aikataulu
- 600 - Rautatientori-Kartanonkoski-Lentoasema/ Aikataulu
- 94B - Kivikonlaita-Kontula(M)/ Aikataulu