Preskočiť na hlavný obsah

Ako do Bratislava-Petržalka v BratislavaAutobus, Električka alebo Lanovka?

Bratislava-Petržalka mapa Obrázok môže byť predmetom autorských práv. Viac informácií nájdete na Wikipédii

Pokyny do Bratislava-Petržalka (Bratislava) s verejnou dopravou

Nasledujúce tranzitné linky majú trasy, ktoré prechádzajú blízko Bratislava-Petržalka

Otázky a odpovede

 • Aké stanice sú najbližšie Bratislava-Petržalka?

  Najbližšej stanice u Bratislava-Petržalka sú:

  • Žst Petržalka je 66 metrov ďaleko, 1 min pešo.
  • Gercenova (X) je 359 metrov ďaleko, 5 min pešo.
  Viac informácií…
 • Ktorá Autobus zastávka linky blízko Bratislava-Petržalka?

  Tieto Autobus zastávky blízko linky Bratislava-Petržalka: 191, 196, 80, 93, 94.

  Viac informácií…
Bratislava-Petržalka mapa Obrázok môže byť predmetom autorských práv. Viac informácií nájdete na Wikipédii
Najobľúbenejšia aplikácia mestskej mobility v Bratislava.
Všetky lokálne možnosti mobility v jednej aplikácii
Get it on Google PlayDownload on the App Store

Verejná doprava do Bratislava-Petržalka v Bratislava

Zaujíma vás, ako sa dostať do Bratislava-Petržalka v Bratislava, Slovensko? Moovit vám pomôže nájsť najlepší spôsob, ako sa dostať do Bratislava-Petržalka pomocou podrobných pokynov z najbližšej stanice verejnej dopravy.

Moovit poskytuje bezplatné mapy a živé trasy, ktoré vám pomôžu navigovať sa vo vašom meste. Zobrazte plány, trasy, harmonogramy a zistíte, ako dlho trvá, než sa dostanete na Bratislava-Petržalka v reálnom čase.

Hľadáte najbližšiu zastávku, alebo stanicu do Bratislava-Petržalka? Pozrite sa na tento zoznam zastávok, ktoré sú najbližšie k vášmu cieľu: Žst Petržalka; Gercenova (X).

Do Bratislava-Petržalka sa dostanete do Autobus, Električka alebo Lanovka. To sú linky a trasy, ktoré majú zastávky v blízkosti - Autobus: 191, 196, 80, 93, 94

Chcete vidieť, či existuje iná cesta, ktorá vás tam dostane skôr? Moovit vám pomôže nájsť alternatívne cesty alebo časy. Z Moovit App alebo webových stránok môžete ľahko získať trasy a pokyny do Bratislava-Petržalka.

Zjednodušujeme na cestu do Bratislava-Petržalka, a preto viac ako 865 miliónov používateľov, vrátane používateľov v Bratislava, veríme, že Moovit je najlepšia aplikácia pre verejnú dopravu. Nie je potrebné prevziať aplikáciu s individuálnym autobusom alebo vlak, Moovit je vaša aplikácia všetko v jednom, ktorá vám pomôže nájsť najlepší dostupný čas na autobus alebo vlak.

Bratislava-Petržalka
Bratislava-Petržalka Železničná stanica Bratislava-Petržalka je jediná petržalská železničná stanica. Nachádza sa medzi Kopčianskou ulicou a Panónskou cestou. Postavená bola v r. 1897, v 90. rokoch 20. storočia bola radikálne prebudovaná. S centrom mesta ju spája pešia a cyklistická trasa Petržalské korzo. V stanici do 11. 12. 2010 zastavovali medzinárodné vlaky smerujúce do Maďarska, Poľska a Česka a bola východiskovou stanicou pre vlaky Bombardier Talent do Viedne a iných rakúskych miest, ako aj pre veľmi malý počet vnútroštátnych vlakov. Od zmeny cestovných poriadkov ku dňu 12. 12. 2010 boli zrušené všetky vlaky smer Maďarsko a obmedzené vnútroštátne vlaky smer Bratislava-Nové Mesto. Od ďalšej zmeny cestovných poriadkov v decembri 2011 boli zrušené aj všetky osobné vlaky v úseku Bratislava-Nové Mesto a Bratislava-Petržalka. Odvtedy v stanici Bratislava-Petržalka zastavovali už len regionálne vlaky z/do Viedne, ktoré v stanici končia.V roku 2018 stanicu začali požívať nove regionalne vlaky, uvedené aby sa odľahčila automobilová preprava na Prístavnom moste v Bratislave. Plánuje sa, že táto stanica bude stanicou jednej vetvy európskej siete vysokorýchlostných vlakov (TGV a pod.), ktorá spojí Bratislavu napr. s Mníchovom a Parížom. Z technického hľadiska je stanica zaujímavá tým, že sa v nej stretajú dve trakčné sústavy – juhoslovenská 25 kV/50 Hz a rakúska 15 kV/16,7 Hz, súčasne je to aj negatívom zapríčiňujúcim nevyhnutnosť výmeny rušňov pri jazdách nákladných aj IC vlakov pri jazde z Rakúska ďalej do vnútrozemia Slovenska, resp. opačne. Vzhľadom na odlišnú technológiu železničných zabezpečovacích zariadení južnej časti Slovenska a Rakúska je tesne pred dokončením ich zosúladenie v Bratislave, čím bude umožnená plynulá jazda viacsystémovým rušňom (zatiaľ len z/do hlavného mesta Slovenska). Systém koľajovej dopravy v Petržalke v období r. 1914 – 1945 dopĺňal aj hybrid električky a vlaku nazývaný "Električka Bratislava – Viedeň". Oproti hlavnému vchodu stanice stojí polyfunkčný komplex Vienna Gate.
Ako do Bratislava-Petržalka hromadnou dopravou - O mieste
Obrázok môže byť predmetom autorských práv. Viac informácií nájdete na Wikipédii
Jednoduchšie sa dostanete do Bratislava-Petržalka pomocou aplikácie!