Kvarnbolund stopp

Planera en resa med offentlig transit och se uppdaterade tidtabeller

Kvarnbolund (Uppsala) stopp - torsdag tidtabell

LinjeVägbeskrivningTid
804Enköping Lasarettet04:39
804Enköping Station04:43
848Sala Station05:00
848Uppsala Centralstation05:02
804Depå Fyrislund (Uppsala)05:02
804Enköping Lasarettet05:08
848Uppsala Centralstation05:30
804Depå Fyrislund (Uppsala)05:32
804Enköping Lasarettet05:36
848Sala Station05:39
804Depå Fyrislund (Uppsala)05:51
804Enköping Lasarettet05:52
848Uppsala Centralstation05:59
804Enköping Lasarettet06:06
848Heby Station06:07
804Depå Fyrislund (Uppsala)06:08
108Uppsala Centralstation06:12
804Enköping Lasarettet06:21
804Depå Fyrislund (Uppsala)06:23
848Uppsala Centralstation06:28
804Enköping Lasarettet06:34
804Depå Fyrislund (Uppsala)06:40
848Sala Station06:43
804Enköping Lasarettet06:49
109Uppsala Centralstation06:55

Vägbeskrivning till Kvarnbolund stopp (Uppsala) med kollektivtrafik

Följande transitlinjer har rutter som passerar nära Kvarnbolund

  • BussBuss: 108, 804, 848, 137, 109.

Hur du tar dig till Kvarnbolund stopp med offentlig transit

Klicka på rutan buss för att se stegvisa riktningar med kartor, ankomsttid för linjer och uppdaterade tidsplaner

Buss stopp nära Kvarnbolundstopp i Uppsala

  • Kvarnbolund Skolhållplats, 2 minuters promenad,
  • Kvarnbolund, 2 minuters promenad,
  • Uppsala Naturstensvägen, 7 minuters promenad,
  • Österberga Vägskäl (848), 8 minuters promenad,
  • Uppsala Stenhagen, 9 minuters promenad,
  • Uppsala Stenhagens Ip, 10 minuters promenad,
  • Uppsala Kiselvägen, 12 minuters promenad,

Buss-linjer till Kvarnbolund stopp i Uppsala

  • 137, Vänge Skola,
  • 109, Ålandsdal,
  • 848, Sala Station,
  • 108, Ramsta Kyrka,
  • 804, Uppsala Depå Fyrislund,
  • 895, Bålsta Station,
  • 982, Enköping Lasarettet,
  • 139, Kättböle,
  • 12, Uppsala Naturstensvägen,
  • 12, Uppsala Arrheniusplan,
  • 109, Uppsala Centralstation,
  • 773, Västerås Centralstation,
  • 774, Gustav Adolfs Plan,
  • 136, Stenhagenskolan (Uppsala),
  • 138, Ramsta Skola,
  • 108, Uppsala Centralstation,
  • 5, Uppsala Smålandsvägen,
Frågor & Svar
  • Vilka stationer är närmst Kvarnbolund?

    De stationerna närmst Kvarnbolund är:

    • Kvarnbolund Skolhållplats stopp är 100 meter bort, 2 min promenad.
    • Kvarnbolund stopp är 134 meter bort, 2 min promenad.
    • Uppsala Naturstensvägen stopp är 485 meter bort, 7 min promenad.
    • Österberga Vägskäl (848) stopp är 577 meter bort, 8 min promenad.
    • Uppsala Stenhagen stopp är 662 meter bort, 9 min promenad.
    • Uppsala Stenhagens Ip stopp är 737 meter bort, 10 min promenad.
    • Uppsala Kiselvägen stopp är 917 meter bort, 12 min promenad.
  • Vilka buss linjer slutar nära Kvarnbolund?

    Dessa buss linjer stannar nära Kvarnbolund: 108, 804, 848.

  • Vilken är den närmaste buss station till Kvarnbolund i Uppsala?

    De närmaste buss stationer till Kvarnbolund i Uppsala är Kvarnbolund Skolhållplats and Kvarnbolund. Den närmaste är en 2 min promenad bort.

Se Kvarnbolund stopp, Uppsala, på kartan

Kollektivtrafik till Kvarnbolund (Uppsala) stopp i Uppsala

Letar du efter en vägbeskrivning till Kvarnbolund i Uppsala, Sverige?

Ladda ner Moovit App för att hitta det aktuella schemat och steg-för-steg-anvisningarna för Buss eller Tåg rutter som passerar genom Kvarnbolund.

Letar du efter dem närmsta stoppen till Kvarnbolund? Kollain den här listan med dem närmsta stoppen till din destination: Kvarnbolund Skolhållplats; Kvarnbolund; Uppsala Naturstensvägen; Österberga Vägskäl (848); Uppsala Stenhagen; Uppsala Stenhagens Ip; Uppsala Kiselvägen.

Buss: 108, 804, 848, 137, 109, 895, 982, 139, 12, 12.

Vi gör det enkelt att åka med kollektivtrafik till Kvarnbolund, vilket är varför över 1.7 miljarder användare, inklusive användare i Uppsala, litar på Moovit som den bästa appen för kollektivtrafik.

Use the app to navigate to popular places including to the airport, hospital, stadium, grocery store, mall, coffee shop, school, college, and university.

Den första linjen till denna stopp är 804, kl. 04:39, och den sista linjen är 804 kl. 01:04.

72, Sweden

Denna stopp används av ULs linjer

Kvarnbolund, Uppsala

Ta dig runt i Uppsala med offentlig transit!

Att resa runt i Uppsala har aldrig varit så enkelt. Steg-för-steg vägbeskrivningar till attraktioner, gator eller stationer. Visa buss- och tågtabeller, ankomsttider, servicenotiser och detaljerade rutter på en karta, så du vet exakt hur man reser runt i Uppsala.

När du reser till en destination i Uppsala, använd Moovit's Live Directions med notiser för att veta exakt var och hur långt du ska gå, hur länge du behöver vänta på en linje och hur många stopp det är kvar. Moovit ger dig en notis när det är dags att kliva av - du behöver alltså inte hålla koll hela resan.

Vill du veta hur du åker kollektivt i Uppsala eller hur du betalar för att åka kollektivt i Uppsala? Med Moovits app för kollektivtrafik är det enkelt att ta sig fram med kollektivtrafik, och dessutom till lägsta möjliga kostnad. Här hittar du kollektivtrafikavgifter, biljettpriser och kostnader. Vill du ha en karta över kollektivtrafiklinjerna i Uppsala? I Moovits kollektivtrafikapp kan du se kartan över all kollektivtrafik i Uppsala med alla Buss, Tåg, Tunnelbana, Spårväg, Färja och Spårvagn-linjer och hållplatser på en interaktiv karta.

Stockholm har 6 transittyp(er), inklusive: Buss, Tåg, Tunnelbana, Spårväg, Färja och Spårvagn, ledda av flera transitagenturer, inklusive SL, SL Rail, UL, Flygbussarna, Sörmlandstrafiken, Gotlands kollektivtrafik, Västmanlands Lokaltrafik, Vy bus4you, Dalatrafik, Flixbus, Västervik Express, Länstrafiken Örebro, SJ AB, Mälartåg och Mälardalstrafik

Kollektivtrafiklinjer med stationer närmastKvarnbolund i Uppsala

Buss linjer med stationer närmast Kvarnbolund i Uppsala