Nacka Station

Planera en resa med offentlig transit och se uppdaterade tidtabeller

Nacka Station - söndag tidtabell

LinjeVägbeskrivningTid
492Stockholm Central Vasagatan04:32
497Slussen Bussterminal04:41
496Orminge Centrum04:58
496Slussen Bussterminal05:09
496Orminge Centrum05:28
492Slussen Bussterminal05:28
422Styrmannen05:52
414Slussen Bussterminal06:03
409Ektorps Centrum06:07
422Styrmannen06:22
422Slussen Bussterminal06:32
422Styrmannen06:52
422Slussen Bussterminal07:02
409Ektorps Centrum07:07
414Slussen Bussterminal07:18
422Styrmannen07:22
422Slussen Bussterminal07:32
409Slussen Bussterminal07:47
422Styrmannen07:52
422Slussen Bussterminal08:02
409Ektorps Centrum08:07
414Slussen Bussterminal08:18
422Styrmannen08:22
422Slussen Bussterminal08:33
409Ektorps Centrum08:37

Vägbeskrivning till Nacka Station med kollektivtrafik

Följande transitlinjer har rutter som passerar nära Nacka Station

  • BussBuss: 405414422840409.
  • TunnelbanaTunnelbana: 17.
  • FärjaFärja: 80.

Hur kommer du till Nacka Station med buss?

Klicka på rutan buss för att se stegvisa riktningar med kartor, ankomsttid för linjer och uppdaterade tidsplaner

Hur kommer du till Nacka Station med tunnelbana?

Klicka på rutan tunnelbana för att se stegvisa riktningar med kartor, ankomsttid för linjer och uppdaterade tidsplaner

Buss Stopp i närheten av Nacka Station

  • Nacka, 1 minuters promenad,
  • Alphyddan, 4 minuters promenad,
  • Planiavägen, 5 minuters promenad,
  • Nysätravägen, 8 minuters promenad,

Spårväg Stationer i närheten av Nacka Station

  • Sickla, 9 minuters promenad,
  • Saltsjö-Järla, 33 minuters promenad,

Färja Stationer i närheten av Nacka Station

  • Finnboda Hamn, 29 minuters promenad,
  • Finnboda Hamn Brygga, 29 minuters promenad,

Buss linjer till Nacka Station

  • 405, Nacka sjukhus - Fridhemsplan,
  • 409, Slussen - Ektorps centrum,
  • 410, Saltängen - Slussen,
  • 411C, Skuru skola - Cityterminalen,
  • 413, Strömvägen - Centralplan,
  • 414, Slussen - Orminge centrum,
  • 420, Slussen - Gustavsbergs centrum,
  • 422, Slussen - Styrmannen,
  • 469, Nacka sjukhus - Finnberget,
  • 492, Centralen - Hemmesta vägskäl,
  • 496, Slussen - Orminge centrum,
  • 497, Solsidans station - Slussen,
  • 405, Nacka sjukhus - Fridhemsplan T-bana,
  • 409, Slussen bussterminal - Ektorps centrum,
  • 410, Saltängen - Slussen bussterminal,
  • 411C, Skuru skola - Stockholm Cityterminalen,
  • 414, Orminge centrum - Slussen bussterminal,
  • 420, Gustavsberg centrum - Slussen bussterminal,
  • 422, Slussen bussterminal - Styrmannen,
  • 492, Stockholm Central Vasagatan - Hemmesta vägskäl,
Frågor & Svar
  • Vilka stationer är närmst Nacka Station?

    De stationerna närmst Nacka Station är:

    • Nacka stopp är 7 meter bort, 1 min promenad.
    • Alphyddan stopp är 256 meter bort, 4 min promenad.
    • Planiavägen stopp är 364 meter bort, 5 min promenad.
    • Nysätravägen stopp är 542 meter bort, 8 min promenad.
    • Sickla station är 638 meter bort, 9 min promenad.
    • Finnboda Hamn station är 2249 meter bort, 29 min promenad.
    • Finnboda Hamn Brygga station är 2257 meter bort, 29 min promenad.
    • Saltsjö-Järla station är 2510 meter bort, 33 min promenad.
  • Vilka buss linjer slutar nära Nacka Station?

    Dessa buss linjer stannar nära Nacka Station: 405, 414, 422, 840.

  • Vilken tunnelbana-linje stannar i närheten av Nacka Station?

    17 (Skarpnäck T-Bana)

  • Vilken är den närmaste spårväg station till Nacka Station?

    Närmaste spårväg station till Nacka Station är Sickla. Det är en 9 min promenad bort.

  • Vilken är den närmaste buss station till Nacka Station?

    Närmaste buss station till Nacka Station är Nacka. Det är en 1 min promenad bort.

  • Vilken är den närmaste färja station till Nacka Station?

    De närmaste färja stationer till Nacka Station är Finnboda Hamn and Finnboda Hamn Brygga. Den närmaste är en 29 min promenad bort.

Se Nacka Station på kartan

Kollektivtrafik till Nacka Station

Letar du efter en vägbeskrivning till Nacka Station i Nacka, Sverige?

Ladda ner Moovit App för att hitta det aktuella schemat och steg-för-steg-anvisningarna för Buss, Tunnelbana, Spårväg eller Tåg rutter som passerar genom Nacka Station.

Letar du efter dem närmsta stoppen till Nacka Station? Kollain den här listan med dem närmsta stoppen till din destination: Nacka; Alphyddan; Planiavägen; Nysätravägen; Sickla; Finnboda Hamn; Finnboda Hamn Brygga; Saltsjö-Järla.

Buss: 405414422840409410411C413409410411C82182171401491.Tunnelbana: 17.Färja: 80.

Vi gör det enkelt att åka med kollektivtrafik till Nacka Station, vilket är varför över 1.7 miljarder användare, inklusive användare i Nacka, litar på Moovit som den bästa appen för kollektivtrafik.

Use the app to navigate to popular places including to the airport, hospital, stadium, grocery store, mall, coffee shop, school, college, and university.

Den första linjen till denna stopp är 492, kl. 04:32, och den sista linjen är 497 kl. 04:11.

Värmdövägen 90, Stockholm, Sweden

Denna stopp används av SLs linjer

Nacka Station

Ta dig runt i Nacka med offentlig transit!

Att resa runt i Nacka har aldrig varit så enkelt. Steg-för-steg vägbeskrivningar till attraktioner, gator eller stationer. Visa buss- och tågtabeller, ankomsttider, servicenotiser och detaljerade rutter på en karta, så du vet exakt hur man reser runt i Nacka.

När du reser till en destination i Nacka, använd Moovit's Live Directions med notiser för att veta exakt var och hur långt du ska gå, hur länge du behöver vänta på en linje och hur många stopp det är kvar. Moovit ger dig en notis när det är dags att kliva av - du behöver alltså inte hålla koll hela resan.

Vill du veta hur du åker kollektivt i Nacka eller hur du betalar för att åka kollektivt i Nacka? Med Moovits app för kollektivtrafik är det enkelt att ta sig fram med kollektivtrafik, och dessutom till lägsta möjliga kostnad. Här hittar du kollektivtrafikavgifter, biljettpriser och kostnader. Vill du ha en karta över kollektivtrafiklinjerna i Nacka? I Moovits kollektivtrafikapp kan du se kartan över all kollektivtrafik i Nacka med alla Buss, Tåg, Tunnelbana, Spårväg, Färja och Spårvagn-linjer och hållplatser på en interaktiv karta.

Stockholm har 6 transittyp(er), inklusive: Buss, Tåg, Tunnelbana, Spårväg, Färja och Spårvagn, ledda av flera transitagenturer, inklusive SL, SL Rail, UL, Flygbussarna, Sörmlandstrafiken, X-trafik, Region Gotland, VL, Dalatrafik, SJ AB, Flixbus, Länstrafiken Örebro, Mälartåg, Tåg i Bergslagen och Waxholmsbolaget Ångfartygs AB

Kollektivtrafiklinjer med stationer närmast Nacka Station

Buss linjer med stationer närmast Nacka Station

Färja linjer med stationer närmast Nacka Station