492 Linje
Hemmesta Vägskäl
SL
SL 492 buss Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 492 buss (Hemmesta Vägskäl) har 59 stopp avgår från Centralen och slutar Hemmesta Vägskäl.
Välj någon av 492 buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Hemmesta Vägskäl (59 stopp)
Centralen
Slussen
Londonviadukten
Henriksdal
Sickla Västra
Nacka
Finntorp
Järla Station
Lillängen
Nacka Forum
Storängen
Långsjöstrand
Skogalund
Ektorps Centrum
Skuru Skola
Skurustugan
Björknäs Centrum
Centralplan
Skottvallsvägen
Koldalsvägen
Telegramvägen
Orminge Centrum
Björkholmsvägen
Ormingehöjden
Sandholmsvägen
Förmansvägen
Mensättra
Boo Kyrka
Eriksvik
Kihls Gård
Lillebo
Insjön
Värmdö Marknad
Charlottendal
Farstadal
Vattenhjulet
Gustavsbergs Centrum
Skyttevägen
Nelsonstigen
Munkmora
Båtsmannen
Styrmannen
Båtsmannen
Klostervägen
Björnskogsvägen
Gustavsbergs Centrum
Skogsbo
Ösbydalen
Holmviksskogen
Mölnvik
Älgstigen
Grisslinge
Ålstäket
Grantomta
Fruvik
Kolvik
Hemmesta Centrum
Näset
Hemmesta Vägskäl
492 FAQ
Vilken tid börjar 492 buss köra?
Trafiken på sträckan 492 buss börjar gå kl. 01:26 på söndag, måndag, tisdag, onsdag, torsdag.
Vid vilken tid slutar 492 buss att gå?
Trafiken på sträckan 492 buss slutar gå kl. 02:18 på söndag, måndag, tisdag, onsdag, torsdag.
Vilken tid ankommer 492 buss?
När anländer Hemmesta Vägskäl buss? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Hemmesta Vägskäl buss som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 492 (Hemmesta Vägskäl) buss?
Biljettpriset för Hemmesta Vägskäl (Hemmesta Vägskäl) buss är cirka kr39.00.
IFinns det någon 492 buss stopp i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 492 buss stopp.
492 buss Schema
492 buss rutt kör måndag, tisdag, onsdag, torsdag, söndag. Vanliga schema tider: 01:26 - 02:18
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 01:26 - 02:18 | 52 |
tis | 01:26 - 02:18 | 52 |
ons | 01:26 - 02:18 | 52 |
tor | 01:26 - 02:18 | 52 |
fre | Inte I Drift | Inte I Drift |
lör | Inte I Drift | Inte I Drift |
sön | 01:26 - 02:18 | 52 |
SL buss Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 492 (från Centralen), inklusive information i realtid, buss förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 492 (Hemmesta Vägskäl) och följ buss när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om SL nu.
492 linje buss biljettpris
Biljettpriset för SL 492 (Hemmesta Vägskäl) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller SLs officiella hemsida.
492 (SL)
Det första stoppet för 492 buss är Centralen och sista stoppet är Hemmesta Vägskäl. 492 (Hemmesta Vägskäl) kör under måndag, tisdag, onsdag, torsdag, söndag.
Ytterligare information: 492 har 59 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 74 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 492 buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 492 buss för att ta med på din resa.
Spårare för buss i realtid för linje 492
Följ linje 492 (Hemmesta Vägskäl) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 492 buss eller som app där du kan se SL buss i realtid och missa aldrig din buss.
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla buss, inklusive linje 492, i Stockholm
492 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 923 - Högsätrahuset - Servicehuset Tor/ Tidtabell
- 402 - Nacka Forum (stadshuset) - Slussen/ Tidtabell
- 865 - Skärholmen - Handens station/ Tidtabell
- 301 - Brommaplan - Skärvik/ Tidtabell
- 315 - Svanhagen - Jäsängen/ Tidtabell
- 842 - Dåntorpsvägen västra - Sågen/ Tidtabell
- 444 - Nämdöstigen - Slussen/ Tidtabell
- 305 - Ekerö centrum - Älvnäs/ Tidtabell
- 417 - Orminge centrum - Hasseludden/ Tidtabell
- 661 - Vallentuna station - Kårsta torg/ Tidtabell
- 725 - Tumba station - Nytorp/ Tidtabell
- 802 - Tyresö centrum - Gullmarsplan/ Tidtabell
- 670X - Danderyds sjukhus - Västerhamnsplan/ Tidtabell
- 691 - Danderyds sjukhus - Pilotvägen/ Tidtabell
- 474 - Hemmesta vägskäl - Slussen/ Tidtabell
- 660 - Gustavslund - Östra Ormsta/ Tidtabell
- 668 - Frösunda kyrka - Lövsta säteri/ Tidtabell
- 430X - Eknäs brygga - Slussen/ Tidtabell
- 641 - Norrtälje busstation - Hallstaviks station/ Tidtabell
- 617 - Pilotvägen - Täby centrum/ Tidtabell