666 Linje
Ekskogens Station
SL
SL 666 buss Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 666 buss (Ekskogens Station) har 14 stopp avgår från Sundby och slutar Ekskogens Station.
Välj någon av 666 buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Ekskogens Station (14 stopp)
Sundby
Brottby Trafikplats
Stora Karby
Lussinge
Åby (Vada)
Vadatorp
Vada Kyrka
Stora Benhamra
Brotorp
Lilla Benhamra
Ledinge by
Ledinge Kvarn
Ekskogens Gård
Ekskogens Station
666 FAQ
Vilken tid börjar 666 buss köra?
Trafiken på sträckan 666 buss börjar gå kl. 13:21 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 666 buss att gå?
Trafiken på sträckan 666 buss slutar gå kl. 17:10 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vilken tid ankommer 666 buss?
När anländer Ekskogens Station Buss? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Ekskogens Station Buss som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 666 (Ekskogens Station) buss?
Biljettpriset för Ekskogens Station (Ekskogens Station) buss är cirka kr39.00.
Kör SLs 666 buss på Pingstdagen?
Tidtabellen för 666 buss kan vara annorlunda på Pingstdagen. Gå till Moovit app for att se de senaste ändringarna och uppdateringarna i realtid.
IFinns det någon 666 buss stopp i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 666 buss stopp.
666 buss Schema
666 buss rutt trafikeras på måndag till fredag. Ordinarie tidtabell: 13:21 - 17:10
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 13:21 - 17:10 | 26 - 81 |
tis | 13:21 - 17:10 | 26 - 81 |
ons | 13:21 - 17:10 | 26 - 81 |
tor | 13:21 - 17:10 | 26 - 81 |
fre | 13:21 - 17:10 | 26 - 81 |
lör | Inte I Drift | Inte I Drift |
sön | Inte I Drift | Inte I Drift |
SL buss Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 666 (från Sundby), inklusive information i realtid, buss förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 666 (Ekskogens Station) och följ buss när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om SL nu.
666 linje buss biljettpris
Biljettpriset för SL 666 (Ekskogens Station) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller SLs officiella hemsida.
666 (SL)
Det första stoppet för 666 buss är Sundby och sista stoppet är Ekskogens Station. 666 (Ekskogens Station) kör under vardagar.
Ytterligare information: 666 har 14 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 14 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 666 buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 666 buss för att ta med på din resa.
Spårare för Buss i realtid för linje 666
Följ linje 666 (Ekskogens Station) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 666 buss eller som app där du kan se SL buss i realtid och missa aldrig din buss.
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med Tunnelbana, Spårväg, Tåg, Buss, Färja eller Spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla buss, inklusive linje 666, i Stockholm
666 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 892 - Gullmarsplan - Jordbro station/ Tidtabell
- 848 - Västerhaninge station - Nynäshamn station/ Tidtabell
- 662Y - Vallentuna station - Vallentuna station/ Tidtabell
- 181 - Skarpnäcks gård - Farsta strandplan/ Tidtabell
- 3 - Södersjukhuset - Karolinska sjukhuset norra/ Tidtabell
- 520E - Holmboda - Sollentuna station/ Tidtabell
- 115 - Vällingby - Vällingby/ Tidtabell
- 445C - Sandholmsvägen - Cityterminalen/ Tidtabell
- 654Y - Norrtälje busstation - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 556 - Bro centrum - Ådö/ Tidtabell
- 53 - Henriksdalsberget - Karolinska institutet västra/ Tidtabell
- 576 - Märsta station - Rosersberg station västra/ Tidtabell
- 796 - Centralen - Bremora/ Tidtabell
- 523 - Sollentuna station - Kista centrum/ Tidtabell
- 43D - Farsta Strand T-bana - Västerhaninge station
- 812C - Tyresö centrum - Vattugatan/ Tidtabell
- 418 - Orminge centrum - Gustavsvik/ Tidtabell
- 129 - Brommaplan - Solna centrum/ Tidtabell
- 118 - Vällingby - Hallonbergen/ Tidtabell
- 862 - Ösmo industriområde - Slakthuset (Globen)/ Tidtabell