758 Linje
Scaniarinken - Södertälje centrum
SL 758 Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 758 (Östertälje Station) har 24 stationer avgår från Scaniarinken och slutar Östertälje Station.
Välj någon av 758 stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Östertälje Station (24 stopp)
Scaniarinken
Vasa Handelsplats
Gymnastikvägen
Mårten Bullers Väg
Brolundavägen
Floravägen
Orrstigen
Kvarnberget
Villagatan
Södertälje Centrum
Köpmangatan
Sveagatan
Ekensbergsgatan
Weda
Morabergsvägen
Ekensbergs Ind Omr
Åkerivägen
Bovallsvägen
Morabergs Trafikplats
Fornhöjden Norra
Fornbackaskolan
Fornhöjdens Centrum
Vretensvägen
Östertälje Station
758 FAQ
Vilken tid börjar 758 köra?
Trafiken på sträckan 758 börjar gå kl. 04:59 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 758 att gå?
Trafiken på sträckan 758 slutar gå kl. 18:44 på söndag, lördag.
Vilken tid ankommer 758 ?
När anländer Scaniarinken - Södertälje centrum ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Scaniarinken - Södertälje centrum som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 758 (Östertälje Station) ?
Biljettpriset för Scaniarinken - Södertälje centrum (Östertälje Station) är cirka kr39.00.
IFinns det någon 758 station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 758 station.
758 Schema
758 linje körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 04:59 - 20:13
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 04:59 - 20:13 | 15 - 30 |
tis | 04:59 - 20:13 | 15 - 30 |
ons | 04:59 - 20:13 | 15 - 30 |
tor | 04:59 - 20:13 | 15 - 30 |
fre | 04:59 - 20:13 | 15 - 30 |
lör | 08:45 - 18:44 | 15 - 30 |
sön | 08:44 - 18:44 | 30 |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 758 (från Scaniarinken), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 758 (Östertälje Station) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
758 linje biljettpris
Biljettpriset för SL 758 (Östertälje Station) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller s officiella hemsida.
758
Det första stoppet för 758 är Scaniarinken och sista stoppet är Östertälje Station. 758 (Östertälje Station) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 758 har 24 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 44 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 758 stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 758 för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 758
Följ linje 758 (Östertälje Station) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 758 eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 758, i Stockholm
758 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 602 - Danderyds sjukhus - Djursholms torg/ Tidtabell
- 781 - Bärvägen - Köpmangatan/ Tidtabell
- 157 - Danderyds sjukhus - Lunda industri/ Tidtabell
- 527 - Södersätra - Sollentuna station/ Tidtabell
- 176E - Solna station - Brommaplan/ Tidtabell
- 865 - Skärholmen - Handens station/ Tidtabell
- 791 - Centralen - Södertälje centrum/ Tidtabell
- 676X - Norrtälje busstation - Danderyds sjukhus/ Tidtabell
- 443C - Cityterminalen - Nacka strand/ Tidtabell
- 491 - Slussen - Nyfors/ Tidtabell
- 873 - Gullmarsplan - Nyfors/ Tidtabell
- 595 - Sundbybergs station - Centralen/ Tidtabell
- 446 - Sickla udde - Nämdöstigen/ Tidtabell
- 610 - Danderyds sjukhus - Rosengården/ Tidtabell
- 582 - Solurstorget - Märsta station/ Tidtabell
- 591 - Cityterminalen - Jakobsbergs station/ Tidtabell
- 651 - Färsna - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 756 - Gärtuna - Astrabacken/ Tidtabell
- 705 - Solgård - Stuvsta station/ Tidtabell
- 443 - Slussen - Jarlaberg/ Tidtabell