858 Linje
Sjögången
SL 858 Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 858 (Sjögången) har 56 stationer avgår från Foi och slutar Sjögången.
Välj någon av 858 stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Sjögången (56 stopp)
Foi
Foi-Vägen
Vinaren
Grödbylund
Grödbylunds Tomtområde
Trollsta Malm
Trollsta Vägskäl
Fagerviks Skola
Olivelund
Korsvägarna
Sunnerby Malm
Sorunda Pensionärshem
Torp
Sorunda Kyrka
Spångbro
Väfsla
Porthus
Ristomta
Söder Enby
Berga
Blista
Sjövik
Vansta
Ösmo Industriområde
Trymstigen
Tärnvägen
Musköten
Bergshöjden
Ösmo Station
Ösmo Centrum
Ösmo Station
Nibble Gård
Ösmo Trafikplats
Lidatorp
Älbylund
Björsta
Älgviksbron
Älgviken
Vattenverksvägen
Kvarnängen
Nynäs Gods
Natviksvägen
Sandtorp
Backluravägen
Kullstaplan
Malmtorget
Industrivägen
Skeppargatan
Fredsgatan
Nynäshamns Station
Svandammsskolan
Nynäs Havsbad
Oskarsbron
Hembygdsgården
Trossvägen
Sjögången
858 FAQ
Vilken tid börjar 858 köra?
Trafiken på sträckan 858 börjar gå kl. 06:29 på söndag, lördag.
Vid vilken tid slutar 858 att gå?
Trafiken på sträckan 858 slutar gå kl. 21:30 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vilken tid ankommer 858 ?
När anländer Sjögången ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Sjögången som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 858 (Sjögången) ?
Biljettpriset för Sjögången (Sjögången) är cirka kr39.00.
IFinns det någon 858 station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 858 station.
858 Schema
858 linje körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 06:38 - 21:30
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 06:38 - 21:30 | 54 - 66 |
tis | 06:38 - 21:30 | 54 - 66 |
ons | 06:38 - 21:30 | 54 - 66 |
tor | 06:38 - 21:30 | 54 - 66 |
fre | 06:38 - 21:30 | 54 - 66 |
lör | 06:29 - 22:33 | 60 - 131 |
sön | 06:29 - 22:33 | 60 - 131 |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 858 (från Foi), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 858 (Sjögången) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
858 linje biljettpris
Biljettpriset för SL 858 (Sjögången) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller s officiella hemsida.
858
Det första stoppet för 858 är Foi och sista stoppet är Sjögången. 858 (Sjögången) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 858 har 56 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 62 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 858 stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 858 för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 858
Följ linje 858 (Sjögången) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 858 eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 858, i Stockholm
858 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 652 - Norrtälje busstation - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 175 - Akalla - Barkarby station/ Tidtabell
- 159 - Spånga station - Godsterminalen/ Tidtabell
- 523 - Sollentuna station - Kista centrum/ Tidtabell
- 461 - Kolvik - Evlinge/ Tidtabell
- 538H - Rosersbergs station västra - Rosersbergs station västra/ Tidtabell
- 670X - Västerhamnsplan - Danderyds sjukhus/ Tidtabell
- 978 - Heimdallsvägen - Fogdetorpshöjden/ Tidtabell
- 516 - Mossvägen - Sergels torg/ Tidtabell
- 658 - Solbackavägen - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 812C - Tyresö centrum - Vattugatan/ Tidtabell
- 512 - Spånga station - Solna centrum/ Tidtabell
- 177E - Skärvik - Solna station/ Tidtabell
- 69 - Centralen - Djurgårdsbrunn/ Tidtabell
- 607 - Sollentuna station - Danderyds sjukhus/ Tidtabell
- 469 - Finnberget - Nacka sjukhus/ Tidtabell
- 616 - Kemistvägen - Östra Byle/ Tidtabell
- 756 - Gärtuna - Astrabacken/ Tidtabell
- 754 - Mörtstigen - Södertälje centrum/ Tidtabell
- 443 - Slussen - Jarlaberg/ Tidtabell