637 - Grisslehamns Färjeläge Tidtabell Vardagar Tidtabell Station Avgång #1 Avgång #2 Avgång #3 Norrtälje Busstation 15:18 16:14 21:20 Vigelsjövägen 15:19 - 21:21 Väster Knutby 15:19 - 21:21 Campus Roslagen - 16:19 - Malsta Vägskäl 15:21 16:23 21:23 Södra Nånö 15:22 16:23 21:24 Norra Nånö 15:23 16:24 21:24 Haggård 15:25 16:25 21:26 Ekeby Vägskäl 15:25 16:26 21:26 Flemingsberg 15:26 16:26 21:27 Lohärads Vägskäl Östra 15:27 16:27 21:28 Estuna Kyrka 15:27 16:28 21:29 Norrmalma 15:29 16:29 21:30 Svanberga Affär 15:32 16:32 21:33 Svanberga Norra 15:32 16:32 21:33 Risslingby 15:33 16:33 21:34 Jersö Vägskäl 15:34 16:34 21:35 Karls Kyrkoruin 15:34 16:34 21:35 Sebende 15:35 16:35 21:36 Aspsunds Vägskäl 15:35 16:35 21:36 Galltorp 15:36 16:36 21:37 Sonö Vägskäl 15:38 16:38 21:39 Söderbykarls Kyrka 15:38 16:38 21:39 Viks Vägskäl 15:39 16:39 21:40 Söderbykarl Södra 15:39 16:39 21:40 Norsholm 15:39 16:39 21:40 Söderbykarl Norra 15:40 16:40 21:41 Åby 15:40 16:40 21:41 Igelsta 15:41 16:41 21:42 Strödja Vägskäl 15:41 16:41 21:42 Älvdal 15:42 16:42 21:43 Lugnet 15:43 16:43 21:44 Broby Skola 15:43 16:43 21:44 Broby Gård 15:44 16:44 21:45 Stabby Södra 15:45 16:45 21:46 Stabby Gård 15:46 16:46 21:47 Stabby Missionshus 15:46 16:46 21:47 Massum Södra 15:47 16:47 21:48 Massum Norra 15:48 16:48 21:49 Toftinge Södra 15:49 16:49 21:50 Toftinge Norra 15:49 16:49 21:50 Älmsta Västerbacke 15:50 16:50 21:51 Älmsta Missionshus 15:50 16:50 21:51 Älmsta-Gåsviks Vägskäl 15:51 16:51 21:52 Älmsta Busstation 15:54 16:54 21:55 Hammarby 15:54 16:54 21:55 Väddö Folkhögskola 15:55 16:55 21:56 Hammarby Norra 15:55 16:55 21:56 Väddö Klockaregård 15:56 16:56 21:57 Väddö Kyrka 15:57 16:57 21:58 Fredrikslund 15:57 16:57 21:58 Marielund Södra 15:58 16:58 21:59 Marielund 15:59 16:59 21:59 Edeby Södra 15:59 16:59 22:00 Edeby Torg 16:00 17:00 22:01 Nothamns Vägskäl 16:01 17:01 22:01 Steneborg 16:01 17:01 22:02 Edeby Norra 16:02 17:02 22:03 Norrbyle Södra 16:03 17:03 22:03 Norrbyle Mellersta 16:04 17:04 22:04 Norrbyle Norra 16:04 17:04 22:05 Söderfjäll Södra 16:05 17:05 22:05 Söderfjäll Mellersta 16:06 17:06 22:06 Norrfjäll 16:07 17:07 22:07 Fjällbo 16:07 17:07 22:07 Fjällbacka 16:08 17:08 22:08 Tomta Mellersta 16:10 17:10 22:10 Tomta Såg 16:11 17:11 22:11 Tomta Övre 16:12 17:12 22:11 Tomta Norra 16:12 17:12 22:12 Hagmyra Vägskäl 16:13 17:13 22:12 Djupmyran 16:14 17:14 22:13 Grisslehamns Skola 16:15 17:15 22:15 Grisslehamns Kapell 16:16 17:16 22:15 Grisslehamns Färjeläge 16:20 17:20 22:19
lördag Tidtabell Station Avgång #1 Avgång #2 Norrtälje Busstation 19:20 20:50 Vigelsjövägen 19:21 20:51 Väster Knutby 19:21 20:51 Malsta Vägskäl 19:23 20:53 Södra Nånö 19:24 20:54 Norra Nånö 19:24 20:54 Haggård 19:26 20:56 Ekeby Vägskäl 19:26 20:56 Flemingsberg 19:27 20:57 Lohärads Vägskäl Östra 19:28 20:58 Estuna Kyrka 19:29 20:59 Norrmalma 19:30 21:00 Svanberga Affär 19:33 21:03 Svanberga Norra 19:33 21:03 Risslingby 19:34 21:04 Jersö Vägskäl 19:35 21:05 Karls Kyrkoruin 19:35 21:05 Sebende 19:36 21:06 Aspsunds Vägskäl 19:36 21:06 Galltorp 19:37 21:07 Sonö Vägskäl 19:39 21:09 Söderbykarls Kyrka 19:39 21:09 Viks Vägskäl 19:40 21:10 Söderbykarl Södra 19:40 21:10 Norsholm 19:40 21:10 Söderbykarl Norra 19:41 21:11 Åby 19:41 21:11 Igelsta 19:42 21:12 Strödja Vägskäl 19:42 21:12 Älvdal 19:43 21:13 Lugnet 19:44 21:14 Broby Skola 19:44 21:14 Broby Gård 19:45 21:15 Stabby Södra 19:46 21:16 Stabby Gård 19:47 21:17 Stabby Missionshus 19:47 21:17 Massum Södra 19:48 21:18 Massum Norra 19:49 21:19 Toftinge Södra 19:50 21:20 Toftinge Norra 19:50 21:20 Älmsta Västerbacke 19:51 21:21 Älmsta Missionshus 19:51 21:21 Älmsta-Gåsviks Vägskäl 19:52 21:22 Älmsta Busstation 19:55 21:25 Hammarby 19:55 21:25 Väddö Folkhögskola 19:56 21:26 Hammarby Norra 19:56 21:26 Väddö Klockaregård 19:56 21:26 Väddö Kyrka 19:57 21:27 Fredrikslund 19:57 21:27 Marielund Södra 19:58 21:28 Marielund 19:59 21:29 Edeby Södra 19:59 21:29 Edeby Torg 20:00 21:30 Nothamns Vägskäl 20:00 21:30 Steneborg 20:01 21:31 Edeby Norra 20:02 21:32 Norrbyle Södra 20:02 21:32 Norrbyle Mellersta 20:03 21:33 Norrbyle Norra 20:03 21:33 Söderfjäll Södra 20:04 21:34 Söderfjäll Mellersta 20:04 21:34 Norrfjäll 20:05 21:35 Fjällbo 20:06 21:36 Fjällbacka 20:06 21:36 Tomta Mellersta 20:08 21:38 Tomta Såg 20:09 21:39 Tomta Övre 20:09 21:39 Tomta Norra 20:10 21:40 Hagmyra Vägskäl 20:10 21:40 Djupmyran 20:11 21:41 Grisslehamns Skola 20:12 21:42 Grisslehamns Kapell 20:13 21:43 Grisslehamns Färjeläge 20:16 21:46
söndag Tidtabell Station Avgång #1 Avgång #2 Avgång #3 Norrtälje Busstation 07:20 19:20 20:50 Vigelsjövägen 07:21 19:21 20:51 Väster Knutby 07:21 19:21 20:51 Malsta Vägskäl 07:23 19:23 20:53 Södra Nånö 07:24 19:24 20:54 Norra Nånö 07:24 19:24 20:54 Haggård 07:26 19:26 20:56 Ekeby Vägskäl 07:26 19:26 20:56 Flemingsberg 07:27 19:27 20:57 Lohärads Vägskäl Östra 07:28 19:28 20:58 Estuna Kyrka 07:29 19:29 20:59 Norrmalma 07:30 19:30 21:00 Svanberga Affär 07:33 19:33 21:03 Svanberga Norra 07:33 19:33 21:03 Risslingby 07:34 19:34 21:04 Jersö Vägskäl 07:35 19:35 21:05 Karls Kyrkoruin 07:35 19:35 21:05 Sebende 07:36 19:36 21:06 Aspsunds Vägskäl 07:36 19:36 21:06 Galltorp 07:37 19:37 21:07 Sonö Vägskäl 07:39 19:39 21:09 Söderbykarls Kyrka 07:39 19:39 21:09 Viks Vägskäl 07:40 19:40 21:10 Söderbykarl Södra 07:40 19:40 21:10 Norsholm 07:40 19:40 21:10 Söderbykarl Norra 07:41 19:41 21:11 Åby 07:41 19:41 21:11 Igelsta 07:42 19:42 21:12 Strödja Vägskäl 07:42 19:42 21:12 Älvdal 07:43 19:43 21:13 Lugnet 07:44 19:44 21:14 Broby Skola 07:44 19:44 21:14 Broby Gård 07:45 19:45 21:15 Stabby Södra 07:46 19:46 21:16 Stabby Gård 07:47 19:47 21:17 Stabby Missionshus 07:47 19:47 21:17 Massum Södra 07:48 19:48 21:18 Massum Norra 07:49 19:49 21:19 Toftinge Södra 07:50 19:50 21:20 Toftinge Norra 07:50 19:50 21:20 Älmsta Västerbacke 07:51 19:51 21:21 Älmsta Missionshus 07:51 19:51 21:21 Älmsta-Gåsviks Vägskäl 07:52 19:52 21:22 Älmsta Busstation 07:55 19:55 21:25 Hammarby 07:55 19:55 21:25 Väddö Folkhögskola 07:56 19:56 21:26 Hammarby Norra 07:56 19:56 21:26 Väddö Klockaregård 07:56 19:56 21:26 Väddö Kyrka 07:57 19:57 21:27 Fredrikslund 07:57 19:57 21:27 Marielund Södra 07:58 19:58 21:28 Marielund 07:59 19:59 21:29 Edeby Södra 07:59 19:59 21:29 Edeby Torg 08:00 20:00 21:30 Nothamns Vägskäl 08:00 20:00 21:30 Steneborg 08:01 20:01 21:31 Edeby Norra 08:02 20:02 21:32 Norrbyle Södra 08:02 20:02 21:32 Norrbyle Mellersta 08:03 20:03 21:33 Norrbyle Norra 08:03 20:03 21:33 Söderfjäll Södra 08:04 20:04 21:34 Söderfjäll Mellersta 08:04 20:04 21:34 Norrfjäll 08:05 20:05 21:35 Fjällbo 08:06 20:06 21:36 Fjällbacka 08:06 20:06 21:36 Tomta Mellersta 08:08 20:08 21:38 Tomta Såg 08:09 20:09 21:39 Tomta Övre 08:09 20:09 21:39 Tomta Norra 08:10 20:10 21:40 Hagmyra Vägskäl 08:10 20:10 21:40 Djupmyran 08:11 20:11 21:41 Grisslehamns Skola 08:12 20:12 21:42 Grisslehamns Kapell 08:13 20:13 21:43 Grisslehamns Färjeläge 08:16 20:16 21:46
SL Bus tidtabell - 637 (Grisslehamns Färjeläge) SL Bus-tidtabell för 637 rutten, Grisslehamns Färjeläge, ger pendlare en tillförlitlig tidtabell. Tidtabellen gäller för resplanen från Norrtälje Busstation station till Grisslehamns Färjeläge station, men tidtabellen kan av olika skäl komma att uppdateras.
Du kan se komma in på en online-tidtabell i realtid eller få en utskrivbar version av Bus-tidtabellen. Planera din resa efter tidtabellen för idag, imorgon, vardagar eller helgen med vår tillförlitliga och aktuella SL-tidtabell.
Senast uppdaterad 22 juli 2024
637 Tidtabeller för alternativa färdvägar