Linia 16
Piata Sf. Vineri - Platforma Industriala Pipera
STB
STB 16 tramvai - Orar și Opriri traseu (Actualizat)
Linia 16 de tramvai (Piata Sf. Vineri→Platforma Industriala Pipera) are 21de stații, prima stație la Piata Sf. Vineri și ultima stație la Platforma Industriala Pipera.
Alege oricare dintre stații tramvaiului 16 din lista de mai jos pentru a găsi orare actualizate în timp real și pentru a vedea harta rutei.
Direcții: Piata Sf. Vineri→Platforma Industriala Pipera (21 stații)
Piata Sf. Vineri
Mantuleasa
Bd. Carol I
Batistei
Maria Rosetti
Piata Gemeni
Mihai Eminescu
Toamnei
Soseaua Stefan Cel Mare
Reinvierii
Alexandru Cel Bun
Bd. Lacul Tei
Teiul Doamnei
Lacul Tei
Strandul Tei
Soseaua Fabrica De Glucoza
Gelcap
Rocin
Electronica
Platforma Industriala Pipera
Platforma Industriala Pipera
16 FAQ
La ce oră începe programul tramvaiului 16?
Linia de tramvai 16 operează începând de la 04:50 în zilele de luni, marți, miercuri, joi, vineri.
La ce oră se termină programul tramvaiului 16?
Linia de tramvai 16 operează până la 22:50 în zilele de luni, marți, miercuri, joi, vineri.
La ce oră sosește tramvaiul 16?
Când sosește Tramvai Piata Sf. Vineri - Platforma Industriala Pipera? Verifică orele de sosire live pentru sosiri live și pentru a vedea orarul complet pentru Tramvai Piata Sf. Vineri - Platforma Industriala Pipera care este cel mai apropiat de tine.
Cât este tariful de tramvai 16 (Piata Sf. Vineri→Platforma Industriala Pipera?
Tariful de tramvai Piata Sf. Vineri - Platforma Industriala PiperaPiata Sf. Vineri→Platforma Industriala Pipera) este aproximativ L3.00.
Există o 16 tramvai stație lângă mine?
Apasă aici pentru a vizualiza cea mai apropiată 16 tramvai stație.
Orar tramvai 16
16 tramvai linie operează în De luni până vineri. Program obișnuit: 04:50 - 22:50
Zi | Ore de funcţionare | Frecvență (min) |
---|---|---|
Lun | 04:50 - 22:50 | 10 - 15 |
Mar | 04:50 - 22:50 | 10 - 15 |
Mie | 04:50 - 22:50 | 10 - 15 |
Joi | 04:50 - 22:50 | 10 - 15 |
Vin | 04:50 - 22:50 | 10 - 15 |
Sâm | Neoperațional | Neoperațional |
Dum | Neoperațional | Neoperațional |
Alerte Serviciu STB tramvai
Vedeți toate actualizările 16 (de la Piata Sf. Vineri), inclusiv informații despre status în timp real, întârzieri tramvai, modificări ale rutelor, modificări ale locațiilor opririlor și orice alte modificări ale serviciului. Vizualizare a hărții în timp real. 16 (Piata Sf. Vineri→Platforma Industriala Pipera) Urmăriți tramvai în timp ce se deplasează pe hartă. Descărcați acum aplicația pentru toate informațiile despre STB.
Tarif linia 16 tramvai
Tariful călătoriei STB 16 (Piata Sf. Vineri→Platforma Industriala Pipera) este de aproximativ L3.00. Prețurile se pot modifica în funcție de mai mulți factori. Pentru mai multe informații despre costurile biletelor pentru STB, vă rugăm să consultați aplicația Moovit sau site-ul oficial al STB.
16 (STB)
Prima statie pe ruta tramvaiului 16 este Piata Sf. Vineri și ultima stație este Platforma Industriala Pipera. Linia 16 (Piata Sf. Vineri→Platforma Industriala Pipera) este operațională: zile ale săptămânii.
Informații adiționale: Linia 16 are 21 stații și durata totală a călătoriei este de 42 minute.
La plimbare? Vezi de ce peste 1.5 milioane de utilizatori au încredere în Moovit, cea mai bună aplicație de transport public. Moovit îți sugerează rute STB, tracker în timp real pentru tramvai, direcții live, hărți cu rutele liniilor în București și te ajută să găsești cele mai apropiate stații ale tramvaiului 16 din apropiere. Nu ai internet? Descarcă o hartă PDF offline și orarul de tramvai pentru tramvai 16.
Tracker în timp real Tramvai16
Urmărește linia 16 (Piata Sf. Vineri→Platforma Industriala Pipera) pe hartă live în timp real și urmărește locația sa în timp ce merge între stații. Folosește Moovit ca tracker a liniei 16 de tramvai sau ca aplicație tracker live STB tramvai pentru a nu pierde niciodată tramvaiul.
Utilizați aplicația ca un planificator de călătorie pentru STB sau ca un planificator de călătorie pentru Metrou, Tramvai, Troleibuz, Autobuz sau Tren pentru a vă planifica traseul în jurul București. Planificatorul de călătorie afișează date actualizate pentru STB și orice tramvai, inclusiv linia 16, în București
16 - Direcții alternative
STB în București
- 17 - Bd. Lacul Tei - Piata Sf. Vineri/ Program
- 40 - Chimopar - Piata Sf. Vineri/ Program
- 41 - Ghencea - Piata Presei/ Program
- 3 - Mezes - Piata Presei/ Program
- 55 - Pantelimon - Piata Sf. Vineri/ Program
- 27 - Chimopar - Piata Unirii/ Program
- 32 - Depoul Alexandria - Piata Unirii/ Program
- 14 - Pantelimon - Piata Sf. Vineri/ Program
- 47 - Ghencea - Piata Unirii/ Program
- 7 - C.F.R. Progresul - Piata Unirii/ Program
- 11 - Cartier 16 Februarie - Zetarilor/ Program
- 44 - Cartier 16 Februarie - Vasile Parvan/ Program
- 45 - Gara de Nord - Mezes/ Program
- 24 - Cartier Damaroaia - Vasile Parvan/ Program
- 23 - Faur Poarta 4 - Zetarilor/ Program
- 19 - Chimopar - Zetarilor/ Program
- 10 - Bd. Banu Manta - Sura Mare/ Program
- 36 - Platforma Industriala Pipera - Republica/ Program
- 21 - Pasaj Colentina - Piata Sf. Gheorghe/ Program