Fortsæt til primært indhold
Bus - 13

13

Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) - Brøndby Strand St.

Movia

13 bus Køreplan

13 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:58 - 23:28

Dag Kørselstider
mandag 05:58 - 23:28
tirsdag 05:58 - 23:28
onsdag 05:58 - 23:28
torsdag 05:58 - 23:28
fredag 05:58 - 23:28
lørdag 07:28 - 23:28
søndag 07:28 - 23:28
Vis den fulde rejseplan

13 bus Rutekort

13 bus Linjekort

13 bus Ruteplan og stoppesteder

13 bus (retning: Brøndby Strand St.) har 29 stoppesteder med afgang fra Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) og endestation Brøndby Strand St..

13 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 05:58 og stopper kl. 23:28. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 13 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Brøndby Strand St. (29 stop)

Se PDF: 13 køreplan, stoppesteder og kort

13 OSS

  • Hvad tid begynder 13 busat køre?

    Service på bus 13 begynder kl. 05:58 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 13 bus op med at køre?

    Service på bus 13 stopper kl. 23:28 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 13 bus?

    Hvornår ankommer Bus Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) - Brøndby Strand St. linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) - Brøndby Strand St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 13 bus stoppesteder

Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) • Rødovre Centrum (Tårnvej) • Rødager Allé (Tårnvej) • Valhøjs Allé (Tårnvej) • Tårnvej (Roskildevej) • Brandholms Allé (Roskildevej) • Vestbadet (Roskildevej) • Nygårds Plads Vest (Nygårds Plads) • Brøndbyøster St. Nygårds Plads (Nygårds Plads) • Horsedammen (Højstens Boulevard) • Kærdammen (Højstens Boulevard) • Grønnedammen (Højstens Boulevard) • Højstens Boulevard (Park Allé) • Brøndby Rådhus (Park Allé) • Gildhøj Centret (Brøndbyvester Boulevard) • Brøndby Hallen (Brøndbyvester Boulevard) • Sydgårdsvej (Brøndbyvester Boulevard) • Lillegården (Brøndbyvester Boulevard) • Albjergparken (Brøndbyvester Boulevard) • Tranumparken (Strandesplanaden) • Ulsøparken (Strandesplanaden) • Hallingparken (Strandesplanaden) • Dyringparken (Strandesplanaden) • Dyringparken (Strandesplanaden) • Hallingparken (Strandesplanaden) • Gurrelund (Strandesplanaden) • Æblehaven (Strandesplanaden) • Tranumparken (Strandesplanaden) • Brøndby Strand St.

Liste over gader under 13 bus

Rødovre Centrum 99 • Tårnvej 151E • Tårnvej 57 • Tårnvej 23 • Roskildevej 340 • Brandholms Alle • Roskildevej 394 • Nygårds Plads 27 • Gillesager 5 • Horsedammen 2 • Lundedammen 80 • Torpedammen 83 • Park Allé 127 • Brøndby Møllevej 25 • Brøndbyvester Boulevard • Lillegården 2 • Tranumparken 38 • Tranumparken 7 • Ulsøparken 6 • Hallingparken 20 • Dyringparken 4 • Strandesplanaden 95 • Bjerrelund 2 • Gurrelund 29 • Kisumparken 4 • Tranumparken • Brøndby Strand Centrum

13 bus Køreplan

13 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:58 - 23:28

Dag Kørselstider
mandag 05:58 - 23:28
tirsdag 05:58 - 23:28
onsdag 05:58 - 23:28
torsdag 05:58 - 23:28
fredag 05:58 - 23:28
lørdag 07:28 - 23:28
søndag 07:28 - 23:28

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

13 (Movia)

Det første stop på 13 bus ruten er Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej), og det sidste stop er Brøndby Strand St.. 13 (retning: Brøndby Strand St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 13 har 29 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 27 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 13 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 13 busfor at komme på.

13 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 13 med appen!