13 linje
Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) - Brøndby Strand St.
Movia
Movia 13 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
13 bus (Brøndbyøster St. Nygårds Plads) har 9 stoppesteder med afgang fra Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) og endestation Brøndbyøster St. Nygårds Plads (Nygårds Plads).
Vælg hvilken som helst af 13 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Brøndbyøster St. Nygårds Plads (9 stop)
Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej)
Rødovre Centrum (Tårnvej)
Rødager Allé (Tårnvej)
Valhøjs Allé (Tårnvej)
Tårnvej (Roskildevej)
Brandholms Allé (Roskildevej)
Vestbadet (Roskildevej)
Nygårds Plads Vest (Nygårds Plads)
Brøndbyøster St. Nygårds Plads (Nygårds Plads)
13 OSS
Hvad tid begynder 13 busat køre?
Service på bus 13 begynder kl. 00:28 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.
Hvad tider holder 13 bus op med at køre?
Service på bus 13 stopper kl. 23:58 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.
Hvad tid ankommer 13 bus?
Hvornår ankommer Bus Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) - Brøndby Strand St. linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) - Brøndby Strand St. linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 13 bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
13 buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 13 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 13 bus stop.
13 bus Køreplan
13 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 00:28 - 23:58
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 00:28 - 23:58 | 30 |
tir | 00:28 - 23:58 | 30 |
ons | 00:28 - 23:58 | 30 |
tor | 00:28 - 23:58 | 30 |
fre | 00:28 - 23:58 | 30 |
lør | 00:28 - 23:58 | 20 - 60 |
søn | 00:28 - 23:58 | 20 - 60 |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 13 (fra Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 13 (Brøndbyøster St. Nygårds Plads) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
13 linje bus billetpris
Movia 13 (Brøndbyøster St. Nygårds Plads) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
13 (Movia)
Det første stop på 13 bus ruten er Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej), og det sidste stop er Brøndbyøster St. Nygårds Plads (Nygårds Plads). 13 (Brøndbyøster St. Nygårds Plads) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 13 har 9 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 10 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 13 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 13 busfor at komme på.
Linje 13 Bus sporing i realtid
Spor linje 13 (Brøndbyøster St. Nygårds Plads) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 13 bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 13, i Danmark
13 - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 411 - Ørslev Stationsvej (Ørslev Gade) - Ringsted St./ Tidsplan
- 408 - Ringsted St. (Vestervej) - Borup St./ Tidsplan
- 512 - Jyderup St. (Skarridsøgade) - Svinninge St. (Hovedgaden)/ Tidsplan
- 504 - Holbæk St. - Vipperødhallen (Asmindrupvej)/ Tidsplan
- 157 - Ballerup St. (Banegårdspladsen) - Ballerup St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 730 - Nykøbing Falster St. (Banegårdspladsen) - Holeby Rutebilstation (Jernbanevej)/ Tidsplan
- 78 - DR Byen St. (Grønjordsvej) - Femøren St. (Engvej)/ Tidsplan
- 731 - Nykøbing Falster St. (Banegårdspladsen) - Brydebjerg (Sakskøbingvej)/ Tidsplan
- 147 - Ballerup St. (Banegårdspladsen) - Ballerup St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 582 - Jyderup St. (Skarridsøgade) - Kildebjergskolen (Skamstrupvej)/ Tidsplan
- 221 - Lyndby kirke (Hornsherredvej) - Kirke Hyllinge (Bygaden)/ Tidsplan
- 963 - Skælskør Busterminal (Stationsvej) - Skælskør Busterminal (Stationsvej)/ Tidsplan
- 273 - Store Heddinge Skole (Kronhøjvej) - Frøslev (Frøslev Bygade)/ Tidsplan
- 93N - Rådhuspladsen St. (Vesterbrogade) - Oldvejsparken (Oldvejen)/ Tidsplan
- 660R - Stege Rtb. (Ved Stranden) - Vordingborg St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 751 - Rødby Rutebilstation (Fruegade) - Rødby Rutebilstation (Fruegade)/ Tidsplan
- 165 - Herlev St. - Bagsværd St./ Tidsplan
- 274 - Hotherskolen (Toftegårdsvej) - Vink - Sønderbyvej (Juellingevej)/ Tidsplan
- 196 - Kajerød Soldraget (Andreas Jensens Vænge) - Bistrup Trafikplads/ Tidsplan
- 5C - Herlev Hospital Sløjfen (Hyldemorsvej) - Københavns Lufthavn (Ellehammersvej)/ Tidsplan