17 linje
Strubjerg (nord) - Saltumvej (Aalborg)
NT
NT 17 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
17 bus (Saltumvej) har 42 stoppesteder med afgang fra Strubjerg (Nord) og endestation Saltumvej (Aalborg).
Vælg hvilken som helst af 17 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Saltumvej (42 stop)
Strubjerg (Nord)
Strubjerg Syd (Nørresundby)
Løvvangscentret (Forbindelsevejen / Aalborg)
Jørgen Berthelsens Vej (Skansevej / Aalborg)
Gyldenlakvej (Skansevej / Aalborg)
Nordre Skansevej (Skansevej / Aalborg)
Sankt Peders Gade (Skansevej / Aalborg)
Nørresundby Torv (Aalborg)
Vesterbro (Aalborg)
Budolfi Plads (Vingårdsgade / Aalborg)
Aalborg St. (Område A / John F. Kennedys Plads)
Jyllandsgade (Aalborg Kommune)
Karolinelundsvej (Aalborg)
Bonnesensgade (Østerbro / Aalborg)
Teglværks Allé (Østerbro / Aalborg)
Østerport (Østerbro / Aalborg)
Lundbyesgade (Øster Sundby Vej / Aalborg)
Martinus Rørbyes Vej (Øster Sundby Vej / Aalborg)
Skovgårdsvej (Øster Sundby Vej / Aalborg)
Årestrupvej (H.C. Andersens Vej / Aalborg)
Tove Ditlevsens Vej (Aalborg)
Aftenvej (Aalborg)
Agri College Aalborg (Struervej / Aalborg)
Resenvej (Struervej / Aalborg)
Nr. Tranders Gadekær (Lemvigvej / Aalborg)
Frøstrupstien (Smedegårdsvej / Aalborg)
Kollerupstien (Smedegårdsvej / Aalborg)
Astrupstien (Smedegårdsvej / Aalborg)
Smedegårdsvej (Tranholmvej / Aalborg)
Ollerupvej (Svendborgvej / Aalborg)
Fåborgvej Vest (Aalborg)
Fåborgvej (Aalborg)
Skårupstien (Svendborgvej / Aalborg)
Rebildparken (Tranholmvej / Aalborg)
Smedegårdsvej (Tranholmvej / Aalborg)
Assensvej (Assensvej / Aalborg)
Korinthvej (Ebberupvej / Aalborg)
Svanningevej (Aalborg)
Strandbyvej (Øster Uttrup Vej / Aalborg)
Smedegårdsvej (Tranholmvej / Aalborg)
Ingstrupvej (Saltumvej / Aalborg)
Saltumvej (Aalborg)
17 OSS
Hvad tid begynder 17 busat køre?
Service på bus 17 begynder kl. 05:35 på mandag, tirsdag, onsdag, fredag.
Hvad tider holder 17 bus op med at køre?
Service på bus 17 stopper kl. 22:28 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.
Hvad tid ankommer 17 bus?
Hvornår ankommer Bus Strubjerg (nord) - Saltumvej (Aalborg) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Strubjerg (nord) - Saltumvej (Aalborg) linje, der er tættest på din placering.
Kører NTs 17 bus linje Kristi Himmelfartsdag?
17 buss kørselstider Kristi Himmelfartsdag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 17 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 17 bus stop.
17 bus Køreplan
17 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 05:35 - 22:28
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 05:35 - 22:28 | 10 - 30 |
tir | 05:35 - 22:28 | 10 - 30 |
ons | 05:35 - 22:28 | 10 - 30 |
tor | 07:29 - 22:28 | 30 - 31 |
fre | 05:35 - 22:28 | 10 - 30 |
lør | 06:29 - 22:28 | 30 |
søn | 07:29 - 22:28 | 30 - 31 |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 17 (fra Strubjerg (Nord)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 17 (Saltumvej) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
17 linje bus billetpris
NT 17 (Saltumvej) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
17 (NT)
Det første stop på 17 bus ruten er Strubjerg (Nord), og det sidste stop er Saltumvej (Aalborg). 17 (Saltumvej) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 17 har 42 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 39 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 17 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 17 busfor at komme på.
Linje 17 Bus sporing i realtid
Spor linje 17 (Saltumvej) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 17 bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 17, i Danmark
17 - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 200 - Blokhus (Møllevej / Jammerbugt Kommune) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 209 - Brønderslev St. - Løkken Busterminal (Løkken)/ Tidsplan
- 14 - Skelagergårdene (Skelagervej / Aalborg) - Rødhøjvej (Storvorde)/ Tidsplan
- 44 - Nørresundby Torv (Aalborg) - Hvorupgård (Ved Banen / Hvorupgårdvej)/ Tidsplan
- 107 - Bavnebakkeskolen (Viborgvej / Støving) - Sønderbakken (Sygehusvej / Nibe / Aalborg Komm.)/ Tidsplan
- 67 - Viborg Rtb. - Aars Busterminal (Vesthimmerlands Komm.)/ Tidsplan
- 625 - Skovsgård Skole (Hovedgaden / Jammerbugt) - Brovst Busterminal (Jammerbugt kommune)/ Tidsplan
- 103 - Nørager Station (Rebild Kommune) - Støvring St./ Tidsplan
- 275 - Dronninglund Busterminal - Sæby Busterminal/ Tidsplan
- 372 - Nørager Station (Rebild Kommune) - Sortebakkeskolen (Nørager / Rebild Komm.)/ Tidsplan
- 329 - Vestervig Hallen (Thisted Kommune) - Hurup Thy St./ Tidsplan
- 803 - Vestergårdsvej (Tårsvej / Lendum) - Sindal Skole (Stadionvej / Hjørring kommune)/ Tidsplan
- 521 - Vester Hornum Kirke (Hovedgaden / V.Hornum) - Hornum Skole (Kirkevej / Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 422 - Strandby Skole (Skolemarksv / Frederikshavn Komm.) - Bangsmindevej (Skagensvej / Fr.havn Kommune)/ Tidsplan
- 830 - Tårs Busterminal (Stationspladsen) - Ny Rønnebjerg (Svenstrupvej / Hjørring kommune)/ Tidsplan
- 18 - Aalborg St. (Perron C8) - TECHCOLLEGE (Øster Uttrupvej / Aalborg)/ Tidsplan
- 974X - Aalborg St. (Perron C4) - Asaa Torv (Sæbyvej / Brønderslev Kommune)/ Tidsplan
- 1 - Thisted St. - Thisted St./ Tidsplan
- 45 - Sulsted Skole (Elkærvej) - Grindstedhallen (Hammervej / Aalborg Kommune)/ Tidsplan
- 607 - Fjerritslev Gymnasium (Jammerbugt Kommune) - Vester Thorup (Thistedvej / Jammerbugt Kommune)/ Tidsplan