Fortsæt til primært indhold
Bus - 176

176

Hellerup St. - Emdrup Torv (Emdrupvej)

Movia

176 bus Køreplan

176 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:32 - 23:02

Dag Kørselstider
mandag 06:32 - 23:02
tirsdag 06:32 - 23:02
onsdag 06:32 - 23:02
torsdag 06:32 - 23:02
fredag 06:32 - 23:02
lørdag 07:02 - 23:02
søndag 08:02 - 23:02
Vis den fulde rejseplan

176 bus Rutekort

176 bus Linjekort

176 bus Ruteplan og stoppesteder

176 bus (retning: Emdrup Torv) har 31 stoppesteder med afgang fra Hellerup St. og endestation Emdrup Torv (Emdrupvej).

176 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 06:32 og stopper kl. 23:02. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 176 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Emdrup Torv (31 stop)

Se PDF: 176 køreplan, stoppesteder og kort

176 OSS

  • Hvad tid begynder 176 busat køre?

    Service på bus 176 begynder kl. 06:32 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 176 bus op med at køre?

    Service på bus 176 stopper kl. 23:02 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 176 bus?

    Hvornår ankommer Bus Hellerup St. - Emdrup Torv (Emdrupvej) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Hellerup St. - Emdrup Torv (Emdrupvej) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 176 bus stoppesteder

Hellerup St. • Hellerup Fritidscenter (Gersonsvej) • Charlottenlundvej (Tranegårdsvej) • Bernstorffsvej St. (Tranegårdsvej) • Høeghs Allé (Bernstorffsvej) • Bernstorffsvej (Adolphsvej) • Kildeskovshallen (Adolphsvej) • Wilhelm Smidts Vej (Adolphsvej) • Adolphsvej (Gentoftegade) • Kirketorvet (Gentoftegade) • Jahnsensvej (Gentoftegade) • Gentofte St. • Ermelundsvej (Brogårdsvej) • Tjørnegårdsskolen (Brogårdsvej) • Lyngbyvej (Brogårdsvej) • Brogårdsvej (Nybrovej) • Egebjerg Plejehjem (Nybrovej) • Mesterlodden (Sognevej) • Bank-Mikkelsens Vej (Sognevej) • Sognevej (Snogegårdsvej) • Herredsvej (Snogegårdsvej) • Vangede Bygade (Ved Bommen) • Skolebakken (Vangedevej) • Fuglegårdsvej (Vangedevej) • Vangede St. • Brødrevej (Vangedevej) • Aftenbakken (Vangedevej) • Dyssegårdsvej (Vangedevej) • Plantevej (Vangedevej) • Gladsaxevej (Frederiksborgvej) • Emdrup Torv (Emdrupvej)

176 bus Køreplan

176 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:32 - 23:02

Dag Kørselstider
mandag 06:32 - 23:02
tirsdag 06:32 - 23:02
onsdag 06:32 - 23:02
torsdag 06:32 - 23:02
fredag 06:32 - 23:02
lørdag 07:02 - 23:02
søndag 08:02 - 23:02

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

176 (Movia)

Det første stop på 176 bus ruten er Hellerup St., og det sidste stop er Emdrup Torv (Emdrupvej). 176 (retning: Emdrup Torv) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 176 har 31 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 29 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 176 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 176 busfor at komme på.

176 i nærheden af mig

176 - AAlternative ruter

Lettere at få oplysninger om linje 176 med appen!