Fortsæt til primært indhold
Bus - 847

847

Glostrup St. - Glostrup St.

Movia

847 bus Køreplan

847 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 09:00 - 16:00

DagKørselstider
mandag09:00 - 16:00
tirsdag09:00 - 16:00
onsdag09:00 - 16:00
torsdag09:00 - 16:00
fredag09:00 - 16:00
lørdag09:00 - 12:00
søndag10:00 - 13:00
Vis den fulde rejseplan

847 bus Rutekort

847 bus Linjekort

847 bus Ruteplan og stoppesteder

847 bus (retning: Servicebus Glostrup) har 25 stoppesteder med afgang fra Glostrup St. (Banegårdspladsen) og endestation Glostrup St. (Banegårdspladsen).

847 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 09:00 og stopper kl. 16:00. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 847 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Servicebus Glostrup (25 stop)

Se PDF: 847 køreplan, stoppesteder og kort

847 OSS

  • Hvad tid begynder 847 busat køre?

    Service på bus 847 begynder kl. 09:00 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 847 bus op med at køre?

    Service på bus 847 stopper kl. 12:00 på lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 847 bus?

    Hvornår ankommer Bus Glostrup St. - Glostrup St. linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Glostrup St. - Glostrup St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 847 bus stoppesteder

Glostrup St. (Banegårdspladsen) • Glostrup St. Glosemosevej (Glosemosevej) • Rosenvej • Tranemosevej (Brøndbyvestervej) • Glostrup Centret (Hovedvejen) • Glostrup Skole Søndervang (Hovedvejen) • Byparken (Byparkvej) • Dommervangen (Digevangsvej) • Langagervej (Byparkvej) • Rødkælkevej (Byparkvej) • Ældrecenter Hvissinge (Stenager) • Rødkælkevej (Byparkvej) • Sofielundsvej (Glentevej) • Skolevej (Hovedvejen) • Nordre Ringvej (Hovedvejen) • Stadionvej (Sportsvej) • Glostrup Hallen (Stadionvej) • Herstedøstervej (Vestergårdsvej) • Sportsvej (Vestergårdsvej) • Sportsvej (Hovedvejen) • Glostrup Svømmehal (Christiansvej) • Nordre Ringvej (Hovedvejen) • Ved Brandstationen (Kildevej) • Sydvestvej (Kildevældets Allé) • Glostrup St. (Banegårdspladsen)

Liste over gader under 847 bus

Banegårdspladsen 7 • Glosemosevej 5 • Søndervangsvej 37 • Brøndbyvestervej 29 • Hovedvejen 92A • Florasvej 2A • Lilliendalsvej 7 • Digevangsvej 1 • Byparkvej 87 • Byparkvej 121 • Stenager 4 • Byparkvej 121 • Glentevej 34 • Hovedvejen 109 • Hovedvejen 152A • Sportsvej 11 • Stadionvej 93 • Vestergårdsvej 107 • Vestergårdsvej 59 • Mjølnersvej • Christiansvej • Hovedvejen 125 • Asylvej 5 • Kildevældets Alle 10 • Banegårdspladsen 7

847 bus Køreplan

847 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 09:00 - 16:00

DagKørselstider
mandag09:00 - 16:00
tirsdag09:00 - 16:00
onsdag09:00 - 16:00
torsdag09:00 - 16:00
fredag09:00 - 16:00
lørdag09:00 - 12:00
søndag10:00 - 13:00

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google PlayDownload on the App Store

847 (Movia)

Det første stop på 847 bus ruten er Glostrup St. (Banegårdspladsen), og det sidste stop er Glostrup St. (Banegårdspladsen). 847 (retning: Servicebus Glostrup) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 847 har 25 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 56 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 847 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 847 busfor at komme på.

847 i nærheden af mig

847 OSS

  • Hvad tid begynder 847 busat køre?

    Service på bus 847 begynder kl. 09:00 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 847 bus op med at køre?

    Service på bus 847 stopper kl. 12:00 på lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 847 bus?

    Hvornår ankommer Bus Glostrup St. - Glostrup St. linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Glostrup St. - Glostrup St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer
Lettere at få oplysninger om linje 847 med appen!