Fortsæt til primært indhold
Bus - 35

35

Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) - Sundbyvester Plads

Movia

35 bus Køreplan

35 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:10 - 23:10

Dag Kørselstider
mandag 00:10 - 23:10
tirsdag 00:10 - 23:10
onsdag 00:10 - 23:10
torsdag 00:10 - 23:10
fredag 00:10 - 23:10
lørdag 00:10 - 23:10
søndag 00:10 - 23:10
Vis den fulde rejseplan

35 bus Rutekort

35 bus Linjekort

35 bus Ruteplan og stoppesteder

35 bus (Dragør Stationsplads) har 11 stoppesteder med afgang fra Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) og endestation Dragør Stationsplads.

35 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 00:10 og stopper kl. 23:10. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 35 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Dragør Stationsplads (11 stop)

Se PDF: 35 køreplan, stoppesteder og kort

35 OSS

  • Hvad tid begynder 35 busat køre?

    Service på bus 35 begynder kl. 00:10 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 35 bus op med at køre?

    Service på bus 35 stopper kl. 23:10 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 35 bus?

    Hvornår ankommer Bus Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) - Sundbyvester Plads linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) - Sundbyvester Plads linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 35 bus stoppesteder

Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) • Cirklen (Kystvejen) • Dsb Hallen (Kystvejen) • Postnord (Kystvejen) • Lufthavnen Øst Kystvejen (Kystvejen) • A. P. Møllers Allé Kystvejen (A. P. Møllers Allé) • A.P. Møllers Allé • D. B. Dirchsens Allé (Nordre Dragørvej) • Nordre Tangvej (Stationsvej) • F.J. Madsens Vej (Stationsvej) • Dragør Stationsplads

35 bus Køreplan

35 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:10 - 23:10

Dag Kørselstider
mandag 00:10 - 23:10
tirsdag 00:10 - 23:10
onsdag 00:10 - 23:10
torsdag 00:10 - 23:10
fredag 00:10 - 23:10
lørdag 00:10 - 23:10
søndag 00:10 - 23:10

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

35 (Movia)

Det første stop på 35 bus ruten er Københavns Lufthavn (Ellehammersvej), og det sidste stop er Dragør Stationsplads. 35 (Dragør Stationsplads) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 35 har 11 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 14 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 35 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 35 busfor at komme på.

35 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 35 med appen!