Fortsæt til primært indhold
Bus - 179

179

Skovshoved Strandvejen (Teglgårdsvej) - Lyngby St.

Movia

179 bus Køreplan

179 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:05 - 23:17

Dag Kørselstider
mandag 06:05 - 23:17
tirsdag 06:05 - 23:17
onsdag 06:05 - 23:17
torsdag 06:05 - 23:17
fredag 06:05 - 23:17
lørdag 06:19 - 23:17
søndag 06:19 - 23:17
Vis den fulde rejseplan

179 bus Rutekort

179 bus Linjekort

179 bus Ruteplan og stoppesteder

179 bus (retning: Lyngby St.) har 29 stoppesteder med afgang fra Skovshoved Strandvejen (Teglgårdsvej) og endestation Lyngby St. (Gammel Jernbanevej).

179 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 06:05 og stopper kl. 23:17. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 179 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Lyngby St. (29 stop)

Se PDF: 179 køreplan, stoppesteder og kort

179 OSS

  • Hvad tid begynder 179 busat køre?

    Service på bus 179 begynder kl. 06:05 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 179 bus op med at køre?

    Service på bus 179 stopper kl. 23:17 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 179 bus?

    Hvornår ankommer Bus Skovshoved Strandvejen (Teglgårdsvej) - Lyngby St. linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Skovshoved Strandvejen (Teglgårdsvej) - Lyngby St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 179 bus stoppesteder

Skovshoved Strandvejen (Teglgårdsvej) • Skovshoved Skole (Teglgårdsvej) • Teglvænget (Teglgårdsvej) • Ordrup Jagtvej (Teglgårdsvej) • Hyldegårds Tværvej (Hyldegårdsvej) • Ordrup Gymnasium (Fredensvej) • Ejgårdsvej (Fredensvej) • Fredens Plads (Fredensvej) • Lille Fredensvej (Fredensvej) • Charlottenlund St. • Rådhusvej (L.E. Bruuns Vej) • Carl Baggers Allé (L.E. Bruuns Vej) • Gentofte Rådhus (Bernstorffsvej) • Bernstorffsvej (Adolphsvej) • Kildeskovshallen (Adolphsvej) • Wilhelm Smidts Vej (Adolphsvej) • Adolphsvej (Gentoftegade) • Kirketorvet (Gentoftegade) • Jahnsensvej (Gentoftegade) • Gentofte St. • Brogårdsvej (Ermelundsvej) • Prins Valdemars Vej (Ermelundsvej) • Jægersborg Kaserne (Ermelundsvej) • Ridebanevang (Jægersborg Allé) • Jægersborg St. (Jægersborg Allé) • Jægersborg St. Ibstrupv. (Jægersborgvej) • Tjørnebakken (Jægersborgvej) • Håbets Allé (Jægersborgvej) • Lyngby St. (Gammel Jernbanevej)

179 bus Køreplan

179 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:05 - 23:17

Dag Kørselstider
mandag 06:05 - 23:17
tirsdag 06:05 - 23:17
onsdag 06:05 - 23:17
torsdag 06:05 - 23:17
fredag 06:05 - 23:17
lørdag 06:19 - 23:17
søndag 06:19 - 23:17

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

179 (Movia)

Det første stop på 179 bus ruten er Skovshoved Strandvejen (Teglgårdsvej), og det sidste stop er Lyngby St. (Gammel Jernbanevej). 179 (retning: Lyngby St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 179 har 29 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 28 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 179 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 179 busfor at komme på.

179 i nærheden af mig

179 - AAlternative ruter

Lettere at få oplysninger om linje 179 med appen!