Fortsæt til primært indhold
Bus - 37

37

Amagerværket - Flintholm St. (Grøndals Parkvej)

Movia

37 bus Køreplan

37 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 04:45 - 23:15

Dag Kørselstider
mandag 00:11 - 23:15
tirsdag 04:45 - 23:15
onsdag 04:45 - 23:15
torsdag 04:45 - 23:15
fredag 04:45 - 23:15
lørdag 06:15 - 23:15
søndag 08:11 - 23:15
Vis den fulde rejseplan
Linje status
Udgivet den: 07.03.2021 08:54
Omlægninger pga. demonstration i København
Læs hele opdateringen

37 bus Rutekort

37 bus Linjekort

37 bus Ruteplan og stoppesteder

37 bus (retning: Amagerværket) har 33 stoppesteder med afgang fra Amagerværket og endestation Flintholm St. (Grøndals Parkvej).

37 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 04:45 og stopper kl. 23:15. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Linje status
Udgivet den: 07.03.2021 08:54
Omlægninger pga. demonstration i København
Læs hele opdateringen

Vælg hvilken som helst af 37 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Amagerværket (33 stop)

Se PDF: 37 køreplan, stoppesteder og kort

37 OSS

  • Hvad tid begynder 37 busat køre?

    Service på bus 37 begynder kl. 00:11 på mandag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 37 bus op med at køre?

    Service på bus 37 stopper kl. 23:15 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 37 bus?

    Hvornår ankommer Bus Amagerværket - Flintholm St. (Grøndals Parkvej) linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Amagerværket - Flintholm St. (Grøndals Parkvej) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 37 bus stoppesteder

Amagerværket • Kraftværksvej Østhavnen (Kraftværksvej) • Kraftværksvej (Forlandet) • Raffinaderivej (Kløvermarksvej) • Hf Kløvermarken (Kløvermarksvej) • Kløvermarkens Idrætsanlæg (Kløvermarksvej) • Hf Vennelyst (Kløvermarksvej) • Kløvermarksvej (Vermlandsgade) • Christmas Møllers Plads (Torvegade) • Christianshavn St. (Torvegade) • Knippelsbro (Torvegade) • Børsen (Børsgade) • Gammel Strand St. Christiansborg (Vindebrogade) • Stormbroen Nationalmuseet (Vindebrogade) • Glyptoteket (Tietgensgade) • Hovedbanegården Tivoli (Bernstorffsgade) • Vesterport St. (Vester Farimagsgade) • Vesterport St. Kampmannsgade (Kampmannsgade) • Danas Plads (Danasvej) • H.C. Ørsteds Vej (Thorvaldsensvej) • Bülowsvej (Thorvaldsensvej) • Dr. Abildgaards Allé (Thorvaldsensvej) • Frederiksberg St. (Nyelandsvej) • Nyelandsvej Skole (Nyelandsvej) • Nandrupsvej (Nyelandsvej) • Fasanvej St. (Nordre Fasanvej) • Nordre Fasanvej (Finsensvej) • Eversvej (Finsensvej) • Dalgas Boulevard (Finsensvej) • Dalgas Have (Bernhard Bangs Allé) • Tesdorpfsvej (Bernhard Bangs Allé) • C.F. Richs Vej (Bernhard Bangs Allé) • Flintholm St. (Grøndals Parkvej)

Liste over gader under 37 bus

Kraftværksvej • Kraftværksvej 24 • Strandgang 20 • Lindegang 2 • Hf. Kløvermarken 4 • Hf. Sommerly 1 • Kløvermarksvej 31 • Markmandsgade 23 • Vermlandsgade • Torvegade 48 • Strandgade 7 • Børsgade 1 • Prins Jørgens Gård • Stormbroen • H.c. Andersens Boulevard 28 • Bernstorffsgade 18 • Vester Farimagsgade 13 • Kampmannsgade 1 • Danas Plads 17 • Thorvaldsensvej 6 • Thorvaldsensvej 32E • Thorvaldsensvej 60 • Nyelandsvej 2C • Nyelandsvej 24 • Nyelandsvej 50 • Nordre Fasanvej 25 • Finsensvej 5C • Finsensvej 33A • Finsensvej 52A • Bernhard Bangs Alle 3 • Bernhard Bangs Alle 29 • Bernhard Bangs Alle 53B

37 bus Køreplan

37 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 04:45 - 23:15

Dag Kørselstider
mandag 00:11 - 23:15
tirsdag 04:45 - 23:15
onsdag 04:45 - 23:15
torsdag 04:45 - 23:15
fredag 04:45 - 23:15
lørdag 06:15 - 23:15
søndag 08:11 - 23:15

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

37 (Movia)

Det første stop på 37 bus ruten er Amagerværket, og det sidste stop er Flintholm St. (Grøndals Parkvej). 37 (retning: Amagerværket) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 37 har 33 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 37 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 37 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 37 busfor at komme på.

37 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 37 med appen!