18 linje
Østhavnen (Vejdybet / Aalborg) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)
NT
NT 18 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
18 bus (Aalborg St.) har 25 stoppesteder med afgang fra Østhavnen (Vejdybet / Aalborg) og endestation Aalborg Busterminal (Område C).
Vælg hvilken som helst af 18 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Aalborg St. (25 stop)
Østhavnen (Vejdybet / Aalborg)
Langerak (Vejdybet / Aalborg)
Dokvej (Langerak / Aalborg)
Vulkanvej (Langerak / Aalborg)
Landdybet (Sundet / Aalborg)
Kertemindevej (Rørdalsvej / Aalborg)
Overvejen (Tranholmvej / Aalborg)
Assensvej (Assensvej / Aalborg)
Korinthvej (Ebberupvej / Aalborg)
Svanningevej (Aalborg)
Strandbyvej (Øster Uttrup Vej / Aalborg)
Hornevej (Øster Uttrup Vej / Aalborg)
Stenbjergvej (Øster Uttrup Vej/ Aalborg)
Høstvej (Øster Uttrup Vej / Aalborg Kommune)
Techcollege (Øster Uttrupvej / Aalborg)
Techcollege (Rørdalsvej / Aalborg)
Kantinekrogen (Gasværksvej / Aalborg)
Flydedokken (Gasværksvej / Aalborg)
Lauritzens Plads (Gasværksvej / Aalborg)
Østerport (Østerbro / Aalborg)
Teglværks Allé (Østerbro / Aalborg)
Bonnesensgade (Østerbro / Aalborg)
Karolinelundsvej (Aalborg)
Jyllandsgade (Aalborg Kommune)
Aalborg Busterminal (Område C)
18 OSS
Hvad tid begynder 18 busat køre?
Service på bus 18 begynder kl. 06:55 på mandag, tirsdag, onsdag, fredag.
Hvad tider holder 18 bus op med at køre?
Service på bus 18 stopper kl. 17:40 på mandag, tirsdag, onsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 18 bus?
Hvornår ankommer Bus Østhavnen (Vejdybet / Aalborg) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Østhavnen (Vejdybet / Aalborg) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus) linje, der er tættest på din placering.
Kører NTs 18 bus linje Kristi Himmelfartsdag?
18 buss kørselstider Kristi Himmelfartsdag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 18 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 18 bus stop.
18 bus Køreplan
18 bus rute går om mandag, tirsdag, onsdag, fredag. Normale driftstider: 06:55 - 17:40
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 06:55 - 17:40 | - |
tir | 06:55 - 17:40 | - |
ons | 06:55 - 17:40 | - |
tor | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
fre | 06:55 - 17:40 | - |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 18 (fra Østhavnen (Vejdybet / Aalborg)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 18 (Aalborg St.) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
18 linje bus billetpris
NT 18 (Aalborg St.) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
18 (NT)
Det første stop på 18 bus ruten er Østhavnen (Vejdybet / Aalborg), og det sidste stop er Aalborg Busterminal (Område C). 18 (Aalborg St.) går mandag, tirsdag, onsdag, fredag.
Yderligere oplysninger: 18 har 25 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 12 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 18 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 18 busfor at komme på.
Linje 18 Bus sporing i realtid
Spor linje 18 (Aalborg St.) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 18 bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 18, i Danmark
18 - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 1 - Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors) - Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors)
- 542 - Toppedalskolen Vindblæs (Vesthimm. Komm.) - Lanternen (Sdr. Ringvej / Løgstør)/ Tidsplan
- 70N - Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 817 - Hjørring St. - Hjørring St./ Tidsplan
- 318 - Bedsted Thy St. - Hurup Thy St./ Tidsplan
- 111 - HEG Aars (Øster Boulevard / Aars) - Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 87 - Lendum Kirke (Søndergade / Lendum) - Hjørring St./ Tidsplan
- 273 - EUC Nord Hånbækvej og Martec (Frederikshavn) - Otto Bannerstien (Sæby / Frederikshavn Komm.)/ Tidsplan
- 208 - Kås Midtby (Jammerbugt Kommune) - Brønderslev St./ Tidsplan
- 852 - Hirtshals St. - Uggerby (Skagen Landevej / Hjørring Kommune)/ Tidsplan
- 71 - Hjørring St. - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 611 - Lundbakvej (Voldkærvej / Jammerbugt Komm.) - Ny Jetsmark Skole (Pandrup / Jammerbugt Kommune)/ Tidsplan
- 804 - Gammel Sindal (Gaden / Sindal / Hjørring kom.) - Sindal Skole (Stadionvej / Hjørring kommune)/ Tidsplan
- 645 - Ø. Brønderslev Skole (Brønderslev Kommune) - Ø. Brønderslev Skole (Brønderslev Kommune)/ Tidsplan
- 3 - Suensonsvej Øst (Frederikshavn) - Frederikshavn St./ Tidsplan
- 803 - Vestergårdsvej (Tårsvej / Lendum) - Sindal Skole (Stadionvej / Hjørring kommune)/ Tidsplan
- 112 - Strandby (Farsøvej / Vesthim. Komm.) - Aars Busterminal (Vesthimmerlands Komm.)/ Tidsplan
- 360 - Suldrup Skole (Rebild Kommune) - Støvring St./ Tidsplan
- 73 - Aalborg St. (Perron C6) - Frederikshavn St./ Tidsplan
- 974X - Aalborg St. (Perron C4) - Asaa Torv (Sæbyvej / Brønderslev Kommune)/ Tidsplan